Споразумение по дело №139/2019 на Окръжен съд - Силистра

Номер на акта: Не е посочен
Дата: 26 юни 2019 г. (в сила от 26 юни 2019 г.)
Съдия: Ана Димитрова Аврамова Христова
Дело: 20193400200139
Тип на делото: Наказателно дело от общ характер
Дата на образуване: 20 юни 2019 г.

Съдържание на акта

ПРОТОКОЛ

 

26.06.2019г.                                                                  гр.Силистра,

 

СИЛИСТРЕНСКИ ОКРЪЖЕН СЪД                   наказателен състав  

 

На двадесет и шести юни                                               2019 година

В публично заседание в следния състав:

 

 

                                       ПРЕДСЕДАТЕЛ:  АНА АВРАМОВА

 

                          

 

Секретар: МИРЕНА СТЕФАНОВА

Прокурор: ГАЛИНА ВЪЛЧЕВА

 

Сложи за разглеждане докладваното от с.АВРАМОВА

НОХД № 139 по описа за 2019г.

 

На именното повикване в 10.30 часа се явиха:

Вносител: Окръжен прокурор – р.пр. явява се прокурорът от Окръжна прокуратура Г.Вълчева.

Обвиняем: С.М.Х. – р.пр., явява се лично и с адв.А.Б., редовно упълномощен и приет от съда. 

 

 

ПО ДАВАНЕ ХОД НА ДЕЛОТО.

 

            ПРОКУРОРЪТ: Моля да се даде ход на делото.

 

АДВ.Б.: Няма пречки да се даде ход на делото.

 

 

Съдът счита, че няма процесуални пречки по даване ход на делото, поради което

 

ОПРЕДЕЛИ:

 

ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО.

ДОКЛАДВА ДЕЛОТО.

 

Производството е образувано въз основа на внесен проект на споразумение между прокурора и защитника на С.М.Х. за приключване на делото. Приложена е подписана декларация по чл.381, ал.6 от НПК.

 

 

Снема се самоличността на обвиняемия:

С.М.Х. – ЕГН **********, роден на ***г***, български гражданин, турчин, женен, неосъждан, с основно образование, живущ ***.

 

 

ПРОКУРОРЪТ: Поддържам така внесеното споразумение за извършено престъпление по чл.278, ал.6 от НК, като правя малко изменение. Вещите, по пункт 3, да се предоставят на РИМ-Силистра. Самият металдетектор не работи и предлагаме да се унищожи.

 

АДВ.Б.: Също поддържам внесеното споразумение. Считам, че същото не противоречи на закона и морала. Относно изявлението на прокурора, поддържам същото. Подзащитният ми също е съгласен.

 

 

ОБВ.С.М.Х.: Съгласен съм. Доброволно подписах споразумението, съгласен съм с него. Отказвам се от разглеждане на делото по общия ред. Признавам се за виновен. Разбирам последиците от споразумението, съгласен съм с тях.

 

 

                                               ОБВИНЯЕМ:

                                                           /С.М.Х./

 

Съобразявайки, че споразумението е допустимо за този вид престъпление, съдържа съгласие по въпросите, визирани в чл.381, ал.5 от НПК, няма настъпили вреди, поради което и на основание чл.382, ал.6 от НПК съдът

 

О П Р Е Д Е Л И:

 

ВПИСВА окончателния вид на споразумението, според което:

Обвиняемият С.М.Х., ЕГН **********, роден на ***г***, български гражданин, женен, неосъждан, с основно образование, живущ ***, СЕ ПРИЗНАВА ЗА ВИНОВЕН, за това. че:

На 21.10.2010г. в жилищен имот, находящ се в с.Яребица, обл. Силистра, ул. „Десета" № 3 е държал повече от три археологически обекта, а именно 306 (триста и шест) бр. движими археологически културни ценности по смисъла на ЗКН на стойност 1192 (хиляда сто деветдесет и два) лева и 4 /четири/ бр. движима етнографска културна ценност по смисъла на ЗКН на стойност 40 (четиридесет) лева, както следва:

1. Тежести за вретена и тежести с несигурно предназначение (някои от тях са вероятно рибарски), оловни; някои оформени като пресечени конуси, други като биконични тела, трети тръбовидно огънати, четвърти са полусферични и няколко цилиндрични; с различни големини: всичките с надлъжни отвори през целите тела; всичките дебело покрити с калцирана пръст; повечето могат да се отнесат към римския и късноримския периоди (II-VI в.), но на други времето, в което са създадени и ползвани не може да бъде определено със сигурност. Автентични, археологически, движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство; могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

2. Мъниста бронзови, биконични; с различни размери; всичките с надлъжни отвори през целите тела; всичките дебело покрити с калцирана пръст; могат да се отнесат към римския и късноримския периоди (II-VI в.). Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство; могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

3. Фрагменти от фибули, бронзови (три „луковични" и една коленчата); коленчатата е по-добре запазена, липсват иглата с пружината и долният край на иглодържателя; от луковичните фибули са запазени само задните краища с луковиците и основите на лъковете; датировка: за коленчатата - II-III в.; за луковичните - IV в., всичките дебело покрити с калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство; могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

4. Прашкаджийско ядро, оловно; бадемовидно: двустранно със следи от някакви изличени надписи; дълж. 2,8см; датировка: I-II в.; окислено. Автентично, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

5. Функционален елемент от колесница, бронзов; луновидно извита халка със събиращи се нагоре изтънени краища, стъпила върху оформена         като плочка кръгла основа, от която надолу се развива ажурната правоъгълна връзка с дървената колонка на колесницата; римски период: II-III в.; размери: 5,05 х 7,05 х 3 см; патинирана, със следи от калцирана пръст. Автентичен, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

6. Халки, бронзови, с различни големини; едната е плоска; друга е с полуовално напречно сечение, а останалите са с кръгли напречни сечения. От неопределяемо време, но обхващащите ги патина и налепи от калцирана пръст говорят за археологически произход. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

7. Бронзов пирон с неправилно оформена глава и декоративен бронзов пирон (апликация) с къс шип; датировка: римски период (II-IV в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

8. Детайли бронзови, от тоалетни сандъчета: три крачета (?); два от дръжчици и една апликация (?); датировка: римски и късноримски период (II-VI в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

9. Раздвижена ремъчна връзка, бронзова; два ажурни елемента, единият с кръгъл, а другият с правоъгълен отвор, свързани с подвижна нитова връзка; датировка: римски и късноримски период (II-VI в.); патинирана и с налепи от калцирана пръст. Автентична, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но може да бъде определена като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

10. Огниво, желязно; късноантично (IV-VI в.); сидно лимонитизирано и с налепи от калцирана пръст; размери: 5,35 х 3,87 х 1,8 см. Автентично, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

11. Глави от лули, бронзови; две с лотосовидни дъна, а другите две с полусферични дъна; датировка: край на XVIII-първа пол. на XIX в.; патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, етнографски движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство.

12. Декоративни копчета, бронзови; малки плътни сферични тела с плитки релефни украси по стените, завършващи с оформени в горните им краища петлици; датировка: средновековие; патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

13. Малки фрагменти от неопределяеми със сигурност предмети: един вероятен край от отворена бронзова гривна; бронзова петличка с горен край от отчупена и липсваща висулка; оловно сфероидно тяло с напречен отвор по средата, с незачистен лиек отгоре; от римския и късноримския периоди (II-VI в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

14. Тежести за вретена; оловни; биконични, сфероидни и няколко цилиндрични; почти всичките са декорирани с геометризирани нискорелефни орнаменти; напречно през всичките преминават отвори за прихващане към вретената; от римския и късноримския периоди (II-VI в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

15. Прешлени за вретена и тежести с неопределяема със сигурност функция, керамични; с различни големини; повечето с форма на сфероид, други биконични, трети цилиндрични; всичките с отвори в средата, прокарани открай до край; на значителен брой от тях отворите са запълнени с непочистена пръст; от античността и средновековието. Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство, могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН.

16. Астрагали (ашици); единият е изработен от олово, другият е оригинален костен, но с монтирана в него оловна пластина; датировка: късна античност (III-VI в.); по тях налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство.

17. Фрагмент, керамичен, от някакъв дебелостенен съд, с пресни ломове от всички страни; запазен е само релефен кръгъл отпечатък с насрещно бюстово изображение на богинята Селена (Луна), лесно разпознаваема по полумесеца, който е изобразен зад раменете й, звездите (запазена е едната) от двете страни на главата й и малкия полумесец, завършващ прическата й; размери: 6,7 х 5,7 х 1,65 см; датировка: III в.; повърхността е напълно изчистена от пръст. Автентичен, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

18. Монети, медни, късноримски, неопределяеми (втората пол. на III-IV в.), обезличени, едната е с отчупени части от ядрото, силно корозирали, окислени, покрити с налепи от калцирана пръст. Автентични, представляват движими археологически културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство.

19. Монета, сребърна, турска, акче на султан Баязид II (1481-1512г.). добре запазена. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

20. Монета, сребърна, турска, акче на султан Селим I (1512-1520 г.), добре запазена. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

21. Монета, сребърна, турска, акче на султан Сюлейман I (1520-1566 г.), добре запазена. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

22. Монета, сребърна, турска, дирхем на султан Мурад III (1574-1595 г.), опакото не е отпечатано, полуизтрита. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство.

23. Тежест за теглене, бронзова, ранновизантийска (VI в.), с формата на биконично тяло, приплеснато от две срещуположни страни, корозирала, окислена, покрита с налепи от калцирана пръст. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство, които не са идентифицирани и регистрирани по реда на Наредба № Н-3/03.12.2009 :\ за реда за извършване на идентификация и за водене на Регистъра на движими културни ценности - ДВ. бр. 10/2010г.

поради което и на основание чл.278, ал.6, предл.“трето“ във вр. с чл.55, ал.1, т.2, б.“б“ от НК СЕ СЪГЛАСЯВА да му бъде наложено наказание по вид „ПРОБАЦИЯ" със следните пробационни мерки:

 „Задължителна регистрация по настоящ адрес“ за срок от една година, с периодичност на изпълнение два пъти седмично на полагане, на основание чл. 42 а, ал.2, т. 1 НК:

„Задължителни периодични срещи с пробационен служител“ за срок от една година, на осн. чл.42а, ал.2, т.2 НК;

„Поправителен труд“ за срок от 8 месеца в размер на 15 процента върху трудовото възнаграждение на обвиняемия в полза на държавата, на основание чл. 42а, ал.2, т.5 НК.

На основание чл. 55, ал. 3 от НК не се налага кумулативното наказание „глоба“ за престъплението по чл. 278, ал. 6, предл. „трето“ от НК.

 

На основание чл. 278, ал.7 НК предметът на престъплението се  отнема в полза на държавата, а именно:

А) Археологически, етнографски и други материали - № Описание, датировка, състояние, автентичност, оценка, брой

1. Тежести за вретена и тежести с несигурно предназначение (някои от тях са вероятно рибарски), оловни; някои оформени като пресечени конуси, други като биконични тела, трети тръбовидно огънати, четвърти са полусферични и няколко цилиндрични; с различни големини: всичките с надлъжни отвори през целите тела; всичките дебело покрити с калцирана пръст; повечето могат да се отнесат към римския и късноримския периоди (II-VI в.), но на други времето, в което са създадени и ползвани не може да бъде определено със сигурност. Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство; могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 40бр.

2. Мъниста бронзови, биконични; с различни размери; всичките с надлъжни отвори през целите тела; всичките дебело покрити с калцирана пръст; могат да се отнесат към римския и късноримския периоди (II-VI в.). Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство; могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 9бр.

3. Фрагменти от фибули, бронзови (три „луковични" и една коленчата); коленчатата е по-добре запазена, липсват иглата с пружината и долният край на иглодържателя; от луковичните фибули са запазени само задните краища с луковиците и основите на лъковете; датировка: за коленчатата - II-III в.; за луковичните - IV в.; всичките дебело покрити с калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство; могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 4бр.

4. Прашкаджийско ядро, оловно; бадемовидно: двустранно със следи от някакви изличени надписи; дълж. 2,8см; датировка: I-II в.; окислено. Автентично, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство – 1бр.

5. Функционален елемент от колесница, бронзов; луновидно извита халка със събиращи се нагоре изтънени краища, стъпила върху оформена         като плочка кръгла основа, от която надолу се развива ажурната правоъгълна връзка с дървената колонка на колесницата; римски период: II-III в.; размери: 5,05 х 7,05 х 3 см; патинирана, със следи от калцирана пръст. Автентичен, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство – 1бр.

6. Халки, бронзови, с различни големини; едната е плоска; друга е с полуовално напречно сечение, а останалите са с кръгли напречни сечения. От неопределяемо време, но обхващащите ги патина и налепи от калцирана пръст говорят за археологически произход. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 8бр.

7. Бронзов пирон с неправилно оформена глава и декоративен бронзов пирон (апликация) с къс шип; датировка: римски период (II-IV в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 2бр.

8. Детайли бронзови, от тоалетни сандъчета: три крачета (?); два от дръжчици и една апликация (?); датировка: римски и късноримски период (I1-VI в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 6бр.

9. Раздвижена ремъчна връзка, бронзова; два ажурни елемента, единият с кръгъл, а другият с правоъгълен отвор, свързани с подвижна нитова връзка; датировка: римски и късноримски период (II-VI в.); патинирана и с налепи от калцирана пръст. Автентична, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но може да бъде определена като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 1бр.

10. Огниво, желязно; късноантично (IV-VI в.); сидно лимонитизирано и с налепи от калцирана пръст; размери: 5,35 х 3,87 х 1,8 см. Автентично, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство – 1бр.

11. Глави от лули, бронзови; две с лотосовидни дъна, а другите две с полусферични дъна; датировка: край на XVIlI-първа пол. на XIX в.; патинирани и с: налепи от калцирана пръст. Автентични, етнографски движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство – 4бр.

12. Декоративни копчета, бронзови; малки плътни сферични тела с плитки релефни украси по стените, завършващи с оформени в горните им краища петлици; датировка: средновековие; патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 2бр.

13. Малки фрагменти от неопределяеми със сигурност предмети: един вероятен край от отворена бронзова гривна; бронзова петличка с горен край от отчупена и липсваща висулка; оловно сфероидно тяло с напречен отвор по средата, с незачистен лиек отгоре; от римския и късноримския периоди (II-VI в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство, но могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 3бр.

14. Тежести за вретена; оловни; биконични, сфероидни и няколко цилиндрични; почти всичките са декорирани с геометризирани нискорелефни орнаменти; напречно през всичките преминават отвори за прихващане към вретената; от римския и късноримския периоди (II-VI в.); патинирани и с налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценност по смисъла на Закона за културното наследство – 169бр.

15. Прешлени за вретена и тежести с неопределяема със сигурност функция, керамични; с различни големини; повечето с форма на сфероид, други биконични, трети цилиндрични; всичките с отвори в средата, прокарани открай до край; на значителен брой от тях отворите са запълнени с непочистена пръст; от античността и средновековието. Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство, могат да бъдат определени като масов материал по смисъла чл. 7. (3) от ЗКН – 45 бр.

16. Астрагали (ашици); единият е изработен от олово, другият е оригинален костен, но с монтирана в него оловна пластина; датировка: късна античност (III-VI в.); по тях налепи от калцирана пръст. Автентични, археологически движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство – 2 бр.

17. Фрагмент, керамичен, от някакъв дебелостенен съд, с пресни ломове от всички страни; запазен е само релефен кръгъл отпечатък с насрещно бюстово изображение на богинята Селена (Луна), лесно разпознаваема по полумесеца, който е изобразен зад раменете й, звездите (запазена е едната) от двете страни на главата й и малкия полумесец, завършващ прическата й; размери: 6,7 х 5,7 х 1,65 см; датировка: III в.; повърхността е напълно изчистена от пръст. Автентичен, археологическа движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство – 1 бр.

 

Б) Нумизматични и метрологични материали:

1. Монети, медни, късноримски. неопределяеми (втората пол. на III-IV в.), обезличени, едната е с отчупени части от ядрото, силно корозирали, окислени, покрити с налепи от калцирана пръст. Автентични, представляват движими археологически културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство – 6 бр.

2. Монета, сребърна, турска, акче на султан Баязид II (1481-1512 г.), добре запазена. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

3. Монета, сребърна, турска, акче на султан Селим I (1512-1520 г.), добре запазена. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

4. Монета, сребърна, турска, акче на султан Сюлейман I (1520-1566 г.), добре запазена. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

5. Монета, сребърна, турска, дирхем на султан Мурад III (1574-1595 г.), опакото не е отпечатано, полуизтрита. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

6. Тежест за теглене, бронзова, ранновизантийска (VI в.), с формата на биконично тяло, приплеснато от две срещуположни страни, корозирала, окислена, покрита с налепи от калцирана пръст. Автентична, представлява движима археологическа културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.,

 

Други вещи:

1. Монети, медни, турски, неопределяеми (краят на XVII в.), изтрити, силно корозирали, окислени, покрити с налепи от калцирана пръст. Автентични, не представляват движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство - 2 бр.

2. Монета, сребърна, турска, от една пара (XVIII в.), пробита, изтрита, частично окислена, частично покрита с налепи от калцирана пръст. Автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла па Закона за културното наследство - 1 бр.

3. Монета, сребърна, турска, грош и половина на султан Махмуд II (1808-1839г.), пробита, покрита с налепи от калцирана пръст. Автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

4. Монета, билонова, турска, ирмилик на султан Махмуд II (1808-1839 г.), полуизтрита, частично окислена. Автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

5. Монета, билонова, турска, ирмилик на султан Абдул Меджид (1839-1861г.), полуизтрита, частично окислена. Автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

6. Монета, медна, турска, от пет пари на султан Абдул Азис (1861-1876 г.), окислена, покрита с налепи от калцирана пръст. Автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

7. Имитации на турски монети, месингови, (XIX - началото на XX в.), предназначени за използване за нанизи, повечето са пробити, три броя са окислени и са покрити с налепи от калцирана пръст. Автентични, не представляват движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство - 7бр.

8. Имитация на турска монета, алуминиева, (2-рата пол. на XX в.), предназначена за използване за нанизи, покрита с налепи от калцирана пръст. Автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1бр.

9. Монета, оловна, съвременен фалшификат на тетрадрахма на остров Тасос от II-ри период от монетосеченето му. Не е автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

10. Монета, от сиво-бяла метална сплав, съвременен фалшификат на тетрадрахма на македонския цар Деметрий Полиоркет. Не е автентична, не представлява движима културна ценност по смисъла на Закона за културното наследство - 1 бр.

            11. Монети, от сиво-бяла метална сплав, съвременни фалшификати на монети на римския император Констанций I Хлор. Не са автентични, не представляват движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство. - 2бр.

            12. Монети, от сиво-бяла метална сплав, съвременни     фалшификати на монети на римския император Константин I Велики. Не са автентични, не представляват движими културни ценности по смисъла на Закона за културното наследство - 2бр.,

            които след влизане в сила на споразумението, да бъдат предадени на РИМ - Силистра.

           

           Веществено доказателство - металдетектор, метален, черен на цвят, с монтирани ръкохватка, батерия и пулт за управление, О-образна индукционна бубина, както и 4 комплекта слушалки и 2 броя зарядни. Зелен сак с надпис Wilson, съдържащ: металдетектор с монтирани пулт за управление и ръкохватка, О-образна индукционна бубина, 2 броя батерии - 1 бр., като нефункциониращо и като вещ без стойност да се унищожи.

 

 

ОБВИНЯЕМИЯТ С.М.Х., със снета по-горе самоличност, СЕ СЪГЛАСЯВА да заплати в полза на ОП-Силистра сумата от 307,80лв./триста и седем лева, 80ст./, представляващи направени в хода на досъдебното производство разноски за извършената комплексна съдебноархеологическа, нумизматична и оценителна експертиза

 

                   СПОРАЗУМЕЛИ СЕ:

 

 

 

ПРОКУРОР:                                                         ЗАЩИТНИК:           

/ГАЛИНА ВЪЛЧЕВА /                                          /АДВ.А.Б./

 

 

 

 

                                                           ОБВИНЯЕМ:

                                                                       /С.М.Х./

 

 

Съдът, като съобрази, че така постигнатото споразумение не противоречи на закона и на морала, обвиняемият декларира, че осъзнава правното му значение,  поради което са налице предпоставките за одобрението му. Ето защо на основание чл.382, ал.7 от НПК,СЪДЪТ

 

ОПРЕДЕЛИ:  12

 

ОДОБРЯВА постигнатото между прокурора и защитника на С.М.Х. споразумение за прекратяване на НОХД №139/2019г. по описа на Окръжен съд–Силистра.

ПРЕКРАТЯВА, с последиците на влязла в сила присъда, наказателното производство срещу С.М.Х., ЕГН **********, за престъпление по чл.278, ал.6, предл.“трето“ от НК.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО е окончателно.

 

 

    ПРЕДСЕДАТЕЛ:

 

 

            Заседанието приключи в 10.50 часа.

            Протоколът е воден в съдебно заседание и изготвен на 26.06.2019г.

 

 

    ПРЕДСЕДАТЕЛ:

 

                     

 

   СЕКРЕТАР: