Определение по дело №1750/2019 на Окръжен съд - Варна

Номер на акта: 3900
Дата: 31 октомври 2019 г.
Съдия: Диана Димитрова Митева
Дело: 20193100901750
Тип на делото: Търговско дело
Дата на образуване: 22 октомври 2019 г.

Съдържание на акта

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

 

№………./……….10.2019 г.

гр.  Варна

 

ВАРНЕНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно заседание на 31.10.2019 г., в състав:

СЪДИЯ: ДИАНА МИТЕВА

 

като разгледа докладваното от съдията

търговско дело № 1750 по описа за 2019 г.,

и съобрази налични данни за наследяване по закон на едноличен собственик, сочещи наследник, който поради непълнолетие неотговаря на изискванията по чл. 124 ТЗ, на осн  чл.367 от ГПК   

 

О П Р Е Д Е Л И :

 

ПРИЕМА ЗА разглеждане редовна искова молба от Окръжен прокурор гр. Варна срещу „ВИЖЪН СТИЛ“ ЕООД гр. Варна, ЕИК103861973,  с която е предявен ТЪРГОВСКИ СПОР (чл. 365 т.3 от ГПК) по иск за прекратяването на  търговско дружество поради противоречие със закона (продължаване на дейността на дружеството след смърт на едноличен собственик и управител), на осн. чл.155 т.3 ТЗ.

Приема предявеният иск за реализация на неоценяемо право. Ищецът е освободен от внасяне на държавни такси.

Да се изпрати на ответното дружество, на регистриран в ТР адрес на управление в гр. Варна, посочен в искова молба препис от искова молба, ведно с приложенията с указания по чл. 367 ГПК, посочени в съобщение до ответник, представляващо Приложение № 14 към Наредба № 6 на МП.

ДОПЪЛНИТЕЛНО на осн. чл. 7 ГПК УКАЗВА на ответника:

че в случаите когато писмения отговор се подава от пълномощник, към него следва да бъде представени и пълномощно със съдържание по чл. 33 от ГПК. 

че спорът може да бъде решен чрез медиация или по друг начин за постигане на извънсъдебна спогодба, а при постигане на съдебна спогодба половината от  държавна такса, дължима от осъдената страна ще бъде опростена.

че по търговските спорове  не може да се  ползва безплатна правна помощ по чл. 94 ГПК

че страната, която живее или замине за повече от един месец в чужбина, е длъжна да посочи лице в седалището на съда, на което да се връчват съобщенията - съдебен адресат, ако няма пълномощник по делото в Република България, а в случай че отсъства повече от месец от посочен адрес или  адрес на който е получила съобщение, е длъжна да посочи новия си адрес. Същото задължение имат законният представител, попечителят и пълномощникът на страната, а при неизпълнение на това задължение всички съобщения се прилагат към делото и се считат връчени.

Препис от настоящото определение да се приложи към книжата за ответника. Към съобщението да се приложи указание до длъжностното лице – връчител, че съобщението следва да се връчи на служител в канцелария,офис или търговски обект на адреса, а ако такива не се открият, или откажат получаване( включително и с позоваване на смърт на управителя) или липсва обозначение на името на фирмата на търговеца на този адрес, да се удостовери това обстоятелства и да се залепи уведомление  по реда на чл. 47 ГПК, като евентуално такова  се пусне и в пощенска кутия.

 

СЪДИЯ В ОКРЪЖЕН СЪД: