Присъда по дело №14/2021 на Районен съд - Гълъбово

Номер на акта: 260011
Дата: 17 май 2021 г.
Съдия: Христо Алексеев Ангелов
Дело: 20215550200014
Тип на делото: Наказателно дело от общ характер
Дата на образуване: 26 януари 2021 г.

Съдържание на акта

ЕИСПП №НП: ГМГ22035438ГБЧ

ЕИСПП №Пр.: ГМГ22033202БСА

 

П Р И С Ъ Д А 

гр. Гълъбово, 17.05.2021 г.

 

В  И М Е Т О  Н А  Н А Р О Д А

 

            РАЙОНЕН СЪД - ГЪЛЪБОВО, на седемнадесети май, две хиляди двадесет и първа година в открито съдебно заседание, в следния състав:

 

                                          Председател: ХРИСТО АНГЕЛОВ

                                                           Съдебни заседатели: 1. Е.Г.                                                           2. С.А.

                                                        

при секретаря Мариана Пенева и в присъствието на прокурор Тодор Асенов разгледа докладваното от съдия АНГЕЛОВ НОХ дело № 14 по описа за 2021 г., и въз основа данните по делото и закон

 

П Р И С Ъ Д И :

 

ПРИЗНАВА подсъдимия А.Ж.А. - роден на *** г. в гр.Раднево, живущ ***, българин, български гражданин, със средно образование, неженен, безработен, неосъждан, ЕГН **********, ЗА ВИНОВЕН в това, че през периода от 15 до 17.01.2020 г., в гр. Гълъбово, в условията на продължавано престъпление, на два пъти, извършил действие с цел да възбуди и удовлетвори полово желание, без съвкупление с лице, навършило 14-годишна възраст, чрез използване безпомощното му състояние, както следва:

- за времето 15-16.01.2020 г., в гр. Гълъбово, кв. "Строител" № 38, извършил действия, с цел да възбуди и удовлетвори полово желание, без съвкупление, чрез използване безпомощното състояние на навършилата 14-годишна възраст Д.С.Д.,*** и

- на 17.01.2020 г., в гр. Гълъбово, кв. "Строител" № 38, извършил действия, с цел да възбуди и удовлетвори полово желание, без съвкупление, чрез използване безпомощното състояние на навършилата 14-годишна възраст Д.С.Д.,***, за което и на основание чл.150, ал.1 от НК, във връзка с чл. 26, ал.1 от НК, във връзка с чл.373, ал.2 от НПК, във връзка с чл.58а, ал.1, във връзка с чл.54 от НК, го ОСЪЖДА на ДВЕ ГОДИНИ “Лишаване от свобода” .

 

НА ОСНОВАНИЕ чл.66, ал.1 от НК ОТЛАГА така наложеното наказание ДВЕ ГОДИНИ „Лишаване от свобода“ за изпитателен срок от ЧЕТИРИ ГОДИНИ.

 

На основание чл.189, ал.3 от НПК, ОСЪЖДА подсъдимия А.Ж.А., със снета самоличност, да заплати  по сметка на ОД на МВР - гр.Стара Загора, направените по досъдебното производство разноски, в размер на 301.00 лева /триста и един лева /, за възнаграждение на експерт. 

 

            ПРИСЪДАТА може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок от днес пред Окръжен съд - Стара Загора.

 

                                                                       РАЙОНЕН СЪДИЯ:

 

                                       СЪДЕБНИ ЗАСЕДАТЕЛИ:  1.

 

                                                                                          2.    

Съдържание на мотивите

МОТИВИ към ПРИСЪДА № 260011, постановена на 17.05.2021 г.

ПО НОХД   14/2021 г. по описа на Районен съдГълъбово

Обвинението е срещу подсъдимия А.Ж.А. с ЕГН **********, роден на *** г. в гр.Раднево, живущ ***, българин, български гражданин, със средно образование, неженен, безработен, не осъждан, за това, че през периода от 15 до 17.01.2020 г., в гр. Гълъбово, в условията на продължавано престъпление, на два пъти, извършил действие с цел да възбуди и удовлетвори полово желание, без съвкупление с лице, навършило 14-годишна възраст, чрез използване безпомощното му състояние, както следва:

- за времето 15-16.01.2020 г., в гр. Гълъбово, кв. "Строител" № 38, извършил действия, с цел да възбуди и удовлетвори полово желание, без съвкупление, чрез използване безпомощното състояние на навършилата 14-годишна възраст Д.С.Д.,*** и

- на 17.01.2020 г., в гр. Гълъбово, кв. "Строител" № 38, извършил действия, с цел да възбуди и удовлетвори полово желание, без съвкупление, чрез използване безпомощното състояние на навършилата 14-годишна възраст Д.С.Д.,***, престъпление по чл.150, ал.1, вр. чл.26, ал.1 от НК.

 

Гражданско-правни претенции в наказателното производство не са предявени и не са приети за съвместно разглеждане в съдебното производство.

 

Производството по дело е по реда на глава двадесет и седма от НПК, съкратено съдебно следствие по чл. 371, т. 2 от НПК. Съдът на основание чл. 372, ал. 4 от НПК като установи, че самопризнанието на подсъдимия се подкрепя от събраните в досъдебното производство доказателства, обяви на страните, че при постановяване на присъдата ще ползва самопризнанието, без да събира доказателства за фактите, изложени в обстоятелствената част на обвинителния акт.

 

В хода на съдебните прения, представителят на РП-Стара Загора поддържа изцяло повдигнатото обвинение против подсъдимия А.А.. Предлага на съда да приеме за установена фактическата обстановка, описана в обстоятелствената част на обвинителния акт, която намира за доказана по делото от показанията на разпитаните свидетели, както и от заключенията на изготвените експертизи. Взема становище, че от събраните доказателствени материали се установява по несъмнен начин, че подсъдимият е извършил от обективна и субективна страна престъплението по  чл. 150, ал. 1 от НК, вр.чл.26, ал.1 от НК. Пледира за постановяване на осъдителна присъда. Сочи, че като смекчаващо обстоятелство следва да бъде взето предвид направеното от подсъдимия самопризнание и липсата на предходни осъждания. Предлага да бъде наложено наказание "лишаване от свобода" в размер на три години, изпълнението което да бъде отложено с изпитателен срок от пет години.

 

Защитникът на подс.А.А. – адв. Н.Ч. ***, пледира, че фактическата обстановка е правилно установена в обвинителния акт и поддържа признанието на фактите от подсъдимия. Моли при постановяването на присъдата да бъде отчетено от съдебния състав като смекчаващо обстоятелство изразеното от подсъдимия съжаление и разкаяние за стореното. Предлага наказанието да бъде определено в минимален размер при приложението на чл.66, ал.1 от НК. 

Подсъдимият А. А. признава фактите, описани в обстоятелствената част на обвинителния акт и заявява, че е съгласен да не се събират доказателства за тези факти. Дава кратки обяснения в хода на съкратеното съдебното следствие, в които сочи, че разбира какво обвинение му е повдигнато, признава се за виновен и съжалява за извършеното деяние. В хода на съдебните прения поддържа наведените от защитника си съображения, а с последната си дума моли да му бъде наложено минимално наказание.

Съдът, като обсъди доводите на страните и събраните по делото доказателства, поотделно и в тяхната съвкупност, приема за установено следното:

 

ФАКТИЧЕСКА ОБСТАНОВКА

 

Подс. А.Ж.А. ***.

Пострадалата Д.С.Д. ***.

Подс. А. е живял и работил във ФРГ. По време на престоя си там, няколко години по-рано, подс.А. се запознал и заживял в едно домакинство със св.М.Н.К. – майка на пострадалата. При завръщанията им в РБългария, подс.А. и св.К. ***, собственост на К. и ползван от нейните дъщери - Д. и Я. Д..

На 13.01.2020г., дъщерите на св.К.-пострадалата Д.Д. и сестра й Я., претърпели пътно-транспортно произшествие, вследствие което Я. Д. била хоспитализирана за лечение в гр.Стара Загора. Узнавайки за инцидента, св.К., която към онзи момент била във ФРГ заедно с приятеля си – подс.А., незабавно се прибрала в РБългария, придружена от последния. Св.К. и подс.А. пристигнали в страната на 14.01.2020г., настанили се в жилището на св.К. и следобеда на същия ден тя се отправила на посещение при дъщеря си в болницата в гр.Стара Загора и останала там като придружителка на лекуващата се Я..

Подс. А. и св. Д.Д. прекарали нощта в апартамента в гр.Гълъбово, а на следващия ден - 15.01.2020г., отишли на свиждане в болницата в гр.Стара Загора при сестрата на св.Д.Д. - Я.. Свиждането при болната приключило в 16,30ч. и св.Д.Д. и подс.А. ***, където се разделили - св..Д. се прибрала в апартамента, а подс..А. ***, където имал къща.

Оставайки сама в жилището, св.Д. - за да свали емоционалното напрежение от срещата със сестра си в болницата и претърпяното по-рано пътно-транспортно произшествие, пила успокоителни - около три капсули валериан и се отправила да нощува.

Подс.Алекснадров се върнал около полунощ, влязъл в дома със собствени ключове, предоставени му от св.К., насочил се към лежащата в леглото св.Д. и поискал да легне в същото легло, обяснявайки желанието си с ниската температура в жилището. Св.Д. приела думите му за искрени и не възразила. Лягайки до пострадалата, подс.А. се завил с отделна завивка и се обърнал с гръб към нея. Кратко след това, под въздействието на умората и приетите медикаменти, св.Д. заспала.

Св.Д. била пробудена от докосванията на подс.А., който се бил преместил под нейната завивка, опипвал гърдите и корема й, целувал я по врата, а тя усещала възбудения му фалос и тялото на А., притиснато до нея. Св.Д. остро се възпротивила и отблъснала подс.А., а той не продължил домогванията си и я оставил на спокойствие до сутринта.

На следващата сутрин - 16 януари, св.Д. и подс.А. отново посетили болницата, където св.Д.Д. видяла майка си - св.К., но се смущавала да сподели с нея събитията от изтеклата нощ и не желаела да товари майка си с допълнителни тревоги.

След визитата в болницата, подс.А. се прибрал в апартамента преди св.Д.Д., аранжирал дома със свещи и подготвил в спалнята филм с еротично съдържание - „Петдесет нюанса сиво”, а когато св.Д. се върнала, й предложил да го гледат заедно. Знаейки съдържанието му, пострадалата отказала и се оттеглила да нощува в хола, за да бъде по-далеч от подс.А.. От съседната стая, подс.А. изпратил няколко съобщения на пострадалата, съдържащи покана за интимност и близост.

След като св.Д. не откликнала на желанията му, подс.А. изчакал тя да се унесе в сън и в около 04,00 часа след полунощ /17.01.2020г./ влязъл в стаята където тя спи, притиснал се до нея и започнал да опипва гърдите и корема й, стремейки са да достигне и до гениталиите й. Св.Д. се пробудила, енергично се противопоставила на поведението му и изгонила подс.А. от леглото си.

Емоционално разтърсена и изплашена от поведението на обвиняемия, пострадалата намерила сили да сподели с майка си за събитията от последните две нощи и да потърси помощ от РУ-Гълъбово, където депозирала сигнал.

По делото е изготвена съдебно психиатрична експертиза на пострадалата, заключението, на която аргументира следните констатации - извършителят се е възползвал от възможността, че е останал насаме в жилището с дъщерята на съжителката си, действията му са били насочени към предразполагането й към интимна близост - запалва свещи, пуска еротичен филм, ляга при нея на спалнята. Поведението му съответства на социалната роля на мъж, който ухажва желана в сексуалния смисъл партньорка, а не социалната роля на втори баща.

Деянието е извършено във време, когато пострадалата е била не в обичайното си стабилно, а уязвимо състояние психически и емоционално - в дните непосредствено след претърпяване на ПТП от нейна страна, при което тежко е пострадала непълнолетната й сестра. Тя е била притеснена, приемала успокоителни, чувствала вина - като според експерта в такива случаи е сериозно атакувано самоуважението, човек се чувства несигурен, неуверен, защитните му механизми са отслабени. Това положение е било известно на извършителя и използвано от него за манипулиране на пострадалата.

Деянието е нанесло психо-травма със значителна дълбочина, които са ефект от непосредственото действие на извършителя.

Двукратното реализираните блудствени действия са се наслагали към въздействието на претърпяното непосредствено преди това ПТП и може да се каже с голяма вероятност, че това съчетание на двата стресора, според експерта е усилило многократно негативното им въздействие.

Д.Д. е разбирала напълно фактическата обстановка и значението на двукратно извършените спрямо нея блудствени действия от страна на съжителя на майка й, възприемайки ги основателно като застрашаващи сигурността й. Нивото й на психосоциална зрялост е допринесло да има изградена адекватна представа за социалните и семейни роли и граници в интимно отношение, благодарение на което ясно е диференцирала нарушаването им от страна на съжителя на майка й. Както при проведения разпит, така и в хода на психодиагностичното интервю е възпроизвела фактологията на случилото се с ясен, пълен и последователен разказ; не се установяват разминаване или несъответствия със свидетелските показания и останалите данни по делото. Наред с това, при Д.Д. е възникнала симптоматика от спектъра на стресовата реакция; на по-късен етап са се появили и симптоми на разстройство в адапатацията, които сочат данни за цялостно нарушаване на обичайния начин на живот и ежедневие на пострадалата. Въздействието на двукратно реализираните блудствени действия от страна на съжителя на майката се е наслагало към въздействието на претърпяното от пострадалата непосредствено преди това пътно-транспортно произшествие. Това съчетание на двата стресора е усилило многократно негативния им ефект, предизвиквайки вреди от психично и емоционално естество - психотравма със значителна дълбочина и измерения. На въздействието на двата стресора се дължи и актуалното влошено психично състояние на подекспертното лице, като се установяват данни за: повишена тревожност, леко изразена невротична симптоматика, емоционална лабилност и травматичен стрес.

 

 

ПО ДОКАЗАТЕЛСТВАТА:

 

Горната фактическа обстановка съдът приема за установена въз основа на събраните по делото доказателства – самопризнанията на подсъдимия А.Ж.А. по реда на чл.371, т.2 от НПК и както и от другите събрани в наказателното производство доказателства, приобщени към доказателствения материал по реда на чл.283 от НПК, а именно: събраните в хода на досъдебно производство № 447-зм-32/2020 г. по описа на Районно управление на МВР – Гълъбово писмени доказателства по опис:  постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за образуване на досъдебно производство от 20.02.2020 г.; постановление за привличане на обвиняем и вземане на мярка за неотклонение от 15.01.2021 г.; протокол за разпит на обвиняем от 15.01.2021 г.; декларация за семейно и материално положение и имотно състояние от 15.01.2021 г.; постановление за назначаване на служебен защитник от 15.01.2021 г.; искане и справка за съдимост, рег. № 31/15.01.2021 г.; протокол за разпит на свидетел М.Н.К. от 11.02.2020 г.; протокол за разпит на свидетел Д.С.Д. от 10.02.2020 г.; съдебно-психологична експертиза на Д.С.Д.; сметка за разноски по изготвена комплексна съдебна психолого-психиатрична експертиза от 19.01.2020 г.; пълномощно; постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за спиране на наказателно производство от 02.03.2020 г.;  постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за възобновяване на наказателно производство от 27.08.2020 г.; постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за спиране на наказателно производство от 21.12.2020 г.; постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за възобновяване на наказателно производство от 11.01.2021 г.; постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за удължаване срока на разследване от 13.10.2020 г.; постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за продължаване срока на разследване от 04.12.2020 г.; постановление на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за продължаване срока на разследване от 11.01.2021 г.; искане на Районна прокуратура – Стара Загора, Териториално отделение – Гълъбово за удължаване срока на разследване от 11.01.2020 г.; сигнал от Д.С.Д. от 20.01.2020 г.; протокол за полицейско предупреждение от 22.01.2020 г.; копие от разпечатка; постановление за назначаване на експертиза от 08.09.2020 г.; справка за пътуване на лице – български гражданин от 18.02.2020 г.; уведомление относно обявяване на лице за ОДИ от 21.02.2020 г.; постановление от 11.01.2021 г. за снемане от общодържавно издирване на лице; справка за пътуване на лице – български гражданин от 15.12.2020 г.; заключително мнение от 27.02.2020 г.; заключително мнение от 18.12.2020 г.; протокол за предявяване на досъдебно производство от 15.01.2021 г.; протокол за предявяване на досъдебно производство от 19.01.2021 г.; заключително мнение от 22.01.2021 г., а така също и от показанията на свидетелите Д. С.Д.и М.Н.К. – дадени в досъдебното производство.

 

Съдът при преценката на самопризнанията на подсъдимия, намери, че същите се подкрепят от събраните на досъдебното производство писмени и гласни доказателства, поради което обяви, че ще ги ползва при постановяване на присъдата си, без да събира доказателства за тези факти.

В събраните и проверени по делото доказателствени материали не се съдържат съществени противоречия, същите еднопосочно и безпротиворечиво установяват фактическата обстановка, изложена в обстоятелствената част на обвинителния акт и призната от подсъдимия, поради което и по аргумент за противното от чл. 305, ал. 3 от НПК не се налага по-детайлното им обсъждане.

Цитираните доказателства и доказателствени средства дават основание на съда да направи единствения възможен извод относно главния факт в процеса – има ли извършено престъпление и кой е неговият автор – подсъдимия А.Ж.А. е автор на процесните деяния, което мотивира съда да приеме, че обвиненията срещу него са доказани по несъмнен начин.

 

ОТ ПРАВНА СТРАНА:

 

При така установените факти, съдът намира за доказано по несъмнен и безспорен начин, че подсъдимият А.Ж.А. с ЕГН ********** е извършил престъпление по чл.150, ал.1 от НК, за което му е повдигнато обвинение.

От обективна страна на 15-16.01.2020 г. и на 17.01.2020г., в гр.Гълъбово, подсъдимият А. е извършил действия, с цел да възбуди и удовлетвори полово желание, без съвкупление, чрез използване безпомощното състояние на навършилата 14-годишна възраст Д.С.Д..

Деянията са осъществени през непродължителен период от време, при еднородност на вината, при сходна фактическа обстановка, при която всяко следващо деяние се явява продължение на предходното – чл.26, ал.1 от НК.

Извършеното от подсъдимия е съставомерно от обективна страна, именно, по  чл. 150, ал. 1 от НК, тъй като към момента на извършването му пострадалата – св. Д.Д. е била навършила 14-годишна възраст, като същата е родена през 2001 година, и е липсвало нейното съгласие за осъществяване на блудствените действия.

От обективна страна всички елементи на горния престъпен състав са налице. С поведението си подсъдимият А. А. е увредил непосредствения обект на цитираното престъпление, а именно тези обществени отношения, които осигуряват половата неприкосновеност, половия морал и правото на свободен избор на полов партньор. Изпълнителното деяние и в двата случая се е осъществило с действия като галене, целуване, опипване по гърдите и притискане на тялото. Налице е и специалната цел, която изисква закона при извършването на тези действия, а именно, за да възбуди и удовлетвори полово желание, а конкретния комплекс от действия реализиращи изпълнителното деяние са обективно годни да реализират тази цел и са били насочени именно към нея. В конкретния случай подсъдимият А. е използвал безпомощното състояние на пострадалата, за което състояние той не е допринесъл. Безпомощността на пострадалото лице Д. Д. в случая се изразява в обстоятелството, че жертвата е спяла, а след това е била в сънено състояние, т.е. това е обстоятелство, което не позволява съпротивата й. Съдебната практика е категорична, че това състояние е възможно, когато човек спи, като от шока и изненадата жертвата е била лишена от възможност да се движи и реагира адекватно в определен период от време и деецът се е възползвал от това състояние.

Престъплението е извършено умишлено от подсъдимия с целени и настъпили общественоопасни последици. Деецът е съзнавал, че извършваното действие е от естество да възбуди и удовлетвори полово желание без съвкупление, че осъществява блудствените действия против волята на жертвата, че тя не е съгласна да участва в тези действия, както и е съзнавал е, че св. Д. Д. е в безпомощно състояние и въпреки всичко е искал осъществяването му, като се е възползвал, именно, от безпомощното и състояние.

По тези съображения съдът прие, че подсъдимият А.А. е осъществил от обективна и от субективна страна престъплението по  чл. 150, ал. 1 от НК, вр. чл.26, ал.1 от НК, поради което с присъдата си го призна за виновен.

 

ОТНОСНО ВИДА И РАЗМЕРА НА НАКАЗАНИЕТО

 

При определяне вида и размера на наказанието, съдът се съобрази с двата основни принципа, върху които е изградена наказателно–правната ни система - принципа на законоустановеност и принципа на индивидуализация на наказанието, както и с целите на наказанието, залегнали в чл.36 НК.

Относно първия принцип – на законоустановеност на наказанието - в специалния текст на НК е предвидено наказание „лишаване от свобода” от две до осем години - за престъплението по чл.150, ал.1 от НК.

С оглед спазването на втория принцип, съдът при така възприетата фактическа обстановка, обсъди обществената опасност на деянието, личността на подсъдимия, мотивите му за извършване на престъплението, както и всички смекчаващи и отегчаващи отговорността обстоятелства по смисъла на чл.54 от НК.

Направените самопризнания не биха могли да бъдат отчетени като смекчаващо отговорността обстоятелство, тъй като обуславят провеждането на процедурата по глава двадесет и седма от НПК и в този смисъл са взети предвид от законодателя при определяне на наказанието при условията на чл. 58а от НК – намаляване на размера му с една трета.

При определяне вида и размера на наказанието на подсъдимия А.Ж.А. с ЕГН **********, съдът приема като смекчаващи вината обстоятелства – чистото му съдебно минало и изказаното съжаление за постъпката му в съдебно заседание, а като отегчаващи – касае се за две отделни деяния, а така също и обстоятелството, че престъплението извършено по отношение на лице, което е гледало на него като на родител, поради това, че от години живее на семейни начала с майка й. Въпреки това, макар и да се касае за две отделни деяния, същите не се отличават с интензитет типичен за този род посегателства, което също бе преценено като смекчаващо обстоятелство.

Съдът взе предвид разпоредбата на чл.373, ал.2 от НПК, относима към конкретния случай и предвиждаща задължително приложение на чл.58а от НК.

Воден от гореизложеното, съдът, отчитайки съотношението между наличните смекчаващи и отегчаващи отговорността обстоятелства /в случая не са налице нито многобройни, нито изключителни смекчаващи отговорността обстоятелства, за да се приложи чл.55 от НК/, определи на подсъдимия А.Ж.А. с ЕГН **********, наказание по общия ред на чл.54 от НК – при превес на смекчаващите обстоятелства - ориентирано под средния размер, предвиден за престъплението, а именно „лишаване от свобода” за срок от 3 /три/ години, което на основание чл.373, ал.2 НПК, във връзка с чл.58а от НК, намали с една трета, поради което му наложи наказание „лишаване от свобода” за срок от 2 /две/ години.

 

Съдът, на основание чл.66, ал.1 от НК отложи изпълнението на така наложеното наказание с изпитателен срок от 4 /четири/ години.

 

Така индивидуализираното по вид и размер на подсъдимия А.Ж.А. с ЕГН **********, наказание, съдът намира, че ще съдейства за поправянето на подсъдимия и за постигане на поставените от закона превантивни цели, както по отношение на него, така и по отношение на останалите членове на обществото - чл.36 ал. 1 от НК.

 

ПО РАЗНОСКИТЕ ПО ДЕЛОТО

 

Предвид факта, че настоящият съдебен състав призна подсъдимия А.А. за виновен по повдигнатото му обвинение, намери, че на основание чл.189, ал.3 от НПК разноските по делото в размер на 301 лева - за вещо лице, следва да бъдат присъдени в негова тежест. Ето защо А.Ж.А. с ЕГН ********** бе осъден да заплати сумата от 301 лева по сметка на ОД на МВР – Стара Загора.

 

ПРИЧИНИ И УСЛОВИЯ, СПОСОБСТВАЛИ ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА ПРЕСТЪПЛЕНИЕТО

 

Причините и условията за извършване на престъплението са ниското правно съзнание на подсъдимия и незачитане на моралните норми на обществото.

 

Воден от горните мотиви съдът постанови присъдата.

 

      

         РАЙОНЕН СЪДИЯ:

                                        / Хр.Ангелов /