Решение по дело №2/2014 на Окръжен съд - Ямбол

Номер на акта: Не е посочен
Дата: 28 февруари 2014 г.
Съдия: Жени Атанасова Бозукова
Дело: 20142300800002
Тип на делото: Фирмено дело
Дата на образуване: 5 февруари 2014 г.

Съдържание на акта

 

Р  Е  Ш  Е  Н  И  Е № 6

гр. Ямбол,  28  . 02 . 2014г.

В  ИМЕТО  НА  НАРОДА

 

ЯМБОЛСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД , Фирмено отделение в закрито заседание на  двадесет и осми   февруари   през две хиляди и четиринадесета  година, като разгледа докладваното  ф.д.    2  по описа за 2014г. от

                                                                  ОКРЪЖЕН СЪДИЯ:Ж БОЗУКОВА

и за да се произнесе взе предвид следното:

В ЯОС е постъпило заявление от членовете на Управителния съвет на сдружение с нестопанска цел с дейност в частна полза: ОРГАНИЗАЦИЯ НА ЛИЦА И ФИРМИ ЗАНИМАВАЩИ СЕ С КЕТЪРИНГ ОБЛСЛУЖВАНЕ”, гр. Ямбол, като се иска вписването му в регистъра за юридическите лица с нестопанска цел  

Приложени са следните документи: Протокол от Учредителното събрание от 19.01.2014г.; списък на учредителите; Устав на сдружението; уведомително писмо за уникалност на наименованието от „ИО” – АД; образец от подписа на Председателя на УС- нотариално заверен; свидетелства за съдимост и декларации за липса на родствена връзка на членовете на УС; вносна бележка за платена ДТ.

 Искането е основателно, поради което и на основание чл. 18, ал. 1 , от ЗЮЛНЦ, чл. 595 и сл. ГПК, ЯОС 

Р  Е  Ш  И:

            ВПИСВА в Регистъра за юридическите лица с нестопанска цел при ЯОС сдружение с нестопанска цел за за осъществяване на дейност в частна полза с наименование: ОРГАНИЗАЦИЯ НА ЛИЦА И ФИРМИ ЗАНИМАВАЩИ СЕ С КЕТЪРИНГ ОБЛСЛУЖВАНЕ” (ОЛФЗКО).

     СЕДАЛИЩЕ И АДРЕС на управление:  гр. Ямбол , ул. "Преслав" № 266.

            Сдружението не е ограничено със срок или друго прекратително условие.

            Сдружението се учредява и самоопределя като организация за осъществяване на дейност в частна полза.

            Основните цели на сдружението са: Обединяване и организиране на лицата и фирмите свързани с кетъринг обслужването в независима професионална организация и защитаване на техните интереси; Издигане на авторитета и повишаване на професионалното ниво на лицата занимаващи се с кетъринг услугите; Осъществяване на теоретическо и практическо обучение на членовете сдружението; Оказване активна подкрепа на младежки инвестиционни и стопански инициативи, свързани с кетъринг обслужването.

            Средства за постигане на целите: Организиране  на  демонстрационни  работни  места,  където  членовете на сдружението ще могат да се запознаят със:

-   водещ световен опит в кетъринг обслужването;

-   нови специалности и нови изисквания свързани с кетъринг обслужването;

-   специфичните особености, анализ и контрол на работното место;

-   запознаване с изискванята на РИОКОЗ, ДВСК, охрана на труда, противопожарна охрана, оказване на първа медицинска помощ и др., свързани с кетъринг обслужването;

-   разрешителните свързани с работното место, както и с организациите занимаващи се с това;

-   придобиване на основни трудови навици свързани с работното место;

-   запознаване с небходимите законови разпоредби с цел придобиване на правна информираност за права и задължения.

           -Подпомагане на сродни организации с нестопанска цел за осъществяване на общи цели.

           -Провеждане на обучения и семинари за членовете на клуба;

           -Подаване и управление на проекти за безвъзмездно финансиране, чиито цели не противоречат на целите, заложени в устава.

           -Популяризира дейноста на сдружението чрез медиите и в интернет.

            Предмет на дейност: Откриване на центрове с демонстрационни работни места; подготвяне на кадри, способни да управляват самостоятелно собствен бизнес свързан с кетъринг обслужването; участие в разработването на проекти, свързани с кетъринг обслужването; подпомагане членовете на сдружението за преквалификацията им в други специалности от кетъринг обслужването.

Предмет на допълнителната стопанска дейност на Сдружението е: Предоставяне на кетъринг оборудване; Предостявяне на кетъринг специалисти; Създаване на клубове за срещи на членовете на сдружението. Приходите от допълнителната стопанска дейност ще се използват за постигане на основните цели на Сдружението. Сдружението не разпределя печалба.

Имуществото на Сдружението включва право на собственост и други вещни права върху дълготрайни и краткотрайни активи, права върху търговски марки, промишлени образци, лицензи и други права и задължения. То се стопанисва съобразно волята на членовете на Сдружението чрез органите за управление на Сдружението.

     Източници на средства за Сдружението са: Встъпителни вноски на членовете; Задължителни годишни вноски на членовете; Допълнителни вноски на членовете; Дарения и завещания; Движимо и недвижимо имущество закупено със средства на Сдружението; Лихви, дивиденти и приходи от собствени вложения; Постъпления от национални и международни проекти; Други източници.

 Всеки новоприет член на Сдружението прави задължително встъпителна вноска в размер на 20.00 /двадесет/ лева.

             Членове на сдружението могат да бъдат физически или юридически лица.

  Членството в Сдружението се прекратява при наличие на някое от следните основания:

-В случаите на чл. 15, ал.З от Устава;

-Смърт или поставяне под ограничение или пълно запрещение;

-При прекратяване на Сдружението по реда на Чл. 13 и сл. от ЗЮЛНЦ

-При отпадане.

ОРГАНИ НА СДРУЖЕНИЕТО

     Общо събрание

       В състава на Общото събрание на Сдружението се включват всички членове, като юридическите лица се представляваат от техните законни представители

Общото събрание: изменя и допълва устава; приема други вътрешни актове; избира и освобождава членовете на управителния съвет; изключва членове; взема решение за откриване и закриване на клонове; взема решение за участие в други организации; взема решение за преобразуване или прекратяване на сдружението; приема основните насоки и програма за дейността на сдружението; приема бюджета на сдружението; взема решения относно дължимостта и размера на членския внос или на имуществените вноски; приема отчета за дейността на управителния съвет; отменя решения на другите органи на сдружението, които противоречат на закона, устава или други вътрешни актове, регламентиращи дейността на сдружението;

      Общото събрание се свиква от Управителния съвет по негова инициатива или по искане на една трета от членовете на сдружението в населеното място, в което се намира седалището на сдружението. Ако в последния случай УС в месечен срок не отправи писмено покана за свикване на общото събрание, то се свиква от съда по седалището на сдружението по писмено искане на заинтересуваните членове или натоварено от тях лице.

Поканата трябва да съдържа дневния ред, датата, часа и мястото за провеждането на общото събрание и по чия инициатива то се свиква.

Поканата се обнародва в един от местните вестници и се поставя на мястото за обявления в сградата, в която се намира управлението на сдружението, най-малко един месец преди насрочения ден.

 Общото събрание е редовно, ако на него присъстват и/или са представени повече от половината от членовете на Сдружението. Ако не се яви нужният кворум, събранието се отлага за един час по-късно при същия дневен ред и се счита законно, ако са се явили и/или са представени една трета от членовете на Сдружението.

Ако в дневният ред са включени въпроси, решенията по които следва да бъдат взети с квалифицирано мнозинство необходимият кворум за редовността на насроченото като цяло Общо събрание е присъствието на повече от 2/3 от членовете на Сдружението.

В  Общото събрание всеки член има право на един глас.

 Общото събрание взема решенията си с обикновено мнозинство от гласовете на присъстващите.

 За изменение и допълнение на устава, за преобразуване и прекратяване на Сдружението, е необходимо мнозинство 2/3 от присъстващите.

 Управителният съвет/УС/ е управителен орган с изпълнителна компетентност в Сдружението. Членовете му се избират от Общото събрание измежду членовете на Сдружението за срок от три години.

Управителният съвет се състои от 3 /три/ лица членове на Сдружението.

     Правомощия на Управителния съвет

          Управителният съвет представлява и ръководи Сдружението и взема решения по всички въпроси,  които Устава и законът не са включили в компетентността на други органи на Сдружението. УС ръководи Сдружението като:

-Представлява сдружението, както и определя обема на представителната власт на отделни негови членове;

-Осигурява изпълнението на решенията на общото събрание;

-Разпорежда се с имуществото на сдружението при спазване изискванията на устава;

-Подготвя и внася в общото събрание проект за бюджет;

-Подготвя и внася в общото събрание отчет за дейността на сдружението;

-Определя реда и организира извършването на дейността на сдружението, включително и тази в обща полза, и носи отговорност за това;

-Определя адреса на сдружението;

-Взема решения по всички въпроси, които по закон или съгласно устава не спадат в правата на друг орган;

-Изпълнява задълженията, предвидени в устава.

 По решение на общото събрание функциите на УС могат да се изпълняват и от едно лице - управител.

 УС се свиква на редовно заседание от председателя най-малко веднъж месечно.

Заседанието на УС е редовно ако на него присъстват най-малко половината от членовете на съвета или техните представители.

Решенията си Управителния съвет взема с явно гласуване и с обикновено мнозинство от присъстващите членове или техните представители. Решения за определяне на лице за извършване на ликвидация, за разпореждане с имуществото на сдружението и за определяне реда и организирането на дейността на сдружението, включително и тази в обща полза се вземат с мнозинство от всички членове на УС.

     Председател на Сдружението

Председателят на Сдружението се избира от Общото събрание на сдружението с обикновено мнозинство, след явно гласуване. Председателят е член на УС. Председателят на Сдружението е председател и на УС.

 Председателят на Сдружението: Организира, ръководи и отговаря за цялостната дейност на Сдружението и представлява сдружението пред трети лица; Назначава административния секретар, служителите и помощния персонал на Сдружението; Управлява и  стопанисва имуществото на Сдружението и извършва самостоятелно разпореждане с парични средства в размер до 1000 /хиляда/ лева.; Изпълнява програмата на Сдружението; Изпълнява бюджета на Сдружението; Организира заседанията на УС; Организира дейността по техническото и административното осигуряване на цялостната дейност на Сдружението.

             Сдружението се прекратява:

-По решение на Общото събрание.

-При обявяването му в несъстоятелност.

-С решение на Окръжния съд по седалището на сдружението в определените от ЗЮЛНЦ случаи.

            При прекратяване на сдружението се извършва ликвидация, освен в случаите на преобразуване на сдружението.

            Ликвидацията се извършва от Управителния съвет на сдружението или от определено от него лице. Ликвидаторът извършва предвидените в ТЗ действия по ликвидация на сдружението, осребряване на неговото имущество и удовлетворяване на кредиторите на сдружението от наличните парични средства, а ако това е невъзможно - чрез осребряване първо на движимото, а след това на недвижимото имущество. При прекратяването на Сдружението и извършване на ликвидация разпределянето на останалото след удовлетворяването на кредиторите имущество се разпределя между членовете му пропорционално на внесените от тях до момента вноски.

ВПИСВА  УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ на сдружението в състав: Г.Н.Г., ЕГН **********- Председател; Д.А.А., ЕГН **********-Член на УС; С.И.П., ЕГН **********- Член на УС .

Сдружение „ОРГАНИЗАЦИЯ НА ЛИЦА И ФИРМИ ЗАНИМАВАЩИ СЕ С КЕТЪРИНГ ОБЛСЛУЖВАНЕ”,  гр. Ямбол се представлява от: Председателя на УС - Г.Н.Г., ЕГН **********.

Решението не подлежи на обжалване.

 

                                               ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: