Присъда по дело №40/2017 на Районен съд - Костинброд

Номер на акта: 53
Дата: 6 април 2017 г.
Съдия: Ивайло Христов Родопски
Дело: 20171850200040
Тип на делото: Наказателно дело от общ характер
Дата на образуване: 14 февруари 2017 г.

Съдържание на акта

 

                       П Р И С Ъ Д А № …

гр. K., 06.04.2017 г.

 

                 В ИМЕТО НА НАРОДА

 

          K. районен съд, ІV - ти състав, в публичното заседание на шести април две хиляди и седемнадесета година, в състав:

 Районен съдия: И. Родопски и съдебни заседатели: 1. И.С. и 2. Е.Т., при секретаря М.Г. и в присъствието на прокурора Р.Данкова, като разгледа докладваното от председателя НОХД № 40, по описа за 2017 година на КРС, въз основа на събраните по делото доказателства

П Р И С Ъ Д И  :

ПРИЗНАВА подсъдимия М.Р.В., ЕГН: **********, роден на ***г***, ****, **** гражданин, **** образование, ****, ****, с постоянен адрес ***

ЗА ВИНОВЕН В ТОВА, ЧЕ:

на 11.08.2016г. около 07.45часа в с. Д., на ул.“ П.“, в зоната на кръстовище образувано между улица „ П.“, началото на ул.“Ш.“ и ул.“ Б.“, при управление на МПС – лек автомобил марка „БМВ 725 ТДС”, с рег. №  СА 8004 НХ,  нарушил правилата за движение визирани в ЗДвП, а именно:

-         чл.5,   ал.3, т.1, пр.1: „На водача на пътно превозно средство е забранено: да управлява пътно превозно средство под въздействието на алкохол, наркотици или други упойващи вещества”;

- чл.16, ал.1, На пътно платно с двупосочно движение на водача на пътно превозно средство е забранено:

т. 1 когато платното за движение има две пътни ленти - да навлиза и да се движи в лентата за насрещно движение освен при изпреварване или заобикаляне;

-чл.20, ал.2, изр.2-ро Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

        - Чл.21, ал.1При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в km/h: Пътно превозно средство от категория В, в населено място – 50 км/ч., като управлявал превозното средство, в пияно състояние, под въздействие на алкохол в количество 0.8 промила, установено по надлежният ред с Химическа експертиза № 959/ 12. 08. 2016г. на химик при УМБАЛ „ Св. А. ***, със скорост над разрешената от 50 км/ч. за населено място, а именно 84км/ч.,  при движение на пътно платно с две пътни летни  с двупосочно движение, навлязъл и се движил в лентата за насрещно движение, не изпълнил задължението си при възникване на опасност да намали скоростта си и в случай на необходимост да спре, в резултат на което последвал сблъсък с насрещно движещ се мотоциклет марка “Ямаха” модел “Маджести 400” с ДКН СО 0090А, управляван от И.Ц.Г., ЕГН **********, и по непредпазливост причинил на И.Ц.Г. тежка телесна повреда: увреждане на гръбначният мозък довел до пълна парализа на двата долни крайника, причинило на пострадалия осакатяване на двата долни крайника - тежка телесна повреда по смисъла на чл. 128, ал.2, пр. 8-во НК, като в следствие на преживяната тежка черепно мозъчна травма при пострадалия са налице трайни остатъчни прояви – органичен постравматичен психоорганичен синдром – неустойчивост на вниманието, трудна концентрация, паметов дефицит, запълване на паметови празнини с измислени събития, емоционална лабилност с хиподепресивен стил на личностова адаптация и затруднение в социализацията, горна латентна парапареза от централен тип- слабост в горни крайници, по изразени в дясна ръка, долна вяла параплегия, параанестезия от Тх12, тазоворезервоарен синдром, с постоянен катетър и декубитални промени, поради което и на основание чл. 343, ал. 3, пр. 1, б. ”а”, пр. 1-во , вр. чл. 342, ал. 1, пр. 3-то от НК му НАЛАГА наказание лишаване от свобода за срок от четири години, като на основание чл.66, ал.1 от НК отлага изпълнението на така определеното наказание за срок от пет години, а на основание чл.58а, ал.1 от НК намалява така определеното наказание с една трета, а именно: на две години и осем месеца лишаване от свобода, като на основание чл.66, ал.1 от НК отлага изпълнението на така определеното наказание за срок от пет години.

 На основание чл.343г от НК лишава подсъдимия В. от право да управлява МПС за срок от две години, като приспада срока на отнемането и задържането на свидетелството му за управление на МПС, считано от 11.08.2016 година.

На осн.чл.59, ал.1 от НК приспада и зачита срока на задържане на подсъдимия В. по мярка за неотклонение „домашен арест“, взета с протоколно определение от 22.08.2016 г., по ВЧНД № 641/ 2016г., по описа на СОС, като за периода от 12.08.2016 г. – до 15.08.2016 г. подсъдимият е бил задържан по реда на чл. 64 НПК, а за периода от 15.08.2016 г. до 22.08.2016 г. е бил задържан с мярка за неотклонение „задържане под стража“, с протоколно определение по ч. н. д. №305/ 2016г., по описа на КРС.

 

          ОСЪЖДА на осн.чл.301, ал.1, т.12 от НПК М.Р.В. да заплати разноските по делото, както следва: по сметка на КРС – 115 лева,в полза на ОДМВР – 1362,00 лева, по сметка на УМБАЛ „Св.А.“*** – 110,00 лева и на частния обвинител И.Ц.Г. – 1000,00 лева (за един адвокат).

 

На основание чл.301, ал.1, т.11 от НПК да се върнат веществените доказателства на правоимащите лица, както следва: на М.Р.В. - лек автомобил м.“ БМВ“, м.“ 725 ТДС“ с ДК № СА 8004 НХ и на З.И.Ц. - мотоциклет м.“ Ямаха“ м.“ Маджестик 400“ с ДК № СО 00 90 А.

 

Присъдата подлежи на обжалване и протестиране пред С, окръжен съд в 15-дневен срок, считано от днес.

 

РАЙОНЕН СЪДИЯ :                           СЪДЕБНИ ЗАСЕДАТЕЛИ:

                                                                      1.                      2.  

Съдържание на мотивите

                               МОТИВИ

     към присъда № … от 06.04.2017 г. по НОХД № 40 от 2017 г., по описа на КРС, 06.04.2017 година, гр.K.

 

K. районна прокуратура е внесла обвинителен акт за разглеждане в КРС с обвинение срещу подсъдимия М.Р.В. за това, че на 11.08.2016г. около 07.45часа в с. Д., на ул.“ П.“, в зоната на кръстовище образувано между улица „ П.“, началото на ул.“Ш.“ и ул.“ Б.“, при управление на МПС – лек автомобил марка „БМВ 725 ТДС”, с рег. №  СА 8004 НХ,  нарушил правилата за движение визирани в ЗДвП, а именно:

-         чл.5,   ал.3, т.1, пр.1: „На водача на пътно превозно средство е забранено: да управлява пътно превозно средство под въздействието на алкохол, наркотици или други упойващи вещества”;

- чл.16, ал.1, На пътно платно с двупосочно движение на водача на пътно превозно средство е забранено:

т. 1 когато платното за движение има две пътни ленти - да навлиза и да се движи в лентата за насрещно движение освен при изпреварване или заобикаляне;

-чл.20, ал.2, изр.2-ро Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

        - Чл.21, ал.1При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в km/h: Пътно превозно средство от категория В, в населено място – 50 км/ч., като управлявал превозното средство, в пияно състояние, под въздействие на алкохол в количество 0.8 промила, установено по надлежният ред с Химическа експертиза № 959/ 12. 08. 2016г. на химик при УМБАЛ „ Св. А. ***, със скорост над разрешената от 50 км/ч. за населено място, а именно 84км/ч.,  при движение на пътно платно с две пътни летни  с двупосочно движение, навлязъл и се движил в лентата за насрещно движение, не изпълнил задължението си при възникване на опасност да намали скоростта си и в случай на необходимост да спре, в резултат на което последвал сблъсък с насрещно движещ се мотоциклет марка “Ямаха” модел “Маджести 400” с ДКН СО 0090А, управляван от И.Ц.Г., ЕГН **********, и по непредпазливост причинил на И.Ц.Г. тежка телесна повреда: увреждане на гръбначният мозък довел до пълна парализа на двата долни крайника, причинило на пострадалия осакатяване на двата долни крайника - тежка телесна повреда по смисъла на чл. 128, ал.2, пр. 8-во НК, като в следствие на преживяната тежка черепно мозъчна травма при пострадалия са налице трайни остатъчни прояви – органичен постравматичен психоорганичен синдром – неустойчивост на вниманието, трудна концентрация, паметов дефицит, запълване на паметови празнини с измислени събития, емоционална лабилност с хиподепресивен стил на личностова адаптация и затруднение в социализацията, горна латентна парапареза от централен тип- слабост в горни крайници, по изразени в дясна ръка, долна вяла параплегия, параанестезия от Тх12, тазоворезервоарен синдром, с постоянен катетър и декубитални промени – престъпление по чл. 343, ал. 3, пр. 1, б. ”а”, пр. 1-во , вр. чл. 342, ал. 1, пр. 3-то от НК

 

В съдебно заседание представителят на КРП поддържа повдигнатото обвинение. Иска от съда налагане на ефективна присъда спрямо подсъдимия от около 2 години лишаване от свобода и лишаване от право да управлява МПС за срок от 4 години.

Повереникът на пострадалото лице и частен обвинител се присъединява изцяло към изложеното от прокурора.

Подсъдимият В. се признава за виновен при условията на чл.370, ал.4 от НПК, съжалява за стореното. Неговият защитник счита, че налагане на наказание при условията на чл.66 от НК би изпълнило целите и функциите на наказанието.

След като се запозна с материалите по делото, поотделно и в тяхната съвкупност, вземайки предвид становищата на страните и съгласно разпоредбата на чл.13 и чл.14, и глава 27 от НПК, съдът достигна до следните фактически и правни изводи :

        

         ОТ ФАКТИЧЕСКА СТРАНА :

 

На 11.08.2016 година, около 07. 45 ч., подс.В. управлявал лек автомобил м.“ БМВ“, м. 725 ТДС“ с ДК № СА 8004НХ, собственост на М.В. П.,***, посока от центъра към изхода му. Пътното платно било предназначено за двупосочно движение, със сухо, асфалтово покритие, без наличие на съществени неравности и  на хоризонтална пътна маркировка. Общата дължина на платното била 7.90м., а видимостта - нормална. Управляваното от подс.В. превозно средство се движело със скорост от около 84км./ч. По същото време, в срещуположната пътна лента, с посока от входа на селото към центъра, със скорост от около 40 км/ч. се движел мотоциклет м.“ Ямаха“, м.“ Маджести 400“, с ДК № СО 0090А, собственост на З.И.Ц., управляван от И.Ц.Г.. Св. Г. имал поставена предпазна каска на главата. Обвиняемият навлязъл в зоната на нерегулирано кръстовище,  между ул.“ П.“, ул.“ Ш.“ и ул.“ Б.“.В този участък пътят образувал своеобразно уширение с неправилна, правоъгълна форма, с размери около 50м., дължина, по продължение на ул.“П.“ и широчина около 20м. При навлизане в зоната на хоризонталната лява крива, подсъдимият навлязъл и се движил в пътната лента предназначена за насрещно движение, като продължил да се движи в същата и след преодоляването й, след което забелязал насрещно движещият се мотоциклет, управляван от постр.И.Г., задействал спирачната система на автомобила, но въпреки това последвал сблъсък между предната лява част на лекия автомобил  и предната част на мотоциклета. В резултат на последния, кинетичната енергия на мотоциклета била изцяло погасена, придадена му е допълнителна такава, в следствие на която същият бил отхвърлен в посока назад по отношение първоначалната му посока на движение. Последвало приплъзване върху лявата му странична част и последващо установяване на пътното платно. Постр.И.Г. изгубил контрол над своето превозно средство и паднал около мястото на удара. От своя страна лекият автомобил започнал ротационно движение около вертикалната си ос в посока обратна на посоката на движение на часовниковата страна и в същото време се придвижил напред и надясно, по отношение на първоначалната си посока, след което се установил на мястото описано в огледният протокол. Ударът между двете превозни средства настъпил изцяло в лентната за движение на мотоциклета „Ямаха“. Въз основа на заключението на назначената авто-техническа експертиза се установява, че при скорост на движение от около 84км/ч. опасната зона за спиране на лекият автомобил била около 73м., а опасната зона за спиране на мотоциклета 27м., при спиране със задна и предна спирачка. Според вещото лице ударът е бил предотвратим за подсъдимия, при условие че в зоната на произшествието не е навлизал и не се е движил в участъка от пътя, предназначен за насрещно движение. За св. Г. ударът бил непредотвратим. Непосредствено след сблъсъка подс.В. излязъл от автомобила и започнал да води телефонен разговор, а постр. И.Г. останал да лежи неподвижно на пътното платно. Сигнал за произшествието на тел. 112 бил подаден първоначално в 07. 48ч. от св. К. С., в 07. 52ч. от лице, което не се е представило и в 07. 54ч., от подс.В.. На подаденият сигнал се отзовали служители на ФСМП – гр.K. – св. Х.П.- лекар – ординатор и Б.Й. – шофьор. При пристигането на медицинският екип св.Г. бил открит легнал на пътното платно в безсъзнателно състояние. Св. П. поставил на пострадалия шийна яка, след което подканил присъстващите да му помогнат да го качат на носилката. Подсъдимият В., както и част от другите присъстващи лица помогнали на пострадалия, след което бил транспортиран до УМБАЛСМ „Пирогов“, където бил приет за лечение.

Видно от заключението на назначената съдебно медицинска експертиза в резултат на произшествието на постр.И.Г. били причинени следните травматични увреждания: Черепно мозъчна травма : контузия, охлузване и подкожно кръвонасядане, в дясно, задно теменно, линейно счупване в дясно слепоочно, минимален кръвоизлив под твърдата мозъчна обвивка, в ляво слепоочно, теменно, дифузен кръвоизлив под меките мозъчни обвивки, мозъчен оток, контузия на мозъка по основата на левия, челен дял, малки хидроми двустранно челн. Черепно мозъчната травма причинила на пострадалия разстройство на здравето временно опасно за живота. Гръдно коремна травма : подкожен емфизем в дясно подмишнично, счупване на седмо, осво, девето и дванадесето ребра в ляво, счупване на седмо до дванадесето ребро в дясно, двустранно набиране на въздух в гръдната кухина, наличие на 200мл. Кръв в дясната половина на гръдната кухина, контузия на десния бял дроб. Гръдната трамва е причинила на Г. разстройство на здравето временно опасно за живота. Счупванията на ребрата двустранно са довели до трайно затруднение в движението на снагата. Счупване с изкълзване на гръбнака на нивото между 11-ия и 12- ия гръдни прешлени, с пълно прекъсване на гръбначния канал, пълна парализа на двата долни крайника. Счупването на гръбнака е довело до разстройство на здравето, временно опасно за живота. Увреждането на гръбначният мозък, довело до пълна парализа на двата долни крайника, причинило на пострадалия осакатяване на двата долни крайника, счупване на лява главулечна ямка, причинило трайно затредние в движението на левия, долен крайник. Усложнения : гнойно възпаление на тазовото дъно, причинило разстройство на здравето временно опасно за живота.

Въз основа заключението на назначената комплексна съдебно – психиатрична и психологична експертиза се установява, че И.Г. страда от посттравматичен органичен, мозъчен синдром. Начална органична промяна на личността. Неустойчивост на вниманието, трудна концентрация, паметов дефицит, запълване на паметови празнини с измислени събития, емоционална лабилност с хиподепресивен стил на личностова адаптация и затруднение в социализацията, горна латентна парапареза от централен тип- слабост в горни крайници, по изразени в дясна ръка, долна вяла параплегия, параанестезия от Тх12, тазоворезервоарен синдром, с постоянен катетър и декубитални промени, които в съвкупност и по отделно представляват постоянно разстройство на здравето, неопасно за живота. Според експертите прогнозата за възстановяване е песимистична.

Видно от заключението на изготвената химическа експертиза № 956/ 11. 08. 2016г., изготвена от химик в УМБАЛ „ Св. А. ***, във взетата от И.Г. кръвна проба е установено наличие на етилов алкохол в количество 0.3 промила. 

Въз основа заключението на изготвената химическа експертиза № 959/ 12. 08. 2016г., взетата от родс.М.В. кръвна проба е установено наличие на етилов алкохол в количество 0.8 промила.

        

                ОТ ПРАВНА СТРАНА :

         Предвид изложената фактическа обстановка и събраните по делото доказателства се налага правния извод, че с действията си подс.М.Р.В. е осъществил от обективна и субективна страна състав на престъпление по чл. 343, ал.3, пр.1-во, б.А, пр.1-во,  НК, във връзка с чл. 342, ал.1, пр.3-то НК, за това че  на  11.08.2016г. около 07.45часа в с. Д., на ул.“ П.“, в зоната на кръстовище образувано между улица „ П.“, началото на ул.“Ш.“ и ул.“ Б.“, при управление на МПС – лек автомобил марка „БМВ 725 ТДС”, с рег. №  СА 8004 НХ,  нарушил правилата за движение визирани в ЗДвП, а именно:

-         чл.5,   ал.3, т.1, пр.1: „На водача на пътно превозно средство е забранено: да управлява пътно превозно средство под въздействието на алкохол, наркотици или други упойващи вещества”;

- чл.16, ал.1, На пътно платно с двупосочно движение на водача на пътно превозно средство е забранено:

т. 1 когато платното за движение има две пътни ленти - да навлиза и да се движи в лентата за насрещно движение освен при изпреварване или заобикаляне;

-чл.20, ал.2, изр.2-ро Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

        - Чл.21, ал.1При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в km/h: Пътно превозно средство от категория В, в населено място – 50 км/ч. в ,

като управлявал превозното средство, в пияно състояние, под въздействие на алкохол в количество 0.8 промила, установено по надлежният ред с Химическа експертиза № 959/ 12. 08. 2016г. на химик при УМБАЛ „ Св. А. ***, със скорост над разрешената от 50 км/ч. за населено място, а именно 84км/ч.,  при движение на пътно платно с две пътни летни  с двупосочно движение,навлязъл и се движил в лентата за насрещно движение, не изпълнил задължението си при възникване на опасност да намали скоростта си и в случай на необходимост да спре, в резултат на което последвал сблъсък с насрещно движещ се мотоциклет марка “Ямаха” модел “Маджести 400” с ДКН СО 0090А, управляван от И.Ц.Г. ЕГН **********,  и по непредпазливост причинил на И.Ц.Г., следните телесни повреди:

една тежка телесна повреда :

- увреждане на гръбначният мозък довел до пълна парализа на двата долни крайника, причинило на пострадалия осакатяване на двата долни крайника  - тежка телесна повреда по смисъла на чл. 128, ал.2, пр. 8-во НК;

Седем средни телесни повреди :

-Черепно мозъчна травма, причинила на пострадалия разстройство на здравето, временно опасно за живота – средна телесна повреда по смисъла на чл.129, ал.2, пр.5-то НК;

Гръдно коремна трамвра : подкожен емфизем в дясно подмишнично, счупване на седмо, осмо, девето и дванадесето ребро в ляво, счупване на седмо до дванадесето ребра в дясно,двустранно набиране на въздух в гръдната кухина, наличие на 200мл. кръв в дясната половина на гръдната кухина, контузия на десният бял дроб – причинило на пострадалия разстройство на здравето временно опасно за живота – средна телесна повреда по смисъла на чл. 129, ал.2, пр.5-то НК;

-  счупването на ребра двустранно, само по себе си довело до трайно затруднение в движението на снагата за срок по- голям от 30 дни – средна телесна повреда по смисъла на чл.129, ал.2, пр. 2-ро НК;

- Счупване с изкълчване на гръбнака на нивото между единадесетия и дванадесетия гръдни прешлени, с пълно прекъсване на гръбначният канал, довело до разстройство на здравето временно опасно за живота - средна телесна повреда по смисъла на чл.129, ал.2, пр.5-то НК;

- счупване на лява главулечна ямка / ацетабулум/, довело до трайно затруднение в движението на левия долен крайник, за срок по – голям от 30 дни - средна телесна повреда по смисъла на чл.129, ал.2, пр. 2-ро НК;

- гнойно възпаление на тазово дънно, причинило на пострадалия разстройство на здравето временно опасно за живота средна телесна повреда по смисъла на чл.129, ал.2, пр.5-то НК;

- в следствие на преживяната тежка черепно мозъчна травма при пострадалия са налице трайни остатъчни прояви – органичен постравматичен психоорганичен синдром – неустойчивост на вниманието, трудна концентрация, паметов дефицит, запълване на паметови празнини с измислени събития, емоционална лабилност с хиподепресивен стил на личностова адаптация и затруднение в социализацията, горна латентна парапареза от централен тип- слабост в горни крайници, по изразени в дясна ръка, долна вяла параплегия, параанестезия от Тх12, тазоворезервоарен синдром, с постоянен катетър и декубитални промени, които в съвкупност и по отделно представляват постоянно разстройство на здравето, неопасно за живота – средна телесна повреда по смисъла на чл.129, ал.2, пр.5-то НК.

               От субективна страна деянието е извършено виновно, при форма на вината - небрежност. Подсъдимият В. не е предвиждал настъпването на общественоопасните последици, а именно реализиране на удар с насрещно движещо се МПС и причиняване на тежка телесна повреда на пострадалия Г., но е бил длъжен и е могъл да предвиди, че в следствие нарушаване на горецитираните  разпоредби  на ЗДвП, вредоносният резултат ще настъпи.

                   Тъй като средните телесни повреди, описани в обвинителния акт се явяват несъставомерни спрямо формулираното обвинение от правна страна досежно причинения по-тежък вредоносен резултат – тежката телесна повреда, съдът не следва да ги коментира и отнася към квалификацията на деянието.

        

ПО ИНДИВИДУАЛИЗАЦИЯТА НА НАКАЗАНИЕТО :

        

При определяне на вида и размера на наложеното на подсъдимия наказание съдът взе предвид повелята на разпоредбите  на чл.373, ал.2, вр. чл. 372, ал.4 НПК, вр. чл.58а, ал.1 от НК.          

         В резултат на горното съдът прецени, че спрямо подсъдимия В. на основание чл. 343, ал. 3, пр. 1, б. ”а”, пр. 1-во , вр. чл. 342, ал. 1, пр. 3-то от НК следва да му се наложи наказание лишаване от свобода за срок от четири години, като на основание чл.66, ал.1 от НК се отложи изпълнението на така определеното наказание за срок от пет години, а на основание чл.58а, ал.1 от НК следва да се намали  така определеното наказание с една трета, а именно: на две години и осем месеца лишаване от свобода, като на основание чл.66, ал.1 от НК отлага изпълнението на така определеното наказание за срок от пет години.

Съдът счита, че за изпълнение на целите по чл. 36, ал. 1 от НК, и преди всичко за поправяне на подсъдимия не е необходимо ефективно изтърпяване на наказанието, поради което същото следва да бъде отложено на основание чл.66, ал.1 от НК. Освен преценката, че целите на наказанието биха се постигнали и при постановяване на условно ****е, са налице и останалите предпоставки за приложението на чл. 66, ал.1 от НК, след като се определя наказание лишаване от свобода под три години и подсъдимият не е **** на лишаване от свобода за престъпление от общ характер. Същият е в млада възраст, признава вината си, съжалява за стореното и е оказал първоначално съдействие на пострадалия след катастрофата, като се е обадил на тел.112 и е изчакал пристигане на медицинските и полицейски органи.

 На основание чл.343г от НК подсъдимият В. следва да бъде лишен от право да управлява МПС за срок от две години, като се приспадне срока на отнемането и задържането на свидетелството му за управление на МПС, считано от 11.08.2016 година.

На осн.чл.59, ал.1 от НК следва да се приспадне и зачете срока на задържане на подсъдимия В. по мярка за неотклонение „домашен арест“, взета с протоколно определение от 22.08.2016 г., по ВЧНД № 641/ 2016г., по описа на СОС, като за периода от 12.08.2016 г. – до 15.08.2016 г. подсъдимият е бил задържан по реда на чл. 64 НПК, а за периода от 15.08.2016 г. до 22.08.2016 г. е бил задържан с мярка за неотклонение „задържане под стража“, с протоколно определение по ч. н. д. №305/ 2016г., по описа на КРС.

Съдът постанови разноските по делото в тежест на подсъдимия, а веществените доказателства да се върнат на правоимащите лица. 

 

По изложените съображения съдът постанови присъдата си.

 

РАЙОНЕН СЪДИЯ :