Определение по дело №121/2015 на Окръжен съд - Благоевград

Номер на акта: 3747
Дата: 17 август 2015 г.
Съдия: Анета Илинска
Дело: 20151200900121
Тип на делото: Търговско дело
Дата на образуване: 17 август 2015 г.

Съдържание на акта

Публикувай

Определение № 2118

Номер

2118

Година

20.5.2014 г.

Град

Благоевград

Окръжен Съд - Благоевград

На

05.20

Година

2014

В закрито заседание в следния състав:

Председател:

Атанас Кобуров

Секретар:

Прокурор:

като разгледа докладваното от

Атанас Кобуров

дело

номер

20141200900036

по описа за

2014

година

Настоящето производство е образувано по искова молба с вх.№1324/09.04.2014г., която е депозирана от “. А. Е., със седалище и адрес на управление: гр. С., бул.”Х. К.” №43, с ЕИК: *, представлявано от И. Е. П. /изпълнителен директор/, чрез адв. И. Х. С., против “. М. Е., с ЕИК:*, със седалище и адрес на управление: гр. П., ул.”С.” №18А.

Исковата претенция се основава на твърденията, че дружеството-ищец е взискател по ИД № 186/2013г. по описа на ЧСИ Г. Ц., рег.№ по КЧСИ 702, като изпълнителното дело е образуване срещу длъжника “. М. Е.-П..

Излага се също, че по посоченото изпълнително дело не са извършени плащания от страна на длъжника, както и че по искане на взискателя, е било наложено и надлежно вписано в ТР, запор върху имуществото на длъжника, а именно: всички дялове от капитала на “. М. Е.-гр.П., като отново не е извършено доброволно плащане.

Ищцовата страна твърди още, че с Протокол от 20.02.2014г. на ЧСИ Г. Ц. постановено по изп.д.№20/2008г. по описа на последния, е била овластена да предяви иск срещу ответното дружество иск за прекратяване на дружеството.

Окръжната инстанция счита, че към настоящия момент депозираната пред съда искова молба формално отговоря на изискванията на чл. 127 и чл. 128 от ГПК досежно нейните задължителни реквизити по закон, като не са налице нови основания за съда да остави исковата молба без движение по реда на чл. 129 от ГПК.

След като съдът е приел исковата молба за редовна и е счел, че на същата следва да даде ход, следва на основание чл. 131 от ГПК на ответника да бъде изпратена препис от нея заедно с приложените към нея писмени доказателства.

Следва да бъде указано на ответника, че в едномесечен срок от получаването на исковата молба и приложените към нея доказателства, може да подаде писмен отговор по делото, който с оглед на съдържанието си да е съобразен с разпоредбата на чл. 131 ал.2 от ГПК. В отговора към исковата молба, ответникът е длъжен да посочи доказателствата и конкретните обстоятелства, които ще доказва с тях, като посочи и представи всички писмени доказателства, с които разполага /чл. 131 ал.3 от ГПК/.

Следва на ответника9търговско дружество по настоящото дело да бъде указано от съда, че подаването на възражението в посочения от закона в чл. 131 ал.1 от ГПК срок, не е задължително, но съгласно чл. 133 от ГПК, в случай на: неподаване на отговор, невземане на становище, не правене на възражения, не оспори истинността на представените от ищеца документ, не посочване на обстоятелствата на които се основава възражението и непредтавяне на нови писмени доказателства от ответника, той ще губи възможността да направи това по – късно, освен ако пропуска се дължи но особени непредвидени обстоятелства и ответника докаже това пред съда.

Водим от горното и на основание чл.131 и следващите от ГПК, Благоевградският окръжен съд

О П Р Е Д Е Л И:

ДА СЕ ИЗПРАТИ на ответното дружество по делото препис от исковата молба ведно с книжата по делото, както и съобщение за настоящото разпореждане на съда.

УКАЗВА на ответното дружество, че в едномесечен срок от получаването на исковата молба и приложените към нея доказателства, може да подаде писмен отговор по делото, който с оглед на съдържанието си да е съобразен с разпоредбата на чл. 131 ал.2 от ГПК. В отговора към исковата молба, ответникът е длъжен да посочи доказателствата и конкретните обстоятелства, които ще доказва с тях, като посочи и представи всички писмени доказателства, с които разполага /чл. 131 ал.3 от ГПК/.

УКАЗВА на ответното дружество, че подаването на възражението в посочения от закона в чл. 131 ал.1 от ГПК срок - не е задължително, но съгласно чл. 133 от ГПК, в случай на неподаване на отговор, не вземане на становище, не правене на възражения, не оспори истинността на представените от ищеца документ, не посочване на обстоятелствата на които се основава възражението и не представяне на нови писмени доказателства от ответника, той ще губи възможността да направи това по – късно, освен ако пропуска се дължи но особени непредвидени обстоятелства и ответника докаже това пред съда.

Определението на съда не подлежи на обжалване.

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: