Решение по дело №9/2011 на Окръжен съд - Ямбол

Номер на акта: Не е посочен
Дата: 29 април 2011 г.
Съдия: Жени Атанасова Бозукова
Дело: 20112300800009
Тип на делото: Фирмено дело
Дата на образуване: 4 април 2011 г.

Съдържание на акта

 

Р  Е  Ш  Е  Н  И  Е № 23

гр. Ямбол, 29   . 04   .  2011г.

В  ИМЕТО  НА  НАРОДА

 

ЯМБОЛСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД , Фирмено отделение в закрито заседание на  ....................двадесет и девети април.........……… през две хиляди и единадесета  година, като разгледа докладваното Ф.Д.    9  по описа за 2011г. от

                                                                  ОКРЪЖЕН СЪДИЯ:Ж БОЗУКОВА

и за да се произнесе взе предвид следното:

В ЯОС е постъпило заявление от членовете на Управителния съвет на сдружение с нестопанска цел с дейност в частна полза: „ВОКАЛНА ГРУПА ПЕТЪК 13гр. Ямбол, като се иска вписването му в Търговския регистър за юридическите лица с нестопанска цел . 

Приложени са следните документи: Протокол. от Учредителното събрание от 14.01.2011г.; Устав на сдружението; списък на учредителите, приели устава; образец от подписа на Председателя на УС – нотариално заверен, свидетелства за съдимост на  членовете на управителния съвет, декларации за липса на родствени връзки на членовете на УС; уведомително писмо за уникалност на наименованието от „ИО” – АД, вносна бележка за платена ДТ.

 Искането е основателно, поради което и на основание чл. 18, ал. 1 , от ЗЮЛНЦ, чл. 595 и сл. ГПК, ЯОС 

Р  Е  Ш  И:

 

ВПИСВА в Регистъра за юридическите лица с нестопанска цел при ЯОС сдружение с нестопанска цел за за осъществяване на дейност в частна полза с наименование: ВОКАЛНА ГРУПА ПЕТЪК 13” гр. Ямбол..

СЕДАЛИЩЕ И АДРЕС на управление: гр. Ямбол , ул. „Ангел Кънчев, 11, ет.5, ап.9.

Сдружението е юридическо лице с нестопанска цел осъществяващо дейност в частна полза.

Сдружението  е безсрочно.

Цели, задачи, дейности

Основните цели на сдружението са: обединяване на руската диаспора като етнолингвистична общност, живееща в Република България, както и на всички граждани, съпричастни към решаването на основните задачи на сдружението, независимо от техния произход, националност и гражданство; укрепване на исторически съюз между народите на Русия, ОНД и България; популяризиране приноса на руската култура и наука в частност ролята на руската общност във всички сфери на обществения живот в страната; съдействие на развитие на българо-руски и българо-украински отношения.

 За решаване на основните си задачи сдружението осъществява следните дейности: културно-просветна; международна; благотворителна; информационна.

Дейността на сдружението се осъществява чрез:

контакти с държавни структури в Русия, Украйна и България; културен обмен с подобни организации; провеждане на културно-просветни мероприятия, празници, вечери, изложби; извършване на изследвания, отнасящите се до историческите връзки между Русия, Украйна и България; установяване и разширяване на контакти с различни културни дружества, учебни заведения и фондаци; организиране на благотворителни мероприятия.

Сдружението може да извършва допълнителна стопанска дейност, свързана с предмета на основната дейност, както следва:

издателска и информационна; разпространение на научна, техническа и художествена литература на руски език; разкрива и стопанисва клуб-кафе, ресторант; провежда образователни курсове; участие в конкретни програми за финансиране на проекти на световни организации, свързани с целите на сдружението; осъществяване на двустранни и многостранни контакти и сътрудничество с други организации със сходни цели; разработване на проекти, свързани с целите на сдружението; организира пътувания, екскурзии, семинари, срещи, консултации, изложби, лекции, конференции, свързани с предмета на дейност.

Членство

Действителни членове на сдружението могат да бъдат граждани над 18 години от всички националности на ОНД и Република България. Членуването е доброволно.

 Членство се прекратява:

при прекратяване на сдружението;

на основание заявления от ръководен орган на сдружението - при изключване. Член на сдружението може да бъде изключен с решение на Общото събрание. за неспазване на Устав; при обстоятелства, посочени в чл.13 от ЗЮЛНЦ. Решението се приема с квалифицирано мнозинство.

Органи

Върховен орган на сдружението е Общото събрание. Управителен орган на сдружението е Управителния съвет.

Общото събрание се състои от всички членове на сдружението и има следните права:  изменя и допълва устава; избира и освобождава членовете на УС; взема решение за преобразуване или прекратяване на сдружението; приема основна насока и програма за дейността на сдружението; взема решения относно размера на членския внос; приема отчета за дейността на УС.

Общото събрание се свиква от управителния съвет по негова инициатива или по искане на една трета на членовете на сдружението. Ако в последния случай управителният съвет в двуседмичен срок не отправи писмена покана за свикване на общото събрание, то се свиква от съда по седалището на сдружението по писмено искане на заинтересованите лица.

Поканата трябва да съдържа дневния ред, датата, часа и мястото за провеждане на общото събрание и по чия инициатива то се свиква.

Общото събрание се свиква чрез разпращане до всички членове на покана със съдържанието, предписано от закона, по пощата или друг начин.

Всеки член на общото събрание има право на един глас.

Решенията на общото събрание се вземат с мнозинство от присъстващите.

Решенията по чл. 11 .ал. 1. т. 1 и т.З  от Устава се вземат с мнозинство 2/3 от присъстващите.

По въпроси, които не са включени в обявения в поканата дневен ред, не може да се вземат решения.

 Управителният съвет се състои най-малко от три лица - членове на сдружението. Членовете на управителния съвет се избират за срок от 4 (четири) години.

 Управителният съвет избира от своя състав председател.

 Управителният съвет: представлява сдружението, както и определя обема на представителната власт на отделни негови членове; осигурява изпълнението на решенията на общото събрание; разпорежда се с имуществото на сдружението при спазване на изискванията на Устава; подготвя и внася в общото събрание отчета за дейността на сдружението; определя реда и организира извършването на дейността на сдружението и носи отговорност за това; определя адреса на сдружението; взема решения по всички въпроси, които по закон или съгласно Устава не спадат в правата на друг орган; изпълнява задълженията предвидени в Устава.

   Заседанията на управителния съвет се свикват и ръководят от председателя. Председателят е длъжен да свика заседание на управителния съвет при писмено искане на една трета от членовете му. Ако председателят не свика заседание на управителния съвет в седмичен срок, то може да се свика от всеки един от заинтересованите членове на управителния съвет. При отсъствие на председателя заседанието се води от определен от управителния съвет негов член.

Управителния съвет може да взема решение, ако на заседанието му присъстват повече от половината от неговите членове. Решенията се вземат с мнозинство от присъстващите, а решенията по чл. 13, ал.1 т. З и т. 6 от ЗЮЛНЦ- с мнозинство от всички членове.

Основните източници за финансиране на сдружението са встъпителен и членски внос.

Сдружението се прекратява: с решение на Общото събрание; с решение на Окръжния съд по седалището на сдружението.

При прекратяване на сдружението се извършва ликвидация, освен в случаите на преобразуване на сдружението.

Ликвидацията се извършва от Управителния съвет на сдружението. Той извършва предвидените от Търговския закон действия по ликвидация на сдружението.

  ВПИСВА УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ в състав: Л.В.Д., ЕГН **********- Председател; И.А.С., ЕГН **********; Т.В.Т., ЕГН **********.

 Сдружение „ВОКАЛНА ГРУПА ПЕТЪК 13” гр. Ямбол се представлява от: Председателят на УС- Л.В.Д., ЕГН **********.

 Решението не подлежи на обжалване.

 

 

                                               ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: