Р А
З П О
Р Е Ж
Д А Н Е
Гр.Провадия, 30.03.2012 год.
Д.Михайлов – съдия докладчик по НОХД № 117 по описа за 2012 год., на ПРС, след като се запознах с внесеният в съда обвинителен акт от страна на РП-Провадия
- срещу С.Г.А. за извършено престъпление от общ характер по чл.195, ал.1, т.4, пр.1 и пр.2, т.5 и т.7, вр. с чл.194, ал.1, вр. с чл.28, ал.1 от НК, А.А.М. за престъпление по чл. 195, ал.1, т.4, пр.1 и пр.2, т.5, вр. с чл.194, ал.1, вр. с чл.28, ал.1 от НК и Д.М.Д. за престъпление по чл.195, ал.1, т.4, пр.1 и пр.2 и т.5, вр. с чл.194, ал.1 от НК, ведно с материалите по ДП№138/2010г. по описа на РУ”П”-Провадия и след като проверих процесуалните предпоставки, постановени в нормата на чл.248 ал.2 от НПК, намерих, че са налице основания за разглеждане на делото в съдебно заседание и по реда на глава ХХVІІ от НПК-“съкратено съдебно следствие в производството пред първа инстанция”.
Спрямо подсъдимите А., М. и Д. е взета мярка за неотклонение “Подписка.
Имайки предвид гореизложеното и на основание чл.252 ал.1 от НПК,
Р А
З П О
Р Е Д
И Х :
НАСРОЧВАМ делото за съдебно заседание на 15.05.2012 год. от 14,30 часа.
ПОТВЪРЖДАВАМ мярката за неотклонение на подс. А., М. и Д. -“Подписка”.
ЗА ДАТАТА НА СЪДЕБНОТО ЗАСЕДАНИЕ да се призоват подсъдимите, пострадалия и ПРП.
На осн. чл.254 ал.1 от НПК да се връчи препис от обвинителният акт на подсъдимите.
На осн. чл.254 ал.3 от НПК в седмодневен срок от връчване на преписа от обвинителния акт, подсъдимите могат да дадат отговор, в който да изложат възраженията си и да направят нови искания.
УКАЗВА на подсъдимите, че на осн. чл.55 от НПК имат право на защита, като съгласно чл.91 ал.1 и ал.2 от НПК защитник в наказателното производство може да бъде лице, което упражнява адвокатска професия, съпруг, възходящ или низходящ роднина на подсъдимия.
Предвид
обстоятелството, че делото е насрочено по реда на глава ХХVІІ от НПК, където
участието на защитник е задължително, следва да се призоват и служебните
защитници на подсъдимите от досъдебното производство.
Подсъдимите следва за датата на съдебното заседание да организират своевременно защитата си, като упълномощят по надлежния ред лице от кръга на посочените по-горе.
При невъзможност на подсъдимите да си ангажират защита по делото в лицето на адвокат, поради липса на средства, може да направят писмено искане пред съда за назначаване на служебен такъв, като искането следва да бъде подкрепено с доказателства за тяхното материално състояние и семейното положение.
На основание чл.254, ал.4 от НПК да се уведомят подсъдимите, че делото може да бъде разгледано и решено в тяхно отсъствие при условията на чл.269 от НПК, ако: не е намерен на посочения от него адрес или е променил същия, без да уведоми съответния орган; местоживеенето му в страната не е известно и след щателно издирване не е установено; се намира извън пределите на Република България и местоживеенето му не е известно, не може да бъде призован по други причини и е редовно призован и не е посочил уважителни причини за неявяването си.
В съобщението до пострадалия от деянието- Елияна Александрова Радева, същата да бъде уведомена, че може на осн. чл.84 от НПК да предяви граждански иск в наказателното производство срещу подсъдимите, за причинените й в резултат на деянието вреди.
Препис от разпореждането да се изпрати на подсъдимите, пострадалия и ПРП.
СЪДИЯ-ДОКЛАДЧИК: