Решение по дело №620/2020 на Окръжен съд - Пловдив

Номер на акта: 260068
Дата: 13 октомври 2020 г. (в сила от 13 октомври 2020 г.)
Съдия: Галя Георгиева Костадинова
Дело: 20205300900620
Тип на делото: Търговско дело
Дата на образуване: 25 септември 2020 г.

Съдържание на акта Свали акта

 

 

Р  Е  Ш  Е  Н  И  Е

 

Номер 260068

 

Година 13.10.2020                                             Град Пловдив

 

В ИМЕТО НА НАРОДА

 

 

Пловдивски окръжен съд – търговско отделение, ХІХ състав,

На тринадесети октомври    Година две хиляди и двадесета,

В закрито заседание в следния състав:

                                                      

                                                             Председател: ГАЛЯ КОСТАДИНОВА

                                                    

като разгледа докладваното от съдията търговско дело номер 620 по описа за  2020 година, за да се произнесе, взе предвид следното:

 

                Производството е по реда на чл.25 ал.4 от ЗТР.

                 „ПРОСЛАВ 1” ООД ЕИК ********* гр.Пловдив иска да бъде отменен Отказ № 20200916160800 от 18.09.2020г. на длъжностно лице към Агенция по вписване – Търговски регистър, постановен по Заявление вх. № 20200916160800 за вписване на промени по партидата на търговеца относно персоналния състав на съдружниците и размера на дружествените им дялове от капитала въз основа решения на ОСС от 04.09.2020г.

                Твърди, че отказът е незаконосъобразен. Длъжностото лице е превишило правата си като се е произнесло извън обхвата на проверката, която дължи. Счита, че редовността на свикването на събранието не е предмет на изследване в регистърното производство, защото проверката е строго формална и се свежда до съобразяване дали представеният акт поделжи на вписване или обявяване и дали от външна страна е редовен и отговаря на законните изисквания. Позовава се на съдебна практика. Възразява, че в отказа длъжностото лице не е посочило кои съдружници точно счита да не са получили покана за общото събрание, а вместо това е използвало общ израз „част от съдружниците“, което го лишава от правото да се защити, защото не е ясна волята на длъжностото лице. Уточнява, че наследници, които не са съдружници и които са прехвърлили наследените дялове, не са поканени на общото събрание и не са им връчени покани, защото те не са съдружници и не взимат участие в ОС. Възразява, че изложените от длъжностото лице мотиви относно дружествените дялове на починалите съдружници и прехвърлянето им – „за да бъдат прехвърлени дружествените дялове, то наследниците следва да бъдат приети за съдружници“, не са съобразени с цитираната от самото длъжностото лице съдебна практика. Позовава се на цитираното Решение № 161 от 11.01.2011г. по т.д. № 28/2010г. на ВКС и счита, че при наследяване на дружествен дял от трето за дружеството лице намира приложение чл.129 ал.1 от ТЗ като прехвърлянето му на съдружник в дружеството би могло да се извърши свободно /т.е. без съгласието на ОСС/, а на трето лице – при спазване на изискванията за приемане на нов съдружник. Позовава се допълнително на съдебна практика и твърди, че в случая прехвърлянето на наследени дружествени дялове е съобразено с тези указания като дяловете са прехвърлени на съдружници, поради което санкция на ОСС не е нужна, а наследниците не са приети за съдружници.

                Претендира присъждане на разноски в производството за ДТ в размер на 15лв.

 

Жалбата е допустима, защото е подадена от заявителя пред ТР при наличие на правен интерес. Отказът е постановен на 18.09.2020г. като в придружителното писмо до съда е посочено, че е изпратен за връчване по пощата, но до момента разписка не е върната. Жалбата е постъпила на 23.09.2020г., поради което е в срок, тъй като преписката не съдържа данни, удостоверяващи редовно връчване на отказа и оттук начало на срока за обжалване.

 Разгледана по същество, след запознаване с материалите по делото, съдът я намира за основателна.

Справката в търговския регистър сочи, че жалбоподателят „Прослав 1“ ООД е с капитал 6 660лв., разпределен между 59 съдружника, с ********* И. К. И.

Със Заявление обр. А4 от 16.09.2020г. е поискано вписване на промени относно съдружниците, в резултат на проведено общо събрание на съдружниците от 04.09.2020г., смърт на петима съдружници, приемане на наследици за съдружници и прехвърляне на дружествени дялове, както следва:

1.Заличаване, поради смърт, на съдружниците А. С. Г., С. А. П., Д. П. С., Н. А. К.и В. Й. Г..

2. Приемане като съдружниците на част от наследниците на починалите:

- приемане за съдружник в дружеството на А. Г. С.като единствен наследник по закон на Д. П. С. за всички, притежавани от наследодателя дялове;

- приемане за съдръжници в дружеството на П.И.Г., Г.В.Г., С.Г.Г. и М. Г.Г. като законни наследници на А. С. Г. за всички, притежавани от наследодателя дялове, в съсобственост между наследиците при посочени квоти идеални части и с представител на съсобствениците пред дружеството М.Г.Г..

- приемане за съдружници в дружеството на С.И.К., И.Н.Ч., А.Н.К., В.А.К. и Х.А.Щ.като законни наследици на Н. А. К.за всички, притежавани от наследодателя дялове, в съсобственост между наследиците при посочени квоти идеални части и с представител на съсобствениците пред дружеството А.Н.К..

3. Вписване на промени относно притежаваните дялове:

- записване на 21 дяла за съдружника Е.Н.Г.в резултат на придобиване на 3 дяла с договор за покупко – продажба от наследниците на С. А. П.;

- записване на 118 дяла за съдружника И.К.И.в резултат на придобиване на 2 дяла чрез договор за покупко – продажба от съдружника Т.И.В. и от наследиците на В. Й. Г.;

- записване на 11 дяла за съдружника К.А.М.в в резултат на придобине на 6 дяла по договор за покупко – продажба от съдружника А. С. Х..

4.Заличаване на съдружниците Т.И.В.и А.С.Х.поради продажба на дяловете им.

За така заявените обстоятелства са представени писмени доказателства по свикване, разгласяване и провеждане на ОСС на 04.09.2020г., удостоверения за наследници, договори за покупко – продажба на дялове и молби на наследици за приемането им като съдружниците, както и нужните пред ТР декларации и държавна такса.

В. Й. Г. е била съдружник с 1 дял от 10лв. в „Прослав 1“ ООД. Според УН № И-784 от 05.03.2020г., е починала на **.**.****г. като вдовица и е оставила за единствен наследник по закон ****** * М.Д.Г..

С договор за проджаба от 19.03.2020г., с нотариална заверка на подписите и на съдържанието, М.Д.Г. в качеството си на наследник на В. Й. Г. е продала наследения 1 дружестен дял от капитала на „Прослав 1“ ООД с номинал 10лв. на И.К.И., който е съдружник в дружеството както към датата на договора, така и към момента, със 116 дяла.

С. А. П. е била съдружник с 3 дяла от капитала на „Прослав 1“ ООД с номинал 30лв. Съгласно УН № ГР – И – 1251 от 26.03.2018г., е починала на **.**.****г. като вдовица и е оставила за законни наследици **** ** П.П.П. и ******* С.С.П.и П.С.П./**** на починалия на **.**.****г. преди майка си нейн *** С.П.П./. С Договор за покупко – продажба от 17.08.2020г., с нотариална заверка на подписите и съдържанието, П.П.П., С.С.П.и П.С.П., в качеството си на наследници на С. А. П., са продали наследените 3 дяла от капитала на дружеството с номинал 30лв. на съдружника в дружеството Е.Н.Г..

Д. П. С. е вписана за съдружник в „Прослав 1“ ООД с 9 дяла с номинал 90лв. По данни на УН № 1400/38448 от 12.09.2018г., е починала на **.**.****г. като вдовица и е оставила за единствен законен наследник ****** ** А.Г.С.. На 30.05.2020г. наследникът А. Г. С.в това качество е подала писмена молба до „Прослав 1“ ООД и с нея е поискала от жалбоподателя да бъде приета за съдружник в дружеството като наследник на съдружника Д.С. и е декларирала писмено, че е запозната с дружествения договор и го приема.

Н. А. К.е вписан за съдружник с 3 дяла с номинал 30лв. По данни на УН № ГР – И – 1615/19.04.2019г., е починал на **.**.****г. и е оставил за законни наследици ********* си С.И.К., ****** си И.Н.Ч., **** си А.Н.К. и ******* В.А.К. и Х.А.Щ., ****на починалата преди него на **.**.****г. ****** М.Н.К.. Всички наследници в това си качество са подали писмена молба до „Прослав 1“ ООД, с която са поискали да бъдат приети за съдружници в това им качество, заявили са приемане на устава, посочили са идеалните части от трите дяла, които всеки притежава в съсобстеност с другите наследици, което е съобразено с квотите по наследство, и са определили за представител на съсобствениците пред дружеството А.Н.К..

А. С. Г. е била съдружник в дружеството, вписана с 28 дяла с номинал 280 лв., починала на **.**.****г. като вдовица по данни на УН № 1400-39490/05.11.2018г. Оставила е за законни наследници ******* си В.Г.Г.,  С.Г.Г.и М.Г.Г.. ***** В.Г. е починал след нея на **.**.****г. по данни на УН № 1400-40693/16.01.2019г. и се наследява от ********* си П. И. Г.и Г.В.Г.. Всички наследници на А.Г.са подали писмена молба до дружеството на 11.06.2019г., с която са поискали в това им качество да бъдата приети за съдружници с 28 дяла с номинал 280лв., притежавани в съсобственост между четиримата съобразно наследствените квоти. Посочените от тях в молбата идеални части отговарят на правата им по наслесдство. Заявили са писмено, че приемат дружествения договор и са посочили за предсавител на съсобствените между тях дялове пред дружеството лицето Г.Г..

Съгласно Договор за продажба на дружествени дялове от 19.03.2020г., сключен между съдружниците Т.И.В.и И.К.И., с нотариална заверка на подписите и на съдържанието, съдружникът Т.В.е продал на И.И.притежавания от него 1 дял с номинал 10лв. До датата на продажбата съдружникът И.И.е вписан с 116 дяла.

Следователно, след двете покупко, и двете от 19.03.2020г., от съдружника Т.В.на 1 дял и от наследника на В. Г. – М. Г., на 1 дял, И.К.И.притежава 118 дяла от капитала / 116 вписан и 2 закупени/.

Съгласно Договор за продажба на дружествени дялове от 19.02.2020г., сключен между съдружниците А.С.Х.и К. А. М.с нотариална заверка на подписите и на съдържанието, А. Х. е продал на К. М. притежаваните от него 6 дяла с номинал 60лв. В резултат на сделката К. М. който е вписан с 5 дяла с номинал 50лв., става собственик на 11 дяла.

Към заявлението до ТР са приложени разписки за връчени покани за ОСС от *********я И.К.И., на съдружниците, с които е свикано ОСС на 04.09.2020г. от **.00 часа в читалището на кв.*******., гр.*******, с алтернатилна дата 11.09.2020г., с точно посочен дневен ред, между който по т. 9 – Приемане, освобождаване и заличаване на съдружници; промяна на дружествени дялове; т.12 – Приемане на решения за промяна на дружествения договор с оглед на всички гласувани от общото събрание нови обстоятелства. След преглед на всички разписки съдът констатира, че покана за ОСС е връчена на всички, посочени като живи, съдружници лично, срещу подпис, с посочване на датата на връчване, което е повече от седем дена преди обявената първа дата за ОС, защото разписки са за връчвания от месец август 2020г. като най – късно получените покани са от 26.08.2020.

Покани за ОСС не са връчени на петимата починали съдружници С. П., Н. К., А. Г., В. Г. и Д. С.. Но покана за ОСС е връчена на наследика А. С., подала молба за приемането й за член на дружеството, и на посочените за представители на съсобствениците на дялове, наследени от починалите съдружници, които са заявили писмено желание да бъдат приети за съдружници – А. К. и М. Г..

Единственият съдружник, за когото няма представена разписка за връчване на покана за ОСС, е Н. М. Е., за когото в списъка на присъстващите на ОСС е посочено, че е починал.

Представен е списък на съдружниците, присъствали на проведеното ОСС от 04.09.2020г., в който са се подписали явилите се съдружници лично или чрез пълномощник. За представляваните по пълномощно лица са представени изрични писмени пълномощни, които са в писмена форма, когато са дадени в полза на друг съдружник, и в писмена форма с нотариална заверка на подписа, когато е дадено в полза на трето лице – има само едно такова пълномощно и то е от К.Б. в полза на **** му. Съгласно списъка на регистрираните лица, събранието е имало нужния по закон и устав кворум и мнозинство за гласуване на решенията от дневния ред и в частност на тези за промяна в персоналния състав на съдружниците и за изменение на дружествения договор.

Представен е Протокол № 118 от проведено ОСС на „Прослав 1“ ООД на 04.09.2020г., от чието съдържание се констатира, че общото събрание единодушно е взело решения по т.9 от дневния ред като е заличило като съдружници починалите петима съдружници А. Г., С. П., Д. С., Н. К.и В.Г..

С това решение като съдружници са заличени и Т. И. В., който е продал притежавания от него 1 дял на съдружника си И. И., и съдружника А. С. Х., който е продал притежаваните 6 дяла на съдружника К.М..

ОСС е приело за нови съдружници наследниците, подали за това изрични писмени молби, а именно: 1. А. Г. С. с 9 дяла по наслество от Д. П. С.; 2. П. И. Г.с 1/6 ид.ч., Г. В. Г. с 1/6 ид.ч., С.Г.Г. с 1/3 ид.ч. и Г.Г. с 1/3 ид., от 28 дяла по наследство от А. С. Г., като за представляващ пред дружеството е определен М. Г.; 3. С.И.К. с ¼ ид.ч., И.Н.Ч. с ¼ ид.ч., А.Н.К. с ¼ ид.ч., В.А.К. с 1/8 ид.ч. и Х.А.Щ.с 1/8 ид.ч., от 3 дяла по наследство от Н. К., с посочен представител на съсобствениците А. К..

ОСС е приело решение за промяна в размера на притежаваните дружествени дялове и оттук на дружествения договор по отношение на Е.Г., която е закупила още 3 дяла от наследниците на С.П.и в резултат на това притежава 21 дяла, по отношение на И.К.И., който е закупил 2 дяла от Т.В.и М.Г.и притежава 118 дяла, и по отношение на К.А.М., закупил 6 дяла от съдружника А.Х., и притежава 11 дяла.

Протокола от ОСС е в писмена форма.

Съгласно чл.24 ал.3 от Дружествения договор на жалбоподателя, общото събрание се свиква с писмена покана, получена от всеки съдружник лично, по пощата или на електронен адрес най – малко 7 дена преди датата. Чл.26 ал.3 от Дружествения договор предвижда, че за решенията на общото събрание, включително и тези по чл.137 ал.1 т.2, 4,5 и т.7 от ТЗ, се съставя протокол в писмена форма, без да е необходима нотариална заверка на подписите и на съдържанието, което изключение е законово допуснато с нормата на чл.137 ал.4 от ТЗ – „освен ако в дружествения договор е предвидена писмената форма.“.

 

С обжалвания отказ длъжностото лице е приело, че от представените документи се установява част от съдружниците да не са получили покани, от което следва извод за нередовност на свикването на общото събрание, поради което решенията не са правно – валидни и това е самостоятелно основание за постановяване на отказ като не следва да се дават указания по чл.22 ал.5 от закона за ТР.

Като допълнителен мотив е посочено, че договорите за прехвърляне на дружествени дялове от наследниците са преди провеждане на ОС. Изложено е позоваване на съдебната практика за разбирането, че при смърт на съдружник се наследяват само имуществените права на дял от капитала, но не се встъпва в членството и не се наследяват лични, неимуществени права, поради което наследниците не стават съдружници, а следва да бъдат приети за такива. Оттук е направен извод, че за прехвърляне на дружествените дялове следва наследниците да бъдат приети за съдружници.

 

                При тези данни жалбата е основателна.

                От приложените към заявлението писмени документи се удостоверява редовно свикване и провеждане на ОСС на жалбоподателя и валидно взети решения касателно персоналните промени в членствения състав на съдружниците. Заявените за вписване промени по заличаване на съдружници, приемане на нови съдружници и промяна в размера на притежаваните дружествени дялове от капитала като отразено изменение на дружесвения договор са обосновани като валидно възникнали юридически факти от писмените документи и са подлежащи на вписване обстоятелства. Длъжностото лице не е имало законово основание за отказ като мотивите му са в противоречие както с писмените документи към заявлението, така и с материалния закон и съдебната практика по тълкуването му.

                От представените покани за общото събрание, разписките за връчването им, вписаните в ТР съдружници и удостоверенията за наследници се доказва, че *********ят, в съотвествие с нормите на ТЗ и устава, е свикал редовно общо събрание на 04.09.2020г., защото от разписките се удостоверя, че всички съдружници са получили писмени покани срещу подпис повече от седем дена преди 04.09.2020г.

Покани не са връчени само на починалите съдружници, което обективно е невъзможно, защото съгласно чл.125 ал.1 т.1 от ТЗ участието на съдружник се прекратява със смъртта му, поради което е налице прекратено членствено правоотношение.

 Но покани са връчени на наследиците, които са заявили писмено искането си да бъдат приети за съдружници с наследените дружествени дялове, съответно от лицата, посочени като представители на съсобствените дялове пред дружесвото по правилата на чл.132 от ТЗ.

Когато има починал съдружник и неговите наследници бездействат, няма норма, която да лишава дружеството от правото неговият основен орган – общото събрание, да се конституира редовно и да взима решения както по текущи въпроси, така и за годишно – отчетни мероприятия. Фактът, че съдружник е починал и наследниците не подават искане, за да бъдат приети като съдружници, или не продават своите дялове от капитала, не дерогира правомощието общото събрание да се конституира въз основа свикване от *********я чрез връчване на покани на живите съдружници. В случая починалите съдружници не са били собственици на мажоритарни дялове от капитала и прекратеното им членство не „блокира“ работата на общото събрание.

Поради това мотивът на длъжностото лице, че не са връчени покани на всички съдружници, не кореспондира на предоставените му към заявлението писмени документи, удостоверяващи обратното обстоятелство.

Съдът не споделя довода на жалбоподателя, че при искане за вписване на новонастъпили обстоятелства проверката на длъжностото лице била формална и не включвала въпроса има ли редовно сквиване на ОС. Цитираната от жалбоподателя практика и основната му теза са изведени от съдебните решения, постановени при обжалване на отказ да бъде обявен акт – най – често ГФО. Само при обявяване на актове, което цели даване на гласност чрез сканиране на акта и предоставяне на достъп до него по партидата на търговеца, не се изследва фактически състав на императивна норма за възникване на ново юридическо обстоятелство, защото такова не се заявява – иска се не вписване, а обявяване. Когато обаче се вписва нововъзникнало обстоятелство, длъжностото лице проверява изпълнение на фактически състав на императивни норми и оттук удостоверяване на този фактически състав чрез отделни документи. Респективно при искане да се впише ново обстоятелство въз основа решение на ОСС, проверката включва спазване на императивното правило съдружниците да са поканени за общото събрание с писмена покана в законовия или договорен срок и начин, което в случая, както се посочи, е изпълнено.

От приложения списък с регистрирани съдружници за участие в ОСС и протокола от събранието се удостоверя, че то е имало кворум и мнозинство и е взело валидни решения за промяна на персоналния състав и дяловете на съдружниците.

Както се цитира, с удостоверенията за наследници се доказват обстоятелствата както по чл.125 ал.1 т.1 от ТЗ за петима съдружници, така и тези кои са законните правоприемници на дружествените дялове. Наследниците наследяват само имуществените права върху дружествените дялове на своя наследодател. Когато наследниците са няколко, дяловете ставата съсобствени между тях според наследствените им права. Наследниците не са съдружници, доколкото не са били членове на дружеството към момента на откриване на наследството, а са трети за дружеството лица. Основателно жалбоподателят посочва и се аргументира с приложената съдебна практика, че наследникът може да стане съдружник само ако общото събрание го приеме, ако не е бил такъв до този момент. В случая, видно от писмените молби на трите групи наследници /на Д.С., на А.Г.и на Н. К./ е, че те са поискали от ОСС да ги приеме за членове в дружеството като са се легитимирали като собственици на дружествени дялове по наследство. И това е така. Наследниците на А.Г.и на Н. К. не са извършили помежду си доброволно делба и са заявили желание да бъдат приети като съдружници при съсобственост върху наследените дялове съобразно наследствените им квоти по правилата на чл.132 от ТЗ, за което няма пречка.

С факта на представяне на удостоверенията за наследници, писмени молби до дружеството с материализирано изявление, че приемат дружествения договор и желаят да станат съдружници, и решението на общото събрание от 04.09.2020г. за приемането им като съдружници, се изпълнява фактическия състав по възникване на нови членствени правоотношения между дружеството и наследниците, което обстоятелство, като надлежно удостоверено, подлежи на вписване. Наследниците са придобили в собственост имуществените права върху дружествените дялове на собствено основание – наследяване, съгласно чл.129 ал.1, изр. първо, от ТЗ, и след решението на ОСС за приемането им стават членове.

Наследниците на другите двама съдружници – С.П.и В. Г., са продали наследените дружествени дялове на съдружниците в дружеството Е.Г. и И.И.с договори с нотариална заверка на подписите и на съдържанието. Договорите са сключени преди датата на общото събрание. Според мотива на длъжностото лице за отказ праводателите в качеството си на наследници е следвало да бъдат първо приети за съдружници, за да се разпоредят свободно с дяловете без предварително дадено разрешение от ОСС за тези сделки, съгласно чл.129 ал.1, изречение второ, от ТЗ.

Основателно се възразява от жалбоподателя, че с оглед вложения смисъл в чл.129 ал.1 от ТЗ и съдебната практика по тълкуването му, изразена в Решение № 161/11.01.2011г. по т.д. № 28/2010г. на ВКС, I т.о., и Определение № 396 от 30.05.2016г. по т.д. № 2165/2015г. на ВКС, 2 – ро т.о., когато наследник на дружествени дялове иска да се разпореди с тях с договор за продажба и приобретател по такъв договор е съдружник в дружество, а прехвърлителят – наследник не е съдружник, прехвърлянето са извършва свободно, без да се иска разрешение от ОСС. Само когато приобретател по тази сделка е трето за дружеството лице е нужно да бъде дадено разрешение от ОСС. Водещо според закона и практиката е качеството на приобретателя на дружествените дялове по придобивната сделка, а не качеството на праводателя му. Ограничителният режим за даване на изрично съгласие от ОСС за прехвърляне на дяловете е въведено и се прилага само за случаите, когато по сделката дяловете се придобиват от трето за дружеството лице. Тази защита е израз на смесения характер на ООД – както капитала, така и дружество със засилено лично участие на съдружниците, и цели защита на персоналния състав на съдружниците.

С оглед на горното съдът приема, че наследниците на С.П.и В. Г. валидно са прехвърлили с договори наследените дружествени дялове на двама от съдружниците в дружеството без за това да е било необходимо да се даде разрешение от ОСС, съответно приобретателите се легитимират като лица с увеличени дружествени дялове.

По отношение на другите две сделки за прехвърляне на дружествени дялове, сключени само между съдружници, е изпълнен състава за персонална промяна на съдружниците и броя на притежаваните дялове.

Решенията на ОСС, с които се заличават като съдружни починалите лица, както и продалите дяловете си съдружници Т.В.и А.Х., съответстват на чл.125 ал.1 т.1 и чл.129 ал.1 от ТЗ и подлежат на вписване.

С оглед изложеното отказът следва да бъде отменен като АВ – ТР се задължи да впише заявените персонални промени в състава на съдружниците и дружествените дялове.

Настоящото производство е охранително, защото е едностранно – развива се между заявителя и сезирания орган като няма насрещна страна, липсва двустранност и състезателност. За това за него важат общите правила на охранителните производство по чл.530 и сл. от ГПК. Поради това и на основание чл.541 от ГПК разноски на жалбоподателя не се държат и не се присъждат, защото разноските за охранителните производства са за сметка на молителя, поради което съдът

 

Р    Е    Ш    И    :

 

ОТМЕНЯ Отказ № 20200916160800 от 18.09.2020г. на длъжностно лице към Агенция по вписване – Търговски регистър, постановен по партидата на „ПРОСЛАВ 1” ООД ЕИК ********* гр.Пловдив по  Заявление вх. № 20200916160800 за вписване на промени по партидата на търговеца относно персоналния състав на съдружниците и размера на дружествените им дялове от капитала въз основа решения на ОСС от 04.09.2020г., като вместо това:

ЗАДЪЛЖАВА АВ – ТР да извърши вписване по партидата на „ПРОСЛАВ 1” ООД ЕИК ********* гр.Пловдив по  Заявление вх. № 20200916160800 за вписване на промени по партидата на търговеца относно персоналния състав на съдружниците и размера на дружествените им дялове от капитала въз основа решения на ОСС от 04.09.2020г.

Решението е окончателно.

Решението да се обяви.

 

                                                                              Окръжен съдия: