Решение по дело №2514/2022 на Административен съд - Пловдив

Номер на акта: Не е посочен
Дата: 7 декември 2022 г.
Съдия: Татяна Иванова Петрова
Дело: 20227180702514
Тип на делото: Касационно административно наказателно дело
Дата на образуване: 30 септември 2022 г.

Съдържание на акта Свали акта

            РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ПЛОВДИВ

 

 

 

 

 

 

Р Е Ш Е Н И Е

 

 

№ 2292/7.12.2022г.

 

 

гр. Пловдив, 07.12.2022 год.

 

 

 

В   ИМЕТО   НА   НАРОДА

 

 

 

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ПЛОВДИВ, ХІХ състав, в открито заседание на петнадесети ноември през две хиляди двадесет и втора година в състав:

                       

ПРЕДСЕДАТЕЛ: СТОИЛ БОТЕВ

ЧЛЕНОВЕ:          ТАТЯНА ПЕТРОВА

                              ПЕТЪР КАСАБОВ

                                                 

при секретаря ПЕТЯ ДОБРЕВА и участието на прокурора РОСЕН КАМЕНОВ, като разгледа докладваното от съдия ТАТЯНА ПЕТРОВА к.а.н.дело № 2514 по описа за 2022 год., за да се произнесе взе предвид следното:

 

І. За характера на производството, искането и становищата на страните:

1. Производството е по реда на чл. 70 - 73 от Закона за административните нарушения и наказания /ЗАНН/.

2. Образувано е по предложение на К.Р. прокурор при Районна прокуратура (РП) – Пловдив, наблюдаващ досъдебно производство (ДП) № 487/2020 г. по описа на 06 РУ при ОД на МВР гр. Пловдив, за възобновяване на административнонаказателното производство по влязло в сила Наказателно постановление (НП) № 670/16.09.2020 г., издадено от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив, на основание чл. 72, вр. чл. 70, б. „д“ от ЗАНН и за отмяна на така издаденото НП по отношение на Г.К.К..

От фактическа страна искането е обосновано с обстоятелството, че ДП № 487/2020 г. по описа на 06 РУ при ОД на МВР гр. Пловдив, е образувано на основание чл. 212, ал. 2 от НПК с протокол за разпит на свидетел за престъпление по чл. 122, ал. 1 от НК.

В хода на разследването е установена следната фактическа обстановка:

Свидетелят С.А.К.и обвиняемият Г.К.К. ***, като живеели в различни квартали. Към лятото на 2020 г. и двамата поотделно притежавали коне, които управлявали с двуколки. На 23.08.2020 г., около 19,30 часа свидетелятК.и обвиняемият К. се събрали в кв. „Столипиново“, гр. Пловдив, за да се състезават с каруците си. След това свидетелят К., управлявайки двуколка, теглена от кон и обвиняемият Г.К., управлявайки двуколка, теглена от кон, започнали състезание помежду си, като се движели с висока скорост по бул. „Марица“, гр. Пловдив, в посока ул. „Крайна“. Междувременно, по бул. „Марица“ в гр. Пловдив, управлявайки собствения си лек автомобил, отделно и независимо от тях, се движел и свидетелят Н.П.С. също в посока към ул. „Крайна“. По време на движението си свидетелят С. изпреварил движещ се пред него лек автомобил, а следващият автомобил пък го пропуснал да мине пред него. Така след изпреварването свидетелят С. се озовал непосредствено след теглените от коне двуколки, управлявани от състезаващите се - обвиняемият К. и свидетелят К., които се движели успоредно един на друг с висока скорост. При това, състезавайки се с висока скорост, двете двуколки продължили движението си и по ул. „Крайна“, а свидетелят С. продължавал да кара след тях.

На посочената дата - 23.08.2020 г. по същото време З.М.Н.се прибирала към дома си на ул. „Батак“ в гр. Пловдив, където живеела заедно със сина си и дъщеря си - свидетелите М.С.Н.и М.С.Н.. Около 19,55 часа на 23.08.2020 г. на ул. „Крайна“, кръстовището с ул. „Батак“, в гр. Пловдив, З.Н.предприела пресичане на пътното платно на пешеходната пътека. В това време обаче, двамата състезаващи се мъже също наближили кръстовището с двуколките си, при което свидетелят С. К.минал с двуколката си от дясната страна на пресичащата Н. /между нея и тротоара/ и продължил движението си. От своя страна обаче, обвиняемият К. не успял да заобиколи жената, като конят му минал покрай нея, но Н. била бутната от металната рамка на двуколката му, вследствие на което паднала на земята и гумата минала през тялото й. Инцидентът бил пряко възприет от очевидеца на деянието С.. Вследствие на бутането от двуколката, падането й и преминаването на гумата през тялото й, Н. получила травматични увреждания - счупване на лява раменна кост с метална вътрешна фиксация, счупване на 2, 3, 4, 5, 6-то леви ребра, кръвонасядания на меките черепни покривки в дясно, челно-слепоочно и ляво теменно-тилно, кръвонасядане на дясна челна и слепоочна област на лицето, разкъсно- контузна рана на дясната вежда, охлузвания по горен и долен клепач на лявото око, кръвонасядане на клепачите на дясното око, кръвонасядане на лявата половина на седалищната област, кръвонасядане на дясно бедро, кръвонасядания на двете коленни стави, охлузване на лява глезенна става.

След като Н. била ударена, конят на обвиняемия не могъл да спре поради високата скорост, а и той видял, че свидетелят С. тръгнал след него с колата си, поради което се изплашил и продължил движението си. По време на движението им, свидетелят С. го изгубил от поглед. На мястото, към падналата жена се притекли на помощ хора, които започнали да подават сигнали на телефон 112, за да искат помощ от линейка и полиция - свидетелите Н.Г.М., И.К.К., М.Н.М., Е.Н.Д.и др. На място пристигнали екип на ЦСМП и екип от полицейски служители при 06 РУ на МВР гр.Пловдив - свидетелите Г.М.К. и М.К.Б.. Пострадалата З.Н.била откарана за преглед и лечение в УМБАЛ „Свети Георги“ гр. Пловдив. На място полицейските служители провели мероприятия по установяване на механизма на деянието, свидетели и авторство. Като очевидец бил установен свидетелят С.. На място установили и свидетеля З.А.А., който дал насоки с оглед чутото от него за това кои лица са били участниците в състезанието с конете. По случая била образувана полицейска проверка, като преписката била разпределена за работа на свидетеля Н.С.Т.- полицейски служител при управлението. В хода на проверката служителят Т.установил лицата, които са се състезавали с двуколки, теглени от коне към момента на инцидента - а именно свидетелят С.А.К.и обвиняемият Г.К.К., както и че именно обвиняемият К. е съпричастен към извършеното спрямо Н. престъпно деяние. И на двамата съставил АУАН - на свидетеляК.за участието му в състезанието, а на обвиняемия К. - АУАН с бланков № 041046, серия КТ от 26.08.2020 г. за това, че на 23.08.2020 г., около 20,00 часа, на ул. „Крайна“ кръстовището с ул. „Батак“, полицейските служители К.и б. са установили ПТП между ППС с животинска тяга и пешеходец, като водачът на ППС с животинска тяга е обвиняемият Г.К. - с оглед извършено нарушение на чл. 17, ал. 1 от Наредба № 2 на Община Пловдив за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачи на пътни превозни средства и пешеходци на територията на Община Пловдив.

На 30.08.2020 г. З.М.Н.починала от остра сърдечно съдова и дихателна недостатъчност, вследствие на пресен исхемичен перивентрикуларен мозъчен инфаркт /инсулт/ на дясна мозъчна хемисфера. Нейни наследници останали децата й - свидетелите М.С.Н.и М.С.Н..

Въз основа на цитирания АУАН по отношение на Г.К.К. *** било издадено Наказателно постановление № 670/16.09.2020 г. за нарушаване на чл. 17, ал. 1 от горепосочената Наредба, поради което на основание чл. 56, ал. 1 от същата му било наложено административно наказание глоба в размер на 100 лева. Наказателното постановление влязло в сила на 06.01.2021 г. по реда на чл. 58 от ЗАНН.

В хода на разследването са били извършени разпити на свидетели, приложени относими документи, приложени справки за съдимост, изискана била информация от ЕЕН 112, извършен оглед на ВД, на починалата З.Н.била назначена и изготвена съдебно-медицинска експертиза.

Видно от изготвената съдебно-медицинска експертиза са били установени следните травматични увреждания на З.М.Н.- счупване на лява раменна кост с метална вътрешна фиксация, счупване на 2, 3, 4, 5, 6-то леви ребра, кръвонасядания на меките черепни покривки в дясно, челно- слепоочно и ляво теменно-тилно, кръвонасядане на дясна челна и слепоочна област на лицето, разкъсно-контузна рана на дясна вежда, охлузвания по горен и долен клепач на лявото око, кръвонасядане на клепачите на дясното око, кръвонасядане на лявата половина на седалищната област, кръвонасядане на дясно бедро, кръвонасядания на двете коленни стави, охлузване на лява глезенна става. Установените травматични увреждания са причинени по най- общия механизъм на удар или притискане с/или върху твърд тъп предмет или неговото тангенциално действие и съответства да са получени при инцидента, станал на 23.08.2020 г. Към изготвянето на експертизата, същите са в обичаен за времето им на причиняване етап на зарастване, без налични усложнения и нямат причинно-следствена връзка с настъпването на смъртта. Експертизата установява, че: счупването на лявата раменна кост е довело до трайно затрудняване на движенията на левия горен крайник; счупването на 5 ребра в лява гръдна половина е довело до трайно затрудняване на движенията на снагата; разкъсно-контузната рана на дясна вежда е причинила разстройство на здравето, извън случаите на чл. 128 и чл. 129 от НК; останалите травматични увреждания, поотделно и в съвкупност са причинили болка и страдание, без разстройство на здравето.

В хода на разследването са били събрани достатъчно доказателства за виновността на Г.К.К., ЕГН ********** и същият е бил привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 23.08.2020 г., в гр. Пловдив е причинил на Златка Манолова Н., ЕГН ********** по непредпазливост средна телесна повреда, изразяваща се в счупване на лявата раменна кост, довело до трайно затрудняване на движенията на левия горен крайник и счупване на пет ребра (а именно на 2-ро, 3-то, 4-то, 5-то и 6-то леви ребра), довело до трайно затрудняване на движенията на снагата - престъпление по чл. 133, пр. 2 вр. с чл. 129, ал. 2 вр. с ал. 1 от НК. На обвиняемия е била взета мярка за неотклонение „Подписка“.

Разпитан в това процесуално качество К. признава вината си, дава обяснения за случилото се и изразява съжаление.

В хода на досъдебното производство обаче е установено, че по отношение на Г.К.К., ЕГН **********, е било издадено Наказателно постановление № 670/16.09.2020 г. от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив, упълномощен със Заповед № 190А-1407/18.06.2019 г. на Кмета на Община Пловдив. Същото е, че виновно е нарушил чл. 17, ал. 1 от Наредба № 2 на Община Пловдив за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачи на пътни превозни средства и пешеходци на територията на Община Пловдив, за това, че при направена проверка на 23.08.2020 г. в гр. Пловдив, на ул. „Крайна“ кръстовище с ул. „Батак“, около 20,00 часа е установено от полицейски служители Георги К.и Марин б., че е възникнало пътно транспортно произшествие /ПТП/ между пътно превозно средство /ППС/ с животинска тяга и пешеходец. На К. била наложена глоба в размер на 100 лева. Съгласно чл. 58 от ЗАНН - НП влязло в сила на 16.01.2021 г. Т.е., прието е, че за деянието, за което Г.К. е привлечен като обвиняем, вече има приключило административнонаказателно производство.

Това от своя страна, според наблюдаващия прокурор, предвид колизията между административнонаказателното и воденото наказателно производство, налага необходимостта от предприемане на действия по възобновяване на административнонаказателното производство, осъществено спрямо Г.К.К., ЕГН **********, относно настъпилото на 23.08.2020 г. произшествие на ул. „Крайна“, кръстовище с ул. „Батак“, в гр. Пловдив.

В заключение, на основание чл. 72 вр. чл. 70, б. „д“ от ЗАНН, е направено предложение:

1) да бъде възобновено административнонаказателното производство, водено спрямо Г.К.К., ЕГН **********,***, за допуснато административно нарушение на правилата на Наредба № 2 на Община Пловдив за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачи на пътни превозни средства и пешеходци на територията на Община Пловдив, в частност на разпоредбата на чл. 17, ал. 1, на 23.08.2020 г. в гр. Пловдив, за което му е било издадено Наказателно постановление № 670/16.09.2020 г. от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив, упълномощен със Заповед № 19ОА-1407/18.06.2019 г. на Кмета на Община Пловдив, с което му е наложено административно наказание „глоба“ в размер на 100 лева;

2) да бъде отменено Наказателно постановление № 670/16.09.2020 г. от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив, упълномощен със Заповед № 19ОА-1407/18.06.2019 г. на Кмета на Община Пловдив, с което на Г.К.К., ЕГН **********, е било наложено административно наказание „глоба“ в размер на 100 лева.

В съдебно заседание представител на Районна прокуратура – Пловдив поддържа предложението.

3. Ответникът – Г.К.К. лично и чрез пълномощник адв. Ч.  в съдебно заседание счита предложението за основателно.

4. Ответникът – Община Пловдив, чрез процесуалния си представител юриск. Тенева в нарочна писмена молба, депозирана по делото, счита предложението за основателно.

5. Представител на Окръжна прокуратура – Пловдив дава заключение за основателност на така направеното предложение.

ІІ. За допустимостта:

6. Според чл. 72, ал. 1 от ЗАНН (ред. ДВ, бр. 63 от 2017 г., в сила от 5.11.2017 г.), предложението за възобновяване се прави от окръжния прокурор, а в случаите по чл. 70, буква „д“ (когато деянието, за което е приключило административнонаказателното производство, съставлява престъпление) – от наблюдаващия прокурор, и се разглежда от съответния административен съд.

Според сегашната редакция на чл. 72, ал. 1, т. 1 от ЗАНН (ред. ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 23.12.2021 г.), искане за възобновяване на административнонаказателно производство може да се направи от прокурор в окръжна прокуратура, а в случаите по чл. 70, ал. 2, т. 4 и 5, когато се касае за престъпление от общ характер – от наблюдаващия прокурор.

В случая предложението е основано на чл. 70, б. „д“ от ЗАНН (ред. ДВ, бр. 63 от 2017 г., в сила от 5.11.2017 г.), което е идентично на чл. 70, ал. 2, т. 5 от ЗАНН (административнонаказателното производство подлежи на възобновяване, когато деянието, за което е приключило административнонаказателното производство, съставлява престъпление) и е направено от прокурор, наблюдаващ досъдебно производство № 487/2020 г. по описа на 06 РУ към ОД на МВР - Пловдив.

В чл. 71 от ЗАНН (и двете й редакции), не е установен конкретен процесуален срок, в който трябва да бъде направено предложение за възобновяване в хипотезата на чл. 70, б. „д“ от ЗАНН (ред. ДВ, бр. 63 от 2017 г., в сила от 5.11.2017 г.), респ. чл. 70, ал. 2, т. 5 от ЗАНН (ред. ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 23.12.2021 г.).

Това ще рече, че процесното предложение е ДОПУСТИМО.

ІІІ. За фактите:

7. С НП № 670/16.09.2020 г., издадено от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив, на Г.К.К. с ЕГН **********, на основание чл. 56, ал. 2 от Наредба № 2 за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачите на пътни превозни средства и пешеходците на територията на Община Пловдив (Наредбата) е наложена глоба в размер на 100 лв. за нарушение на чл. 17, ал. 1 от Наредбата, на основание Приложение № 4 от Таблица за размера на санкциите към чл. 57, ал. 1 от същата наредба. Последното е влязло в сила на 06.01.2021 г.

НП е издадено въз основа на АУАН № 041046, серия КТ от 26.08.2020 г., съставен от И.С.Т.– Полицейски инспектор при 06 РУ Пловдив при ОД на МВР – Пловдив, с който е констатирано, че на 23.08.2020 г. около 20:00 часа на ул. „Крайна“ кръстовище с ул. „Батак“ полицейските служители К.и б. са установили, че е възникнало ПТП между ППС с животинска тяга и пешеходец, като в хода на проверката е установено, че водачът на ППС с животинска тяга е лицето Г.К.К. ***, с което е прието, че е нарушена разпоредбата на чл. 17, ал. 1 от Наредба № 2 на Общински съвет - Пловдив за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачите на пътни превозни средства и пешеходците на територията на Община Пловдив.

При това положение на основание чл. 56, ал. 2 от същата наредба, с издаденото НП на К. е наложено посоченото по-горе административно наказание - „глоба“ в размер на 100 лв., което НП е влязло в сила на 06.01.2021 г.

8. На 31.08.2020 г. е било образувано ДП № 487/2020 г. по описа на 06 РУ към ОД на МВР гр. Пловдив, на основание чл. 212, ал. 2 от НПК, за престъпление по чл. 122, ал. 1 от НК. В хода на разследването, в качеството на обвиняем е бил привлечен Г.К.К. за престъпление по чл. 133, пр. 2 вр. чл. 129, ал. 2 вр. ал. 1 от НК (така Постановлението за привличане на обвиняем от 30.08.2022 г. - лист 237 от ДП № 487/2020 г.), за това че на 23.08.2020 г. е причинил на З.М.Н.ЕГН ********** по непредпазливост средна телесна повреда, изразяваща се в счупване на лявата раменна кост, довело до трайно затрудняване на движенията на левия горен крайник и счупване на пет ребра (а именно на второ, трето, четвърто, пето и шесто леви ребра), довело до трайно затрудняване на движенията на снагата.

ІV. За правото:

9. Според чл. 70, б. „д“ от ЗАНН (приложима към датата на извършване на деянието)административнонаказателните производства, по които наказателните постановления са влезли в сила, както и решените и прекратените от съда дела, образувани във връзка с обжалване на наказателни постановления, подлежат на възобновяване, когато деянието, за което е приключило административнонаказателното производство, съставлява престъпление.

Според сега действащата разпоредба на чл. 70, ал. 2, т. 5 от ЗАНН, административнонаказателното производство подлежи на възобновяване,  когато деянието, за което е приключило административнонаказателното производство, съставлява престъпление.

И двете норми са ясни, конкретни и небудещи съмнение относно тяхното приложение. Административнонаказателното производство, което в случая е приключило с влязло в сила наказателно постановление, подлежи на възобновяване, ако деянието, предмет на административнонаказателното производство, съставлява престъпление.

Според чл. 207, ал. 1 от НПК, досъдебно производство се образува, когато са налице законен повод и достатъчно данни за извършено престъпление.

В чл. 212, ал. 1 от НПК е указано, че досъдебното производство се образува с постановление на прокурора, като според чл. 212, ал. 2 от НПК, досъдебното производство се счита за образувано със съставянето на протокола за първото действие по разследването, когато се извършва оглед, включително освидетелстване, претърсване, изземване и разпит на свидетели, ако незабавното им извършване е единствената възможност за събиране и запазване на доказателства, както и когато се извършва обиск при условията и по реда на чл. 164.

10. Каза се, на 31.08.2020 г. е било образувано ДП № 487/2020 г. по описа на 06 РУ към ОД на МВР гр. Пловдив, на основание чл. 212, ал. 2 от НПК, за престъпление по чл. 122, ал. 1 от НК. Впоследствие с Постановление за привличане на обвиняем от 30.08.2022 г., Г.К.К. е привлечен в качеството на обвиняем за престъпление по чл. 133, пр. 2 вр. чл. 129, ал. 2 вр. ал. 1 от НК (причиняване по непредпазливост средна телесна повреда), за това, че на 23.08.2020 г. е причинил на З.М.Н.ЕГН ********** по непредпазливост средна телесна повреда, изразяваща се в счупване на лявата раменна кост, довело до трайно затрудняване на движенията на левия горен крайник и счупване на пет ребра (а именно на второ, трето, четвърто, пето и шесто леви ребра), довело до трайно затрудняване на движенията на снагата.

Независимо, че обвинението, съдържащо се в Постановление за привличане на обвиняем от 30.08.2022 г., е некоректно, тъй като не е описан механизма на извършване на деянието чрез конкретно посочване на действията/бездействията довели до причинената средна телесна повреда, последните се извличат от събраните в досъдебното производство доказателства и са коректно описани в искането на наблюдаващия прокурор за възобновяване.

Ето защо настоящият съдебен състав намира, че и двете производства (административнонаказателното и наказателното) са образувани срещу едно и също лице и за деяние с едни и същи фактически признаци, подробно описани по-горе.

За пълнота е необходимо да се посочи, че с НП № 670/16.09.2020 г., издадено от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив, К. е санкциониран за нарушение на чл. 17, ал. 1 от Наредба № 2 на Общински съвет – Пловдив (за организацията и безопасността на движението и дисциплината на водачите на пътни превозни средства и пешеходците на територията на Община Пловдив), който предписва забрана за движение на ППС с животинска тяга по общинските пътища по уличната мрежа на територията на гр. Пловдив. В НП обаче нарушението е описано по следния начин: „При направена проверка на 23.08.2020 г. в гр. Пловдив, на ул. „Крайна“ кръстовище с ул. „Батак“, около 20,00 часа е установено от полицейски служители Георги К.и Марин б., че е възникнало пътно транспортно произшествие /ПТП/ между пътно превозно средство /ППС/ с животинска тяга и пешеходец. В хода на проверката е установено, че водач на ППС с животинска тяга е лицето Г.К.К.…“.

В този смисъл следва да бъде съобразено Тълкувателно решение № 3 от 22.12.2015 г. по тълкувателно дело № 3/2015 г. на ВКС, ОСНК в т.3.1, съгласно, което деецът не следва да носи едновременно наказателна и административнонаказателна отговорност в случаите, когато с извършеното от него деяние са нарушени едновременно наказателна и административнонаказателна норма с различни обекти на защита, в т.ч. и цитираната в същото решение практика на ЕСПЧ и СЕС и изведеният критерий за приложение на принципа Non bis in idem, разбиран като съвкупност от неразривно свързани помежду си факти, независимо от правната му квалификация или от защитавания правен интерес, както и приетата теза, че приложението на този принцип не се изключва заради различия в правната квалификация на едно и също деяние или с оглед критерия „тъждество на защитения правен интерес“, който може и да не е еднакъв.

Тоест, в случая няма никаква причина, за да не се формира еднозначен извод, че както с Наказателно постановление № 670/16.09.2020 г., издадено от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив, така и с образуването на досъдебно производство № 487/2020 г. е предприето реализирането на юридическата отговорност (съответно – административна и наказателна) по отношение на Г.К.К. за осъществено от него деяние, което е съставомерно по смисъла на чл. 133, пр. 2 вр. 129, ал. 2 вр. ал. 1 от НК.

11. Сиреч, налице са предпоставките по чл. 70, б. „д“ от ЗАНН (ред. ДВ, бр. 63 от 2017 г., в сила от 5.11.2017 г.), респ. чл. 70, ал. 2, т. 5 от ЗАНН (ред. ДВ, бр. 109 от 2020 г., в сила от 23.12.2021 г.) за възобновяване на административнонаказателното производство, отмяна на наказателното постановление и прекратяване на административнонаказателното производство с цел елиминиране на последиците от нарушаването на забраната Non bis in idem по чл. 4, § 1 от ЕКПЧ и безпрепятствено продължаване на образуваното за същото деяние наказателно производство.

 

Така мотивиран, Пловдивският административен съд,

 

Р  Е  Ш  И :

 

ВЪЗОБНОВЯВА административнонаказателното производство по влязло в сила Наказателно постановление № 670/16.09.2020 г., издадено от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив.

ОТМЕНЯ Наказателно постановление № 670/16.09.2020 г., издадено от Зам.-кмет „Обществен ред“ към Община Пловдив и ПРЕКРАТЯВА образуваното административнонаказателно производство с Акт за установяване на административно нарушение № КТ 041046 от 26.08.2020 г., съставен от И.С.Т.– полицейски инспектор при 06 РУ на ОД на МВР гр. Пловдив.

 

Решението е окончателно и не подлежи на обжалване и протест.

 

 

 

ПРЕДСЕДАТЕЛ :                                       ЧЛЕНОВЕ : 1.

 

 

  

                                                                                       2.