Присъда по дело №1295/2018 на Районен съд - Казанлък

Номер на акта: 21
Дата: 20 март 2019 г. (в сила от 4 април 2019 г.)
Съдия: Невена Иванова
Дело: 20185510201295
Тип на делото: Наказателно дело от общ характер
Дата на образуване: 20 ноември 2018 г.

Съдържание на акта

 

П Р И С Ъ Д А

 

 

Номер ……                                         Година 2019              Град Казанлък

 

В  ИМЕТО НА НАРОДА

 

Казанлъшки районен съд                                 І-ви наказателен състав

На двадесети март                                                        Година 2019

В открито заседание в следния състав:

 

                                                       Председател:  НЕВЕНА И.                                                               Съдебни заседатели                                                     

Секретар: Ана ЦАНОВА

Прокурор: К. ДОБРЕВА

 

като разгледа докладваното от съдия-докладчика Невена И.

НОХ дело № 1295 по описа за 2018 година

 

П Р И С Ъ Д И:

 

ПРИЗНАВА ПОДСЪДИМАТА С.И.М. – родена на ***г***, български гражд., живуща ***, разведена,  средно специално образование, неосъждана, ЕГН–********** за ВИНОВНА в това, че на 30.05.2018г., на временно преместваемо съоръжение за търговия -павилион, находящо се в гр. К., на ул."Л. К.", пред Дом на културата „А.", като собственик и управител на "Ч. Б. К." ЕООД - гр.С. с ЕИК 20421*****, без съгласието на притежателите на изключителните права на търговските марки - "Adidas Ag” / Адидас АГ/, Adidas International Marketing B.V." / Адидас Интернешънъл Маркетинг Б.В. / и "Niке Innovate C.V./ Найки Иновейт К.В. / с юридически представител за територията на Република Българя -„ А.К."***, ЕИК ********* с управител В. Д. С., представлявано от адв. К.Й.Ц. и „ PUMA SE" / „Пума СЕ"/ с юридически представител за територията на Република България - „Турку, Т. ***, ЕИК *********, представлявано от Г. Н. Т. и/или адв. А.С.Т., без правно основание е използвала в търговската си дейност по смисъла на чл. 13, ал.2, т.2, вр. с ал.1 от Закон за марките и географските означения /ЗМГО/, марки, обекти на тези изключителни права, като предлагала за продажба стоки /дрехи - чорапи/ с изписани на тях надписи и поставено лого на марките: " Adidas"/ „Адидас"/, "Niке / „Найк"/ и„PUMA"/"Пума"/, които са идентични с такива, предлагани от правопритежателите им както следва: 466 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка " Adidas " /„ Адидас"/ на обща стойност 2796.00 лева /две хиляди седемстотин деветдесет и шест лева/ и 204 чифта къси чорапи всички обозначени с марка "Niке /„Найк”/ на обща стойност 1011.84 лева /хиляда и единадесет лева и осемдесет и четири стотинки/ и 58 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка „PUMA" /„Пума"/ на обща стойност 340.46 лева /триста и четиридесет лева и четиридесет и шест стотинки/ или всичко на обща стойност 4 148.30 лева / четири хиляди сто четиридесет и осем лева и тридесет стотинки/ , поради което и на основание чл. 172б, ал.1, във вр. с чл.55, ал.1, т.2, б.“б“ от НК я ОСЪЖДА НА ПРОБАЦИЯ със следните пробационни мерки:

Задължителна регистрация по настоящ адрес за срок от ДЕСЕТ МЕСЕЦА – два пъти седмично.

Задължителни периодични срещи с пробационен служител за срок от ДЕСЕТ МЕСЕЦА.

НА ОСНОВАНИЕ чл. 55, ал. 3 от НК НЕ НАЛАГА по- лекото наказание ГЛОБА, което законът предвижда, наред с наказанието ЛИШАВАНЕ ОТ СВОБОДА.

НА ОСНОВАНИЕ чл.172б, ал.3 от НК ОТНЕМА в полза на държавата и ПОСТАНОВЯВА да се унищожат веществените доказателства- 466 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка "Adidas" /„ Адидас"/, 204 чифта къси чорапи всички обозначени с марка " Niке" /„ Найк”/ и 58 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка „РUМА" /„Пума"/ - на съхранение при домакина на РУ К. с предавателно - приемен протокол/ л. 129.

 

 

ОСЪЖДА подсъдимата С.И.М. да заплати на "Adidas Ag” / Адидас АГ/ и "Niке Innovate C.V./ Найки Иновейт С.В. чрез „ А.К."***-  юридически представител за територията на Република България с управител В. Д С. сумата от 2796,60 лева на "Adidas Ag” / Адидас АГ/ и сумата от 1011,84 лева на "Niке Innovate C.V./ Найки Иновейт С.В., които суми представляват обезщетение за причинените с деянието имуществени вреди, ведно със законните лихви от датата на увреждането – 30.05.2018г. до окончателното изплащане.

ОСЪЖДА подсъдимата С.И.М. да заплати по сметка на ОД МВР СТАРА ЗАГОРА, направените по делото разноски за фотоалбум и патентна експертиза,  в размер 221,94 лева.

        ОСЪЖДА подсъдимата С.И.М. да заплати в полза на бюджета на съдебната власт по сметка на КРС държавна такса върху уважените размери на гражданските искове в размер на 152.34 лева.

        ОСЪЖДА подсъдимата С.И.М. да заплати на - гражданският ищец АДИДАС АГ И НАЙКИ ИНОВЕЙТ Си Ви чрез „А.К.“***- юридически представител за територията на Република България с управител В. Д. С. направените от него по делото разноски за адвокатско възнаграждение в размер на 400 лева.

 

ПРИСЪДАТА подлежи на обжалване и протестиране пред Старозагорският окръжен съд в петнадесетдневен срок от днес.

 

 

                                                       РАЙОНЕН СЪДИЯ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Съдържание на мотивите

М   О   Т   И   В   И

 

            към Присъда № 21 по НОХД № 1295/2018г.по описа на КРС

 

Обвинението срещу подс.М. е по чл.172б,ал.1 от НК за това,че на 30.05.2018г., на временно преместваемо съоръжение за търговия  - павилион, находящо се в гр. Казанлък,  на  ул.”Любомир Кабакчиев”, пред Дом на културата „Арсенал“, като собственик и управител на ” Чорапена борса Краси” ЕООД - гр.Сливен с ЕИК *********, без съгласието на притежателите на изключителните права на търговските марки –  “Adidas Ag” / Адидас АГ/, Adidas International Markeing B.V.” / Адидас Интернешънъл  Маркетинг  Б.В. / и “Nike Innovate C.V. /Найки Иновейт К.В. / с юридически представител за територията на Република Българя –„ А.К.“***, ЕИК ********* с управител Велизар Драгомиров Соколов, представлявано от  адв. К.Й.Ц. и „ PUMA SE“ / „Пума СЕ“/  с юридически представител за територията на Република България – „Турку, Т. ***, ЕИК *********, представлявано от  Габриел Николае Турку и/или адв. А.С.Т., без правно основание е използвала в търговската си дейност по смисъла на чл. 13, ал.2, т.2, вр. с ал.1 от Закон за марките и географските означения /ЗМГО/, марки, обекти на тези изключителни права, като предлагала за продажба стоки /дрехи - чорапи/  с изписани на тях надписи и поставено лого на марките: “Adidas“/ „Адидас“/, “ Nike“/ „Найк“/и„PUMA“/“Пума“/, които са идентични с такива, предлагани от правопритежателите им както следва: 466 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка “Adidas“ /„ Адидас”/  на обща стойност 2796.00 лева /две хиляди седемстотин деветдесет и шест лева/  и 204 чифта къси чорапи всички обозначени с марка “ Nike“ /„ Найк”/ на обща стойност 1011.84 лева /хиляда и единадесет лева и осемдесет и четири стотинки/    и 58 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка „PUMA“ /„Пума“/ на обща стойност 340.46 лева /триста и четиридесет лева и четиридесет и шест стотинки/  или всичко на обща стойност 4 148.30 лева / четири хиляди сто четиридесет и осем лева и тридесет стотинки/.

            Съдът е приел за съвместно разглеждане в наказателното производство предявените от АДИДАС АГ и НАЙКИ ИНОВЕЙТ Си Ви чрез „А.К.“***-юридически представител за Република България с управител Велизар Драгомиров Соколов,представляван от адв.Андрея Андреев,граждански искове срещу подсъдимата С.И.М. за сумата от 2796,60 лева от АДИДАС АГ и 1011,84 лева от НАЙКИ ИНОВЕЙТ Си Ви,представляващи обезщетение за причинените с деянието имуществени вреди ведно със законната лихва от датата на увреждането до окончателното изплащане,и е конституирал пострадалите АДИДАС АГ  и НАЙКИ ИНОВЕЙТ Си Ви като граждански ищци с повереник адв.Т..

            Подсъдимата в с.з.се признава за виновна.

            Представителят на РП поддържа обвинението.

            Гражданските ищци поддържат гражданските искове.

            От събраните по делото доказателства,установени с доказателствени средства-обясненията на подсъдимата,свидетелски показания,експертно заключение,писмени доказателства,веществени доказателства,преценени поотделно и в тяхната съвкупност,съдът приема за установена следната фактическа обстановка:

            Подс.С.И.М. е родена на ***г***.Същата е неосъждана, видно от справка и за съдимост.

            Подс.М. е собственик и управител на „Чорапена борса Краси“ЕООД гр.Сливен  с ЕИК *********. На „Български бизнес форум“ООД гр. София с ЕИК ********* е било издадено Разрешително № 5/28.05.2018г.  от зам.кмета на община Казанлък за извършване на търговска дейност на територията на община Казанлък пред Дом на културата „Арсенал“ гр.Казанлък, ул.“Любомир Кабакчиев“ въз основа на заявление с вх. № 68-5828-2/14.03.2018г. от „Български бизнес форум“ООД за провеждане на Национално изложение „С любов към българското“ в гр. Казанлък и Заповед № 756/10.05.2018г. , издадена от зам. кмет Д.К.  относно правилната организация по провеждане на изложението, разположено пред дом на културата „Арсенал“ гр.Казанлък. Въз основа на заявка – договор  на „Чорапена борса Краси“ЕООД е предоставена за ползване  от Български бизнес форум“ООД изградена изложбена площ  от 8 кв.метра за периода  от 28.05.2018г. до 03.06.2018г.

На 27.05.2018г. св.М.Б.Б., работещ по безсрочен трудов договор № 4  от 16.04.2018г. на длъжност продавач – консултант към „Чорапена борса Краси“ЕООД, е бил изпратен  от подс. М. в гр. Казанлък за продажба на чорапи – детски, дамски и мъжки, собственост на фирмата, които наредил на щанда на временно преместваемо съоръжение – павилион пред Дом на културата „Арсенал“, предоставен на фирмата, като за първи път откакто работи  към фирмата, са му били предоставени  от подс.М. за продажба и чорапи от марките“Adidas“, „Puma“ и „Nike“. На 30.05.2018г. при проверка от страна на служители на РУ Казанлък на стоките, предлагани за продажба по време на изложението пред Дом на културата“Арсенал“,  е било констатирано на щанда на павилиона, ползван от „Чорапена борса Краси“ЕООД наличие на стоки - чорапи  с поставени върху тях марки“Adidas“, „Puma“ и „Nike“, използвани в търговската дейност на фирмата без съгласието на притежателите на изключителните права на търговските марки. На основание чл. 161 ал.2 от НПК в условията на неотложност е било извършено претърсване и изземване , в хода на което са били иззети 466 чифта къси чорапи с изписани на тях надписи и поставено лого на марката„Аdidas“, 204 чифта къси чорапи с изписани на тях надписи и поставено лого на марката„Nike“ и 58 чифта къси чорапи с изписани на тях надписи и поставено лого на марката „Puma“.

Видно от показанията на св.К.Ц. – упълномощен представител на „А.К.“ ЕООД с управител В. Др. С. – юридически представител на притежателите на изключителните права на търговските марки  “Adidas Ag” / Адидас АГ/, Adidas International Markeing B.V.” / Адидас Интернешънъл  Маркетинг  Б.В. / и “Nike Innovate C.V. /Найки Иновейт К.В. / на територията на РБългария  и на св. А.Т. – упълномощен представител на Турку, Т. енд Турку“ ООД  - юридически представител на притежателя на изключителните права на търговската марка „ PUMA SE“ / „Пума СЕ“/   на територията на РБългария -  посочените представители на изключителни права на търговските марки не са  дали своето съгласие търговските марки да бъдат използвани под каквато и да  е форма в търговската дейност  по смисъла на  чл. 13 ал.2 от ЗМГО от „Чорапена борса Краси“ЕООД с управител и едноличен собственик на капитала  С.И.М. или от същата като физическо лице.

Марките са притежание на “Adidas AG Postfach 1120 D – 91072 Herzogenaurach, Adidas International Markeing B.V., Atlas Arena, Africa Building, Hoogoorddreef  9a, Amsterdam ZO 1101 BA, NL, “Nike Innovate C.V.One Bowerman Drive, Beaverton, Oregon 97005 6453 USA, PUMA SE,DE, Herzogenaurach, 91074,PUMA Way 1.

Видно от справката, предоставена от Патентно ведомство на РБ– всички марки, установени по настоящото производство, са регистрирани съгласно ЗМГО и/ или Мадридската спогодба за международна регистрация на марки и/или Регламент 2015/2024 на съвета за търговска марка на Общността и имат действие на територията на РБ. В държавния регистър на марките, регистрирани по националното законодателство няма вписани лицензионни договори за отстъпено право на ползване по отношение на посочените марки, както и в полза на „Чорапена борса Краси“ЕООД и С.И.М.. За „Чорапена борса Краси“ЕООД  и С.И.М.  не са установени данни да са били подвеждани под административно – наказателна отговорност  чрез съставяне на АУАН по реда на чл. 82 ал.1 от ЗМГО за извършени деяния, преставляващи административни нарушения по смисъла на чл.81 ал.1 от ЗМГО. 

Видно от справка от Агенция Митници, ЦМУ гр. София – не са установени от митническа администрация извършени от „Чорапена борса Краси“ЕООД  и С.И.М.  административни нарушения по ЗМГО.

Видно от заключението на назначената по разследването патентна експертиза/ експертиза за нарушаване на права по регистрирани на територията на РБългария търговски марки / – маркировката на търговските марки“Adidas“, „Puma“ и „Nike“, поставени върху иззетите на 30.05.2018г. артикули от щанда/ търговска маса/ , стопанисвана от „Чорапена борса Краси“ЕООД на обособен базар пред дом на културата „Арсенал“ гр.Казанлък са идентични с тези, обект на регистрирани по международен ред търговски марки, описани в раздел V т.1,2, 3  от експертизата. Налице е идентичност между стоките, иззети с протокола за претърсване и изземване и стоките, за които са регистрирани релевантните търговски марки и попадат в един и същи клас 25 от класификацията от Ница, отреден за облекла, чорапи, шалове, шапки и обувки. Иззетите стоки попадат в класа, за който са регистрирани оригиналните марки. За всички инкриминирани артикули по ДП има вероятност от свързване на знаците, поставени върху изделията, обект на експертизата, с обектите на релевантните марки, при което потребителя може да бъде въведен в заблуда за произхода на инкриминираните артикули поради очевидната и констатирана идентичност.

 За представените в експертизата марки в регистъра на Патентното ведомство  към 30.05.2018г. няма данни за регистрирани, релевантни и действащи понастоящем лицензионни договори.

Относно лицензионните договори за тези марки: Съгласно чл. 22 ал. (6) от ЗМГО, лицензионните договори по отношение на трети лица, имат действие едва след вписване в регистъра на Патентно Ведомство. Разпореждането с регистрирана търговска марка, е възможно единствено при условията на чл. 21 ал. 1 или чл. 22 ал.1 от ЗМГО. Това разпореждане има действие по отношение на трети лица едва след вписването му в Държавния регистър на марките,  на Патентно Ведомство,  съгласно чл. 21 ал.5 и чл. 22 ал. 6 от ЗМГО. За представените в експертизата марки, в регистъра на Патентното Ведомство е видно, че няма данни за регистрирани, релевантни и действащи към датата на деянието лицензионни договори. Няма данни и за изчерпване на правата по чл. 15 ал. 1 от ЗМГО.

Има причинени вредни последици за право-притежателите на марките, които
се   изразяват   в:   използване   на   създадения   от   тях   имидж,   от   страна   на
производителите   и   разпространителите   на   неоригиналните   стоки   и   последващото    му    накърняване,    поради    несъответствие    в    качеството   на
оригиналните и неоригиналните артикули, както и в заблуда за произхода на
стоките. Вредните последици имат материално изражение, тъй като се отклонява
поток от потребители чрез реализацията на неоригинални стоки на пазара. В
този случай подхода за определяне на обезщетението е аргументиран в чл.76 б ал. 1 т.2. от ЗМГО.

При установяване на стойностите на вредните последици, практически в основата си тези вреди представляват стойността на оригиналните артикули/ произведени правомерно/ аналогични на инкриминираните. В този случай се вземат в предвид аргументите, описани в т.VI, като остойностяването на инкриминираните стоки е стойността на пазара на аналогични на инкриминираните, но оригинални артикули.

Материалното изражение на загубите за право-притежателите на марките, се определя като произведение от средно - продажните цени на оригинални стоки за пазара, където са предлагани иззетите стоки и количеството им. Стойността на оригиналните стоки аналогични на инкриминираните, е коректно да се определи като средно –претеглена пазарна стойност, получена чрез интерполация на няколко котировки. Определянето на средно-претеглена пазарна цена е сложен, но необходим процес, с цел да се отразят всички фактори оказващи влияние върху формирането й. Понякога има по няколко официални дистрибутора, които предлагат оригиналните артикули на различни цени за един и същ регионален пазар. От друга страна стойността на едно и също оригинално изделие е различна в различните европейски държави. Но фактически право-притежателите понасят загуба независимо къде се продават фалшивите артикули. На практика трудно би могло да се установи за кой точно пазар ще се предлагат инкриминираните артикули, колко от тях и кои и тъй като всеки пазар има различни търговски параметри, средно-претеглената пазарна цена отразява най-коректно определянето на стойността. Освен това цените варират в известни граници, в зависимост от сезона, моментните промоции, както и от търговската възраст на съответната марка, с която е обозначена определена стока. Стоките носители на новите марки, с които са обозначени нови за пазара продукти, обикновено са по-високи от отдавна известните такива, вече познати на пазара марки (заради маркетинговите правила/.  За да се отразят всички  тези и други особености е уместно да се приеме средно-претеглена пазарна цена на оригинални стоки, при остойностяване. По средно-притеглени пазарни цени, паричното измерение на стойността на инкриминираните стоки, е общо 4148.30лева.

            Описаната фактическа обстановка се установява от показанията на свидетелите Б.,Ц. и Т. /и на тримата-дадените на досъдебното производство и прочетени в с.з.на основание чл.281,ал.5,във вр.с ал.1,т.5 от НПК/,експертно заключение на патентна експертиза,протокол за претърсване и изземване с приложен към него фотоалбум,5 бр.пълномощни,писмо № 66-02-387/22.06.2018г.,трудов договор № 4/16.04.2018г.,уведомление по чл.62,ал.5 от КТ,заявка-договор,удостоверение от 18.06.2018г.,справка за приети и отхвърлени уведомления по чл.62,ал.5 от КТ,5 бр.фактури,предавателно-приемен протокол,които доказателства,преценени поотделно и в тяхната съвкупност,кореспондират помежду си,както и с обясненията на подсъдимата,дадени в хода на съдебното следствие.

            Предвид изложеното съдът намира,че от обективна и от субективна страна подс.М. е осъществила състава на чл.172б,ал.1 от НК.

            ПО ПРАВНАТА КВАЛИФИКАЦИЯ:

 По делото е безспорно установено,че от обективна страна подс.М. на 30.05.2018г., на временно преместваемо съоръжение за търговия  - павилион, находящо се в гр. Казанлък,  на  ул.”Любомир Кабакчиев”, пред Дом на културата „Арсенал“, като собственик и управител на ” Чорапена борса Краси” ЕООД - гр.Сливен с ЕИК *********, без съгласието на притежателите на изключителните права на търговските марки –  “Adidas Ag” / Адидас АГ/, Adidas International Markeing B.V.” / Адидас Интернешънъл  Маркетинг  Б.В. / и “Nike Innovate C.V. /Найки Иновейт К.В. / с юридически представител за територията на Република Българя –„ А.К.“***, ЕИК ********* с управител Велизар Драгомиров Соколов, представлявано от  адв. К.Й.Ц. и „ PUMA SE“ / „Пума СЕ“/  с юридически представител за територията на Република България – „Турку, Т. ***, ЕИК *********, представлявано от  Габриел Николае Турку и/или адв. А.С.Т., без правно основание е използвала в търговската си дейност по смисъла на чл. 13, ал.2, т.2, вр. с ал.1 от Закон за марките и географските означения /ЗМГО/, марки, обекти на тези изключителни права, като предлагала за продажба стоки /дрехи - чорапи/  с изписани на тях надписи и поставено лого на марките: “Adidas“/ „Адидас“/, “ Nike“/ „Найк“/и„PUMA“/“Пума“/, които са идентични с такива, предлагани от правопритежателите им както следва: 466 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка “Adidas“ /„ Адидас”/  на обща стойност 2796.00 лева /две хиляди седемстотин деветдесет и шест лева/  и 204 чифта къси чорапи всички обозначени с марка “ Nike“ /„ Найк”/ на обща стойност 1011.84 лева /хиляда и единадесет лева и осемдесет и четири стотинки/    и 58 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка „PUMA“ /„Пума“/ на обща стойност 340.46 лева /триста и четиридесет лева и четиридесет и шест стотинки/  или всичко на обща стойност 4 148.30 лева / четири хиляди сто четиридесет и осем лева и тридесет стотинки.

            От субективна страна подс.М. е осъществила деянието умишлено,с пряк умисъл-съзнавала е общественоопасния характер на деянието,предвиждала е общественоопасните последици и е искала настъпването им.Горното се установява от обективираните и действия.

            Предвид изложеното съдът намира,че подс.М. следва да бъде призната за виновна по повдигнатото и обвинение-и наказана.

            При определяне вида и размера на наказанието на подс.М. съдът отчита като смекчаващи вината и обстоятелства чистото и съдебно минало,критичното и отношение към извършеното деяние,добрите и характеристични данни,възрастта и,липсата на съставени АУАН по чл.81,ал.1 от ЗМГО,затрудненото и материално положение.Отегчаващо вината обстоятелство-високата степен на обществена опасност на този вид престъпни деяния.

            При съвкупната преценка на тези обстоятелства съдът намира,че в случая са налице многобройни смекчаващи вината обстоятелства,при които и най-лекото,предвидено в закона наказание,е несъразмерно тежко на извършеното престъпление,поради което наказателната отговорност на подс.М. следва да се реализира при условията на чл.55,ал.1,т.2,б.“б“ от НК и следва да и се наложи наказание ПРОБАЦИЯ със следните пробационни мерки:

            ЗАДЪЛЖИТЕЛНА РЕГИСТРАЦИЯ ПО НАСТОЯЩ АДРЕС за срок от ДЕСЕТ МЕСЕЦА-два пъти седмично.

            ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ПЕРИОДИЧНИ СРЕЩИ С ПРОБАЦИОНЕН СЛУЖИТЕЛ за срок от ДЕСЕТ МЕСЕЦА.

            На основание чл.55,ал.3 от НК не следва да се налага по-лекото наказание ГЛОБА ,което законът предвижда наред с наказанието ЛИШАВАНЕ ОТ СВОБОДА.

            На основание чл.172б,ал.3 от НК следва да се отнемат в полза на държавата и да се унищожат веществените доказателства-466 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка “Adidas“ /„ Адидас”/, 204 чифта къси чорапи всички обозначени с марка “ Nike“ /„ Найк”/  и 58 чифта къси чорапи, всички обозначени с марка „PUMA“ /„Пума“/ - на съхранение при домакина на РУ Казанлък с предавателно – приемен протокол/ л.129/.

            ПО ГРАЖДАНСКИЯ ИСК:

            В резултат на извършеното от подс.М. престъпно деяние пострадалите юридически лица,конституирани като граждански ищци,са претърпели имуществени вреди.На осн.чл.45 от ЗЗД подс.М. следва да заплати на „Adidas Ag“ /АДИДАС АГ/ и „Nike Innovate C.V. /НАЙКИ ИНОВЕЙТ С. В./ чрез „А.К.“***-юридически представител за територията на Република България с управител В. Др. С.,сумата от  2796,60 лева на „Adidas Ag“ /АДИДАС АГ / и сумата от 1011,84 лева на „Nike Innovate C.V. /НАЙКИ ИНОВЕЙТ С. В./,представляващи обезщетение за причинените с деянието имуществени вреди ведно със законната лихва от датата на увреждането-30.05.2018г., до окончателното изплащане.

            На основание чл.189,ал.3 от НПК подс.М. следва да заплати по сметка на ОД МВР Стара Загора направените по делото разноски за фотоалбум и патентна експертиза в размер на 221,94 лева; в полза на бюджета на съдебната власт по сметка на КРС следва да заплати държавна такса върху уважените размери на гражданските искове в размер на 152,34 лева; а на гражданския ищец АДИДАС АГ и НАЙКИ ИНОВЕЙТ С. В. чрез „А.К.“***-юридически представител за територията на Република България с управител В. Др. С.,следва да заплати направените от него разноски по делото за адвокатско възнаграждение в размер на 400 лева.

            Водим от горните мотиви съдът постанови присъдата си.

 

 

                                              Районен съдия: