Решение по дело №21/2013 на Окръжен съд - Ловеч

Номер на акта: 79
Дата: 28 август 2013 г.
Съдия: Севда Христова Дойнова
Дело: 20134300800021
Тип на делото: Фирмено дело
Дата на образуване: 28 август 2013 г.

Съдържание на акта

                                           Р Е Ш Е Н И Е  79

 

гр.Ловеч, 28.08.2013г.

 

В   И М Е Т О   Н А    Н А Р О Д А

 

          ЛОВЕШКИ ОКРЪЖЕН СЪД, ФИРМЕНО ОТДЕЛЕНИЕ в закрито заседание на  двадесет и осми август  през две хиляди  и тринадесетта година в състав:

                                                                   ПРЕДСЕДАТЕЛ: АНТОАНЕТА МОНЕВА

 

          При секретаря **********като разгледа докладваното от СЪДИЯТА ф.д.№21 по  описа за 2013г. и да се произнесе, съобрази:

          Производството е за вписване по реда на чл.18 от ЗЮЛНЦ.

Образувано е  по молба на  Председателя на Управителния съвет **************** ЕГН*********  на  Юридическо лице с нестопанска цел “СДРУЖЕНИЕ ПЛАНИНСКА ШКОЛА АМБАРИЦА", със седалище  и адрес на управление ***************, с искане за регистриране на сдружение с нестопанска цел с фирма “СДРУЖЕНИЕ ПЛАНИНСКА ШКОЛА АМБАРИЦА ",

          Към молбата са приложени: учредителен протокол от 26.08.2013г., Устав на Сдружението; нотариално заверена декларация-образец от подписа-3бр.; свидетелства за съдимост-3бр.; удостоверение за уникалност на името; вносна бележка за платена държавна такса.

          Съдът, като обсъди представените към молбата писмени доказателства, намира, че при учредяване на сдружението са изпълнени всички изисквания на ЗЮЛНЦ, при което същото следва да бъде вписано в регистъра при Ловешки окръжен съд.

Водим от гореизложеното, съдът

                                                          Р Е Ш И:

РЕГИСТРИРА  ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ- СДРУЖЕНИЕ с:

        

НАИМЕНОВАНИЕ: “СДРУЖЕНИЕ ПЛАНИНСКА ШКОЛА АМБАРИЦА ", /наименованието се изписва и на английски език  MOUNTAIN  SCHOOL AMBARITSA (MSA) /

 

СЕДАЛИЩЕ: ************

АДРЕС НА УПРАВЛЕНИЕ: ******************,

 

ЦЕЛИ: Основната цел на Сдружението е да подпомага внедряването на добри практики, осигуряващи условия за устойчиво развитие на високопланинския - природен, спортен, приключенски, хоби и екотуризъм       в

 

 

България. Допълнителните цели на Сдружението са: Развитие   на   туристическата   инфраструктура   във   високопланинските   региони   -маркиране на маршрути, информационни материали, пътеводители. Организация     на    младежки    и    доброволчески    инициативи    за    опазване     на        
биоразнообразието и ландшафта на високопланинските райони.  Опазване на целостта и чистотата на високопланинските райони, като естествен терен за развитие на природен, спортен, приключенски, хоби и екотуризъм.
     Утвърждаване на алтернативните видове туризъм, като средство за подобряване на заетостта и устойчивото развитие в България.

 

СДРУЖЕНИЕТО СЕ СЪЗДАВА В ОБЩЕСТВЕНА ПОЛЗА.

 

ПРЕДМЕТ НА ОСНОВНА ДЕЙНОСТ: Участие в обществени дискусии, семинари и кръгли маси засягащи правилата за опазване на природата при практикуване на различни форми и видове туризъм;  Разработване на единна информационна електронна система за безопасност за високопланинските хижи в България; Участие в рекламни и маркетингови кампании и инициативи за развитието на туризма във високопланинаските райнони;  Организиране и провеждане на спортни състезания от национален и международен характер;  Опазване на природата при развитието на екстремните високопланински спортове, екстремни преживявания с джипове мотоциклети и бъги, ски спортове; Представлява своите членове пред други съюзи и организации, физически и юридически лица по въпроси, които засягат устойчивото развитие на високопланинския туризъм.  Използва всички законни средства за информиране на обществеността и държавните органи по въпросите, които засягат дейността на Сдружението;  Организира и провежда курсове, семинари и други форми за обучение и повишаване информираноста на заетите в сферата на високопланинския туризъм в България;

 

ПРЕДМЕТ НА ДОПЪЛНИТЕЛНА ДЕЙНОСТ: Стопанската дейност на Сдружението   има за предмет извършването на консултантска, образователна, преводаческа, информационна, рекламна, изложбена, маркетингова дейност, организиране на семинари и конференции, както и всяка друга допълнителна стопанска дейност, незабранена от закона.  Приходите, реализирани от допълнителната стопанска дейност се използват единствено за постигане на целите на Сдружението, без възможност за разпределяне на печалба.

 

          ОРГАНИ НА УПРАВЛЕНИЕ: ОБЩО СЪБРАНИЕ, УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ,  ПРЕДСЕДАТЕЛ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ.

 

         ОБЩО СЪБРАНИЕ: Общото събрание е върховен орган на Сдружението , в който участват всички нейни членове. Членовете на Сдружението участвуват в Общото събрание лично или чрез представител.

 

ПРАВОМОЩИЯ НА ОБЩОТО СЪБРАНИЕ: Изменя и допълва Устава на Сдружението;  Приема други вътрешни актове; Взема решение за преобразуване и прекратяване на Сдружението; Избира и освобождава членовете на Управителния съвет;  Одобрява годишния счетоводен отчет;  Разглежда жалби срещу решения на Управителния съвет за прекратяване на членство;  Взема решение за участие в други организации;  Приема основните насоки и програми за дейността на Сдружението; Приема бюджета на Сдружението; Взема решения относно дължимостта и размера на членския внос;  Приема отчета за дейността на Управителния съвет; Отменя решения на Управителния съвет, когато противоречат на закона и Устава на Сдружението;  Освобождава от отговорност членовете на Управителния съвет.

 

УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ: Управителният съвет е управителен орган на Сдружението.  Членовете на Управителния съвет се избират от Общото събрание за срок до 4 (четири) години.  Управителният съвет се състои от минимум 3 (трима) членове, които са членове на Сдружението.

 

ПРАВОМОЩИЯ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ: Управителният съвет:

Представлява Сдружението и определя обема на представителната власт на отделни негови членове; Осигурява изпълнението на решенията на Общото събрание; Разпорежда се с имуществото на Сдружението при спазване изискванията на устава;  Подготвя и внася в общото събрание отчет за дейността на Сдружението;  Подготвя и внася в общото събрание проект за бюджет;   Определя реда и организира извършването на дейността на Сдружението, включително и тази в обществена полза и носи отговорност за това;  Осигурява стопанисването и опазването на имуществото на Сдружението; Приема организационно - управленската структура, реда за назначаване и освобождаване на персонала, правилата за работната заплата и други вътрешни правила на Сдружението; Назначава ликвидаторите при прекратяване на Сдружението, освен в случай на несъстоятелност; Определя адреса на Сдружението; Приема и изключва членове на Сдружението; Взема решения за откриване и закриване на клонове и за учредяване на юридически лица, които представляват Сдружението по места;  Взема решения по всички въпроси, които по закон или съгласно Устава не спадат в правомощията на друг орган.

 

          ВПИСВА УПРАВИТЕЛЕН В СЪСТАВ:

***********., ЕГН*********-ПРЕДСЕДАТЕЛ,

***********, ЕГН **********-ЗАМ.ПРЕДСЕДАТЕЛ;

***********, ЕГН **********-ЗАМ.ПРЕДСЕДАТЕЛ;

***********, ЕГН **********-ЧЛЕН;

***********, ЕГН **********-ЧЛЕН;

 

          ВПИСВА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ: Управителният съвет избира от своя състав Председател на Управителния съвет и
двама Заместник председатели на Управителния съвет, които заместват Председателя
при отсъствие  и представляват  сдружението   заедно   или   поотделно с Председателя на Управителния съвет.    

ПРАВОМОЩИЯ НА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ:  Председателят на Управителния съвет: Организира изпълнението на решенията на Управителния съвет;  Организира  дейността  на  Сдружението,   осъществява  оперативното  му  ръководство, осигурява стопанисването и опазването на неговото имущество;  Сключва договорите със служителите на Сдружението, освен с тези, които се назначават от Управителния съвет;   Представлява Сдружението пред трети лица в страната и чужбина;  Докладва на Управителния съвет за съществени обстоятелства, касаещи дейността на Сдружението.

 

ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО:Сдружението  се представлява от Председателя  на Управителния съвет, както и от двама заместник председатели.

 

ВЪЗНИКВАНЕ И ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ЧЛЕНСТВО: Членството в Сдружението е доброволно. Членовете на Сдружението биват: редовни и почетни. 

 

ВЪЗНИКВАНЕ:  За редовен член на Сдружението могат да бъдат приети:

 Всяко физическо лице независимо от неговия пол, религия и гражданството, което приема и желае да работи за реализирането на мисията и целите на Сдружението.  Всяко юридическо лице, което приема мисията и целите на Сдружението и желае да работи за тяхното реализиране.  За почетни членове на Сдружението могат да бъдат приемани дългогодишни изтъкнати деятели в областта на спорта и туризма.

 

ПРЕКРАТЯВАНЕ: С молба за доброволно напускане при условие, че желаещият да напусне е изпълнил задълженията си, произтичащи от членството;   Смърт или поставяне под запрещение;  Поради изключване;  При отпадане.

 

СДРУЖЕНИЕТО СЕ СЪЗДАВА ЗА  НЕОПРЕДЕЛЕН СРОК.

 

ИМУЩЕСТВО СЛЕД УДОВЛЕТВОРЯВАНЕ НА КРЕДИТОРИТЕ: 

Останалото след удовлетворяване на кредиторите имущество се предоставя на юридическо лице с нестопанска цел - за извършване на общественополезна дейност със същата или близка цел, определено от Управителния съвет.

Решението подлежи на вписване в РЕГИСТЪРА ЗА ЮРИДИЧЕСКИТЕ ЛИЦА С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ при Ловешки окръжен съд.

 

 

                                                                         

    ПРЕДСЕДАТЕЛ: