Разпореждане по дело №1224/2014 на Апелативен съд - Пловдив

Номер на акта: 260051
Дата: 10 ноември 2023 г.
Съдия: Надежда Лукова Махмудиева
Дело: 20145000501224
Тип на делото: Въззивно гражданско дело
Дата на образуване: 21 октомври 2014 г.

Съдържание на акта

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е №260051

 

гр. Пловдив, 10.11.2023 г.

 

ПЛОВДИВСКИ АПЕЛАТИВЕН СЪД, Гражданска колегия, 2 с-в състав, в закрито заседание на единадесети ноември, две хиляди и двадесет и трета година, чрез съдията докладчик Махмудиева по в.гр.дело № 1224 по описа за 2014 г.  на АС - Пловдив, за да се произнесе, взе предвид следното:

 

По делото е постъпило Заявление вх.№260296/08.11.2023 г., от инженер Д.С.К., назначен за вещо лице в състава на допуснатата по делото Комплексна съдебно-техническа експертиза, с което заявява, че с оглед ангажираността му със значителен брой експертизи по други дела, няма физическа възможност да изготви заключение по поставената задача към КСТЕ по в.гр.д.№1224/2014 г. на ПАС и моли да бъде заменен с друго вещо лице.

            С оглед изтъкнатите от вещото лице съображения за липса на възможност да изготви заключението, същото следва да бъде освободено от състава на КСТЕ, и заменено с друго вещо лице с необходимата квалификация.

            Същевременно докладчикът констатира, че включването в състава на експертизата на вещо лице с необходимата квалификация по геодезия, картография  и фотограметрия, се оказва затруднено, поради което следва да се изиска с писмо от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране – Регионална колегия гр. Пловдив,  да посочи вещо лице с подходяща квалификация и професионален опит, което да бъде включено в състава на експертизата. В писмото следва да се изпише задачата на допуснатата експертиза, с оглед преценката за съответствие с необходимата за изпълнението й квалификация.

            Така мотивиран, съдът

 

Р А З П О Р Е Д И :

 

            ОСВОБОЖДАВА по негова молба вещото лице инж. Д.С.К., от състава на допуснатата Комплексна съдебно-техническа експертиза.

            Вещото лице инж. К., вещото лице инж.Ж. и страните по делото да се уведомят по телефона за освобождаването на вещото лице инж.К. от състава на експертизата.

            ДА СЕ ИЗИСКА от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране – Регионална  колегия гр. Пловдив, да посочи вещо лице с подходяща квалификация по геодезия, картография и фотограметрия, и подходящ професионален опит, което да бъде включено в състава на допуснатата по настоящото дело Комплексна съдебно-техническа експертиза на експертизата, със следната задача:

1. След справка и анализ с/на материалите по делото и представената строителна документация, както и с/на материалите, намиращи се в Община – Кърджали, РДНСК – Кърджали, в Регионалния исторически музей – Кърджали, в Министерство на културата, в Националния институт за недвижимо културно наследство, в Агенцията по геодезия, кадастър и картография, в „Геокарт фонд“, във „Веонно-географска служба“ – Троян и навсякъде другаде, където се съдържат относими геодезически, картографски, топографски и строителни документи:

            1.1. Ако се констатира пълна или частична идентичност на процесния имот да изчертае комбинирана скица, която да е обща и за отразява всички регулационни планове, действали за този имот от 23.09.1922 г., включително и сега действащия такъв, а също и кадастралния план на Кърджали, одобрен със заповед № РД-18-66/18.10.2006 г. на АГКК за ПИ 40909.108.24, при което:

            1.2. Ако се констатира пълна или частично идентичност - да посочи с каква площ имотът, обективиран в нотариален акт № 10, рег. 498, дело 10/1922 г. на Мирови съдия – Кърджали, участва в ПИ 40909.108.24;

            1.3. Да посочи какви са били отрежданията на ПИ по различните регулационни планове;

            1.4. При констатирана идентичност на имота – пълна или частична – да се отрази на комбинираната скица сградата на сега съществуващия Регионален исторически музей;

            2. След справка и анализ на материалите и документите в предходната точка да отговори на въпросите:

            2.1. Налице ли е идентичност между сградата на някогашното медресе и сега съществуващата сграда на Регионален исторически музей – Кърджали?

            2.2. Налице ли са данни за цялостно разрушаване на сградата на бившето медресе след 1950 г. и за нейно преизграждане? Ако са налице такива данни – в какъв вид и обем е станало това?

            2.3. Налице ли са данни за извършени строително-монтажни работи в сградата на бивше медресе и в какво се изразяват те?

 

            Разпореждането не подлежи на обжалване.

 

 

СЪДИЯ: