Определение по дело №689/2020 на Районен съд - Ямбол

Номер на акта: 1639
Дата: 5 август 2020 г. (в сила от 13 август 2020 г.)
Съдия: Димчо Генев Димов
Дело: 20202330100689
Тип на делото: Гражданско дело
Дата на образуване: 11 март 2020 г.

Съдържание на акта

                   П Р О Т О К О Л

  Гр.Ямбол, 05.08.2020 г.

 

РАЙОНЕН СЪД - ЯМБОЛ, Гражданско отделение, ХVII-ти състав, в публично съдебно заседание на 05.08.2020 година в състав:

 

                                                                  Председател: ДИМЧО ДИМОВ

                                                                                       

при участието на секретаря: Ив.Г.                              и прокурора:  

сложи за разглеждане гр.д. № 689                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

по описа за 2020 г.,  докладвано от  съдия  ДИМОВ

На именното повикване в  10.30 часа се явиха:

Ищцата Р.К.С., редовно призована за дн с.з. не се явява. За нея в качеството на процесуален представител по пълномощие – адв. М.Б. ***, редовно упълномощен по делото от по - рано.

Ответникът И.Й.Й., редовно призован се явява лично и с процесуален  представител по пълномощие адв. И.С. от АК Я., редовно упълномощена по делото от по - рано.

Адв.Б. – Да се даде ход на делото.

 Адв.С. - Да се даде ход на делото.

 

Съдът намира, че липсват процесуални пречки за даване ход на делото в днешното съдебно заседание, поради което

ОПРЕДЕЛИ:

ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО.

 

         Пристъпи към изясняване на делото от фактическа страна:

 

          Адв. Б. -  Поддържам исковата молба и доказателствени искания. Моля съда да приемете във връзка с  доказателствените искания – удостоверение за декларираните данни за доходите на ответника и за имотното състояние също. Водим свидетелите Р. И. Т. и И.Т. К.

 

Адв. И.С. -  Поддържам отговора на исковата молба, така както е депозиран. В тази връзка представям трудов договор  на ответника от 12.07.2020 г., в оригинал го представям по делото. Във връзка с представената  днес справка за осигуряването на ответника,  касаеща период 2019 г., същата не е относима  и моля да не я приемате. Първо претенцията  на ищцата е касаеща период след 11.03.2020 г., издръжка за минало време не е претендирана, а във връзка с учредената ипотека същото обстоятелство не спорно и сме представили доказателства от които е видно, че ответника действително заплаща  кредит във връзка с ипотеката на жилището. Водим един свидетел.

 

 Ав. Б.-  Моля да  приеме трудовия договор, но да не се цени. Считам, че е съставен с оглед настоящото производство. От представената справка за трудовия доход на ищцата, които са към момента на подаване на молбата е шест месеца назад, е очевидно какви са доходите. Договорът е сключен преди месец за нуждите на производството така, че уважаемия съд да прецени относно цененето като доказателство.

 

Адв. И.С.- Трудовия договор не е съставен с оглед нуждите за делото, както е видно от представените по делото доказателства с отговора на исковата молба, ответникът е получавал обезщетение за безработица и е бил регистриран в Бюрото по труда до началото на юли и ако искахме да използваме документи във връзка с делото, щяхме да си чакаме обезщетението и да не започва работа, така, че същият, когато има предложено работно място, не виждам защо няма да приеме, същият е длъжен да приеме работата и в тази връзка представям настоящия договор.

 

 Съдът намира, че представените от страните в днешното съдебно заседание писмени доказателства са относими,  допустими и необходими, а досежно реализираното от страните възражение, съдът намира, че същите касаят доказателствената сила на представените писмени доказателства,  която съдът ще съобрази и ще цени с крайния си съдебен акт, съобразно останалата доказателствена  съвкупност  по делото.

 

         Съдът намира исканията на страните за допускане на водените днес свидетели за допустимо, относимо и необходимо и своевременно направено, поради което,

ОПРЕДЕЛИ:

         ДОПУСКА до разпит  водените от ищцовата  страна свидетели, чиято самоличност, както следва:

Р. И. Т. ЕГН ********** от гр.Я., неосъждана, без роднинска връзка със страните по делото, без дела със страните.

И. Т. К.,***, неосъждана, майка съм на ищцата, съдебни спорове и дела нямам. Желая да свидетелствам.

 

         СЪДЪТ  ОПРЕДЕЛИ

         ДОПУСКА водената от ответника свидетелка, чиято самоличност сне, както следва:

         В. С. Й.,***, неосъждана, майка на ответника, без съдебни спорове и дела със страните.

Съдът предупреди свидетелите за наказателната отговорност по чл. 290 от НК, по повод  на което свидетелите заявиха, че разбират задълженията си и обещават да казват истина.

Съдът извежда свидетелите от съдебната зала до разпита им в това им качество.

 

         На основание чл.146 от ГПК, съдът докладва делото:

 Производството е образувано по искова молба на Р.К.С., ЕГН ********** ***, в качеството и на майка и законен представител на малолетните деца: К.И.Й. родена на *** г. и Й.И.Й. родена на ***г. против И.Й.Й., ЕГН ********** ***.

 С исковата молба по същество ищцата твърди, че са налице изменение на обстоятелствата при които с влязло в сила решение № ***г. постановено по гр.д. № ***г. на ЯРС, бракът между страните е бил прекратен и ответника по делото е бил осъден да заплаща  месечна издръжка в размер на по 105 лв. за всяко дете.

Претендира се от съда да измени така определената в посоченото съдебно решение издръжка на двете деца, като увеличи размера от 105 лв. на 250 лв. месечно за детето Й.И.,  родена на *** г. и от 105 лв. на 200 лв. за детето К.И.Й., родена на ***г., ведно със законната лихва за всяка просрочена вноска, считано от 11.03.2020 г. до  настъпване на обстоятелства, водещи до нейното изменение или прекратяване или погасяване, платими до десето число на текущия месец.

Претендират се разноски, както и съда да допусне на основание чл.242 ал.1 от ГПК предварително изпълнение на решението за издръжка.

В срока по чл.131 от ГПК  е постъпил отговор от ответника  в който се признава основателността на така предявените искове до размер на 160 лв. за всяко от двете  деца, като над тази сума до претендирания размер предявените искове се оспорват както по основание, така и по размер.

Претендират се разноски.

С оглед фактите изложени в обстоятелствената част и формулирания въз основа на тях петитум, съдът намира, че е сезиран с обективно съединени  осъдителни искове с правно основание чл. 150 от СК.

Съдът указва, че всяка страна е длъжна да доказва своите искания и възражения.

Указва, че в тежест на ищеца при условията на главно и пълно доказване е да докаже наличието на настъпилата промяна в обстоятелствата, които са били налице към момента на присъждане на първоначалната издръжка на двете деца, както и всички реливирани с исковата молба обстоятелства и положителни факти, да докаже на родителя ответник възможността да плаща  претендираните издръжки,  вместо това да представлява особено затруднение за това.

В тежест на ответника при условията на насрещно доказване е да докаже липсата на възможност да плаща издръжка в размер по - голям от 160 лв., както и липсата на обстоятелства, обуславящи уважаване на исковите претенции.

Не се нуждае от доказване обстоятелството, че ответника е баща на двете деца.

 

Адв. Б. – Нямам  възражения по доклада на съда.

Адв.С.  -Също нямам възражения по доклада на съда.

 

 С оглед обстоятелството, че страните нямат искания за допълване на доклада, възражения по него и по разпределяне между тях  на доказателствената тежест и правна квалификация и

ОПРЕДЕЛИ:

ДАВА ХОД НА  СЪДЕБНОТО  ДИРЕНЕ

 

ПРИЕМА и прилага представените с исковата молба писмени доказателства, както следва: Заверено копие от  решение № ***г. по гр.д. № ***г. по описа на ЯРС,  удостоверение  за раждане на К.И.Й., издадено въз основа на акт за раждане № ***г., на Община С. удостоверение за раждане на Й.И.Й., издадено въз основа на акт за раждане № ***г. на Община С. удостоверение изх. № ***г. на ОУ „П.Р.С.“ гр.Я. удостоверение изх. ***г., издадено от ОУ „П.Р.С.“ гр. Я, служебна бележка,  издадена от  Английски клуб „А.“, длъжностна характеристика към трудов договор от ***г. на ищцата по делото.

ПРИЕМА и прилага: представените от ищцата в днешното съдебно заседание удостоверение изх. №*** г., издадено от Служба по вписванията към Агенция по вписванията гр.Я. и удостоверение изх. № ***г., издадено от НАП - ТД гр.Б.

 

СЪДЪТ ОПРЕДЕЛИ

ПРИЕМА  и ПРИЛАГА: представените от ответника в отговора писмени доказателства, както следва: заверено копие на регистрационна карта на ответника на Дирекция „ БТ“, към АЗ, зав. копие от страници от регистрационна карта, разпореждане № *** г., издадено от ТП на НОИ – Я. заверено копие от преводно нареждане от 20.01.2016 г за сумата от 300 лв., заверено копие на нотариален акт за покупко - продажба на недвижим имот № *** рег. № ***, дело № *** г., разпечатка от движение по сметка на ответника за периода 01.01.2020 г. – 18.05.2020 г.

ПРИЕМА и прилага представените  в днешното съдебно заседание от ответника в оригинал трудов договор № ***г.

 

         СЪДЪТ ОПРЕДЕЛИ:

         Пристъпва към разпит на свидетелките.

Покани  в залата свидетелката Р. И. Т.

 

  Свид.Тагарева:

На въпрос на адв. Б., свидетелката отговори: Познавам Р.С.. Децата и двете ги познавам. Децата  и Р. ги познавам защото постоянно сме заедно. Малкото дете на Р. е в един клас с моята дъщеря Р. От първи клас са заедно, но от втори клас започнахме да ставаме по - близки с Р., така, че може да се каже, че  я познавам по от близко от три години. Излизаме заедно, защото тя се премести да живее близо до нас и с децата, като се прибираме от училище и почти всяка вечер излизаме заедно. Дори и през деня когато има възможност също излизаме. К. ще бъде в пети клас, а Й. в 7 –ми клас.

Дневните разходи на децата, които майката дава са почти по 5 лв. минимум на К., а на Й. й дава 7 лв. защото тя и иска повече. Като ученици зная, че К. се учи много добре, а Й. има проблеми с математиката и я записа на частни уроци по математика, отделно ходи и на уроци по английски. Р. е казвала, че някъде около 60 лв. на едното дете на месец отиват, а К. ходи с моята дъщеря и на английски и се плаща по 80 лв., както и се дават в началото по 50 лв. за учебници. Тези  80 лв. са месечно плащане, а може и наведнъж да се плаща сумата от  600 лв.,  но по - добре е на разсрочено плащане. Годишната такса е 600 лв. някъде. Децата имат странични занимания. Р. ходи с К. на плуване, където 15 лв. се плаща месечна такса, а на посещение е 1,50 лв., като има две посещения на седмица, а Й. ходи на аеробика, като  на аеробика е 5 лв. или 6 на посещение. Скъпо идва доста. Отделно децата искат да ходят на фехтовка и К. също пожела да ходи с моята дъщеря, но майка й каза, че финансово не може да си позволи това. Майката ми е казвала, че е искала помощ от бащата за уроци,  за частните уроци, но той казал, че на времето да не бил ходил на частни уроци,  да се справи и без частни уроци, това го знам от Р.

Й. е седми клас и тази година ще кандидатства. Намерила е учител и по български език за уроци,  отделно по математика, където ще ходи и по английски. Й. е отличничка и се притеснява по математика като не й  вървеше, всъщност  от там започнаха уроците. Майката е много амбициозна,  майката държи  децата да се хранят здравословно, купува им здравословна храна  от Лидъл, защото мисли, че там  е най – качествена храната. Отделно ходим на басейни много често, платен басейн в С. Децата искат всяка седмица да ходят на басейн. На почивки ходим също заедно. Р. управлява автомобила и тя води децата навсякъде, сутрин води децата на училище и на обяд ги взема също с колата от училище.

Навън излизаме почти през вечер, като не съм нощна смяна, вечерно време излизаме, не всеки път сядаме на заведение, но сядаме от време на време.  Освен тези пет лева на ден, се налага и като седнем  вечер и по 20 лв. за двете деца за хапване да не дават.

На въпрос на адв. И.С. свидетелката отговори: Виждала съм бащата на децата няколко пъти. За виждане децата  сигурно се виждат с бащата,  от децата съм чувала, че  понякога се виждат с бащата, но да са ходили  при него не съм чула. Те са ми казвали, че не искат да ходят и да остават при бащата и да пренощуват, но защо не искат, това вече не мога да кажа. Като съм ги питала  са казвали, че просто няма бащата подход към тях да ги предразположи да бъдат с него за приспиване и дори, че нямало къде да спят, защото имало квартиранти. Това съм чувала миналата година, отдавна беше, преди няколко месеца. Последно  за квартирантите не съм чувала.

 

 Адв.Б. - Да се освободи  свидетелката от залата.

Адв.С. – Да се освободи свидетелката от залата, не възразявам.

 

Съдът ОПРЕДЕЛИ: 

ОСВОБОЖДАВА свидетелката от залата.

 

Свид. И.Т.К.:

На въпрос на адв. Б., свидетелката отговори: Аз съм майка на ищцата. Й. е седми клас, а К. е за шести клас. В момента майката работи в  АБС Инженеринг, премести се да работи там, защото там заплатата й е по - голяма и има нужда от по - голяма заплата да издържа децата. Иначе образованието и е висше, магистърска степен и докторант в момента защитава. Работи там с единствената цел да й плащат повече да може да издържа децата, а тези по – високи нужди на децата дойдоха от това, че Й. ходи на уроци по математика, по  английски и К. по английски, като цената която се плаща  е 80 лв., а на Й. по математика и английски 120 лв. Трудно и беше, децата искат да се усъвършенстват в училище, тя просто много държи на това да учат децата. Й. след седми клас ще кандидатства и тази година ще й предстоят подготовка и уроци по български език и трябва да се подготви. Й. ходи на частни уроци по математика,  идва учителката в къщи, на ръка й се плаща. И  на двете учителки в къщи по математика и английски им се плаща на ръка. Знам, че майката плаща уроците на децата. Знам, че децата ходят на тези уроци, защото моят съпруг много често ги кара с колата, няма как да ги пуснем сами. В повечето случаи ги води моя съпруг на уроци. Аз бащата не знам  да е водил децата на уроци. Дневните разходи на едното и на другото дете са по около 5 лева, когато тръгнат на училище. Лятото излизат и след обед и пак им се дават пари. Й. е в пубертета и има и разходи от женски характер, които не може да не се закупят. Знам, че бащата работи в земеделска кооперация в с. Р., знам че работи там още от времето, когато живееха заедно с дъщеря ми. Откакто са разделени с дъщеря ми, децата не са приспивали никога при баща си, само на пицария, ако отидат и после се връщат. Тази среща е 1 – 2 пъти в месеца и по два – три часа траят тези срещи с бащата. Но за преспиване не са приспивали нито в Р., нито тук в Я. Децата си имат телефони, майка им трябва да има връзка с тях. Сметките им също се плащат от майка им. Бащата живее в гр.Я., на ул. „***“ в къщата. Тази къща беше семейна и аз съм ходила там. Къщата е на три етажа, масивна голяма къща, като първия етаж е приземен, като са устроени и трите етажа за живеене. Бащата още когато живяха на съпружески начала с дъщеря ми, ходеше на лов в петък, събота и неделя. Ловът според мен е много скъп, необходими са пушки, дрехи,  едното дете ми беше споделило, че баща й си купил обувки за 400 лв. тая годна. Аз бях свидетел, когато ходеше на лов двата дни,  има подготовка за лова, дрехи  храна и не само това. Сега явно продължава пак да ходи на лов. Освен този имот, знам от децата, че има къща построена в гр.Н., която е за продаване. Тази къща децата са ми споделяли, че е с участие на друг човек, не я строи сам къщата. По малкото дете ми каза: „Бабо, тате когато продаде къщата, ще купи нова, по - голяма кола“. Децата посещават театри, екскурзии, не са лишени от кино, театри, екскурзии, зелени училища,  записвани са и е плащано, ходят децата почти навсякъде. Сметките за вода, храна и ток се плащат от майка им. За храната лично съм свидетел колко много храна и много качествени неща им купува майката на децата. Ако трябва да казвам и за витамини също майката ги поддържа и двечките да са здрави.

Разходите за уроците по английски и математика се заплащат от майката. Имам впечатление, че възлизат  на стойност от 120 лв. за голямото дете,  а 80 лв.  на К. по английски, само 240 лв. са уроците им на двете. А тая година като започне и по български език  уроци, там нямам представа колко ще струват.

На въпрос на адв. И.С. свидетелката отговори: По математика два пъти в седмицата посещават децата уроци. Това продължи целия срок. Докато са на училище, си ходиха на децата на уроци. Майката ги води с автомобил на училище. Мисля, че бащата даде сума на майката да се закупи автомобил, колата я купиха, когато се върнаха от А. и като се разделиха, той й даде тази сума от 3 000 лв.,  а дъщеря ми срещу тази сума му остави колата. Децата имат телефони и таблети. Относно телефоните, дъщеря ми не считаше за необходимо  тези скъпи телефони да се купуват, но стана така, че майката не иска да купува телефони на децата и тя даде също пари за по - скъпите телефони, т.е. и майката и бащата дадоха пари за тези телефони. За Клуб А. по английски език бащата не е давал пари, за това знам, че майката сама плаща уроците.За последно децата бяха на театър и екскурзия през изминалата година, защото сега заради пандемията нямаше как, но когато отиват всички деца, нашите не са били лишени от това. Доколкото съм  страничен наблюдател, децата незнам защо не искат да ходят при бащата.

Когато си живееха в къщата заедно, тогава съм виждала с очите си, че родителите на бащата, носят хората храна от село, но това като  бяха заедно беше. Увлеченията на бащата с лова са от преди да се разведат защото кавгите бяха заради този лов. Той отсъстваше по три - четири дни и децата бяха с малка разлика, а и трябваше да се включваме и ние да помагаме защото той беше по няколко дни на лов и отсъстваше от в къщи. Сега също знам, че ходи на лов.

На стоматолог ги водят и двете деца. Оня ден децата ги заведе на стоматолог бащата, на голямата рентгенова снимка правиха, 2 000 лв. знам, че струват брекетите, незнам кой ще ги плати, не съм запозната. До сега бащата за брекети незнам да е плащал суми.

Преди това майка им ги водеше редовно на прегледи, на корекции на стоматолог.

 

Адв.Б. -  Не възразявам да се отстрани свидетелката от залата.

Адв.С. - Не възразявам да се отстрани свидетелката от залата.

 

 СЪДЪТ ОПРЕДЕЛИ:

Отстрани от залата свидетелката  И.Т. К.

 Съдът покани свидетелката В.С. Й..

Свид. В.С. Й.:

 На въпрос на адв. С. свидетелката отговори: Откакто родителите са разделени, грижи за децата полага майката, но и бащата полага грижи. При нас децата са идвали в к-с „***“ в къщи. Когато бяха по – мънички, аз много помагах на снахата и тя лично е водила децата лично при нас, оставяла ги е у нас и после аз през градината съм ги водила при нея, тъй като тя работеше в х-л „Т.“ и като й свърши смяната, си ги прибираше децата. Това беше поне две години. Сега децата са по - големи и идват по - рядко и когато идват бащата ги води. Бащата се вижда  през седмица, през две с тях, но те са големи вече и той ги води много често на пица вечер. Освен на пица през почивните дни като ги вземе отиват в Б. на Джъмбо, на МОЛ, на море ги води, на Аквапарк в гр.К. ги води редовно. Тая година ги води скоро веднъж само, защото сега е неговия сезон за работа, но като има възможност ги води винаги. Бащата участва в издръжката на децата, освен, че плаща редовно месечната издръжка, бащата винаги зимния сезон като дойде ги взема и ги води в МОЛА  за яке, за ботушки, за маратонки, чантички, ранички и го прави защото има желание да го прави. Те му казват какво искат и той им го купува. Издръжката им плаща отделно и те искат от него и той има желание да им купува и им купува каквото си поискат.  Ходене на лекар, на зъболекар, Й. имаше скоби,  плащаха ги заедно с Р., а К.  и в момента е със скоби – пак 500 лв. двамата си поделят  разходите за тия големи суми. Скоро Й. й сложиха брекети, също е поделен този разход. Курсовете по английски на едната и другата, по – равно ги плащат, отделно издръжката баща им им дава.

За курсовете по английски незнам как точно им дава парите, но им дава със сигурност пари.

 Не имаме къща в с.Р. и често си ходим там. Гледаме животни и имаме 40 пилета, 30 заека. Преди  избиването на прасетата, сме колили прасетата, аз поддържам сина си и му пълня фризера и той по собствено желание дава на децата от това, което аз съм му дала. От негово име,  но това всъщност аз го давам на него, а той на децата дава месо. При всеки празник на децата, било имен ден, рожден ден, завършване на училище им давам по 10, 20 или по 50 лв., както на едната, така и на другата, никога не сме ги лишавали децата по тези празници. Даже в началото имахме традиция на рождения им ден им правя торта в къщи и децата идваха в къщи и сме отпразнували рождените дни и на двете деца. Единствено сега месец март защото имаше корона вирус не идваха. Хранителни продукти съм казала на сина ми да им дава винаги когато има. Скоро ходих до тях и съм пазарила от Била две чанти с продукти. Отдавна снахата не беше ме канила да отида, но аз проявих самоинициатива, напазарих от Била и съм дала всичко за тях и им дадох и по 20 лв.

Няма нищо, което да са поскали децата и баща им да не им го е  взел. Малката си загуби телефона, струваше 600 лв., веднага отново друг се купи, голямата също за 600 лв. имаше телефон, последно и купиха смартфон, който струва 1200 лв., от които 700 лв. сина ми даде, а другите пари бяха спестявания на детето и то си доплати телефона. Той нищо не може да им откаже. Оня ден като ходиха на зъболекар, баща им ги води в гр.С. и после в С. в това магазинче, в онова магазинче, или нещо друго се купува. Никога  е лишил децата от нищо. Едната е пети клас, а другата шести клас ще бъде.

Дневните разходи на децата имам представа какви са. Синът ми пръска много, когато ги заведе на пица дори, едно сядане на пица е около 45 лв.  Те искат да отидат на пица и той ги води винаги. Майката дали ги води на пица нямам представа. Но като излязат със сина ми пръска по най - малко 40 лв. Синът ми живее в къщата, която си купи от собственика в гр.Я. на ул.“***“. Когато се върнаха от А., тогава си я купиха  къщата и тя е собственост на сина ми, защото тя  си прецени, че ако той й плати 50 хил. лв. за да може да осигури жилище на децата си, да не живеят при баба си и дядо си, става въпрос за другите баба и дядо и в една стая да се тъпчат с другите, затова синът ми й даде тези 50 000 лв., снахата да купи жилище за нея и за децата.

Къщата е на два етажа с мазе, обособени за живеене. Синът ми работи в ЗПК „Н.“ с Р. Там от кога работи незнам, от 5 години някъде нагоре. Продължава да работи там и сега. За сега е доволен от работата си, но в смисъл такъв, че може и повече.

700 лв. за смартфон на детето са лично негови на детето, ние им помагаме  с храна. Синът ми не ми е искал пари на заем, във връзка с децата. Сам си ги води, сам си плаща сметките.

Децата откакто са разделени сина ми и снаха ми, не са приспивали при нас или при него.

 Адв.Б. - Да се освободи свидетелката.

Адв.С. – Да се освободи свидетелката.

 

СЪДЪТ ОПРЕДЕЛИ:

Освобождава свидетелката от съдебната зала.

 

ПРИКАНВА СТРАНИТЕ КЪМ СПОГОДБА.

 

Адв.С. – Господин съдия, предвид факта, че ние сме готови да заплащаме по 160 лв. на дете, но до този момент бащата е участвал с допълнителни разходи и по издръжката на децата, и е поемал разходите за уроци и дрехи, постигнахме спогодба с процесуалния представител на ищцата за заплащане на издръжка в размер на 200 лв. за детето Й.И.Й. с ЕГН ********** и 180 лв. за детето К.И.Й..

 

СЪДЪТ ОПРЕДЕЛИ:

Вписва в съдебния протокол постигната между страните спогодба по силата на която И.Й.Й. с ЕГН ********** се задължава да заплаща на малолетното си дете Й.И.Й. родена на *** г. ЕГН **********,  чрез нейната майка и законен представител Р.К.С., ЕГН ********** месечна издръжка в размер на 200 лв., ведно със законната лихва за всяка просрочена вноска, считано от 11.03.2020 г. – датата на завеждане на исковата молба до настъпване на обстоятелства водещи до нейното изменение,  прекратяване или погасяване.

Бащата И.Й.Й. се задължава да заплаща на малолетното си дете К.И.Й., родено на *** г с ЕГН **********, чрез нейната майка и законен представител Р.К.С., ЕГН ********** месечна издръжка в размер на 180 лв., ведно със законната лихва за всяка просрочена вноска, считано от 11.03.2020г. – датата на завеждане на исковата молба до настъпване на обстоятелства водещи до нейното изменение,  прекратяване или погасяване.

Разноските по делото остават за всяка от страните, така както са сторени от тях.

 

СПОГОДИЛИ СЕ:

 

           1.

           /процесуален представител адв. М.Б./

 

           2.

                     /Ответник лично/

 

Съдът намира, че така  постигната между страните не противоречи на закона и морала поради което съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОДОБРЯВА така постигната спогодба при посочените по – горе условия.

ОСЪЖДА И.Й.Й. с ЕГН ********** *** да заплати в полза на съдебната власт по сметка на ЯРС сумата от 122.40 лв. ДТ върху присъдения размер на издръжка на двете деца.

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №  689/2020 г. по описа на ЯРС.

Определението в частта му в която се прекратява производството по делото подлежи на обжалване пред ЯОС в едноседмичен срок, считано от днес.

 

       Протоколът се изготви в съдебно заседание, което приключи в 11.50  часа.

 

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

 

                                                                         Секретар: