Разпореждане по дело №629/2012 на Окръжен съд - Благоевград

Номер на акта: Не е посочен
Дата: 28 септември 2012 г.
Съдия: Анета Илинска
Дело: 20121200500629
Тип на делото: Въззивно частно гражданско дело
Дата на образуване: 1 август 2012 г.

Съдържание на акта

Публикувай

Решение № 3726

Номер

3726

Година

17.8.2015 г.

Град

Благоевград

Окръжен Съд - Благоевград

На

08.17

Година

2015

В закрито заседание в следния състав:

Председател:

Катя Бельова

Секретар:

Прокурор:

като разгледа докладваното от

Катя Бельова

дело

номер

20151200800071

по описа за

2015

година

и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.595 и сл. от ГПК във вр. с чл.6, чл.17, 18 от ЗЮЛНЦ.

Председателя на Управителния съвет на Сдружение за осъществяване на дейност в частна полза с наименование “ИНСТИТУТ ЗА ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВО И ИНОВАЦИИ” ,със седалище и адрес на управлениегр. Б., ул.”А. С.” № 18, е внесъл заявление за вписването му в регистъра на съда.

Към заявлението са приложени: протокол от учредителното събрание, устав, образец от подписа на лицата, които ще представляват сдружението, свидетелства за съдимост на членовете на УС, удостоверение за уникалност на името, квитанция за платена държавна такса.

Съдът, при проверка на представените със заявление вх.№2637 от 07.08.2015 г. книжа , намира че са изпълнени изискванията на закона за регистриране на сдружението. Следва да се впишат в нарочния регистър

всички подлежащи на вписване обстоятелства.

Водим от горното и на основание чл.597 от ГПК, във вр. с чл.6, ал.1 и чл.18 от ЗЮЛНЦ, Благоевградски окръжен съд,

РЕШИ:

Вписва в Регистъра на юридическите лица с нестопанска цел, под партиден № 71, том.3, стр.145, регистър 5.

Сдружение с нестопанска цел за осъществяване на дейност в частна полза:

“ИНСТИТУТ ЗА ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВО И ИНОВАЦИИ” със седалище и адрес на управление: [населено място], ул.”А. С.” № 18,

Срок: Сдружението не е ограничено със срок или друго прекратително условие.

Цели:

Подпомага и развива отношенията между представителите на бизнеса, местните и регионални власти, юридически и физически лица, чрез обмен на информация, координация и взаимна консултация в еквивалентни области на отговорност.

Поощряване и подпомагане на сътрудничеството между частните предприемачи в разработването на добри фирмени стратегии, обмен на практики, усвояване на знания.

Консултации за изготвяне на проекти, с цел кандидатстване за финансиране от фондовете на Европейския съюз.

Да развива образованието и обучението на територията на регионите в България и чужбина.

Да защитава правата и гражданските свободи на различните бизнес групи и предприемачи в България и чужбина.

Да популяризира България пред чуждестранни инвеститори, които да спомагат за премахване на безработицата и повишаване стандарта на местното население.

Да съдейства за развитието на България като атрактивна туристическа дистинация.

Да организира дискусии, семинари, конференции по актуални проблеми, с цел формиране на общи позиции за тяхното решаване в световен мащаб.

Да подпомага социално слабите и хората в неравностойно положение.

Създаване и поддържане на контакти с национални и международни организации с цел популяризиране идеите на Европейската общност, запознаване на населението с правата и задълженията ни, като граждани на Европа.

Стимулиране на сътрудничество с побратимени населени места от чужбина и съдействие за създаването на нови контакти с други такива.

Развитие на нови иновационни методи на образование и обучение в сферата на предприемачеството.

Средства за постигане на целите:

Създаване на условия за развитие на социалното предприемачество, мотивиране и насърчаване на жителите за участие в обществено-полезни дейности чрез личен труд и предоставяне на интелектуални и финансови ресурси в областта на предприемачеството, социалното подпомагане и професионалната реализация, организиране на дарителски акции и популяризиране примера на дарителите.

Развитие на дейности, свързани с професионалното обучение и създаване на трудови навици и умения на хора от малцинства, деца и младежи, преквалификация на безработни и създаване на работни места по програми за постоянна и временна заетост и др.

Разработване и реализация на проекти и програми в областта на развитието на бизнеса, образованието, туризма, културата, високите технологии и др.

Осъществяване на контакти и взаимодействие със сродни организации в страната и чужбина, с държавните органи и органите на местното самоуправление и местната администрация, както и с фирми и други партньори за привличане на инвестиции и иницииране на други форми за подпомагане на образователни, социални и културни мероприятия.

Подсигуряване на консултантска дейност да отделните проекти.

Участие в разработването и осъществяването на проекти в областта на предприемачеството, туризма, човешките ресурси, иновациите и др. на национално и международно ниво.

Влага собствени и привлечени средства и имущество в проекти и мероприятия в страната и чужбина във връзка с основните цели на Сдружението.

Да работи за създаване на неформални структури от творчески тип и мрежа от сътрудници и спомоществователи за осъществяване целите на сдружението.

Да извършва директно и индиректно идейно подпомагане на физически и юридически лица, споделящи целите на сдружението.

Да работи за стимулиране на бизнес диалога, за социалната и Европейска интеграция, общуването и сътрудничеството на национално и международно ниво със сходни организации.

Предмет на дейност:

Предметът на основната нестопанска дейност е защита на обществените интереси, Развитието на социалното предприемачество, гражданското общество, иновациите, образованието, туризма, културата на територията на България и чужбина.

Предмет на допълнителна стопанска дейност:

Сдружението може да извършва допълнителна стопанска дейност, свързана с основния си предмет на дейност, приходите от която се използват само за постигане на определените с настоящия устав цели и задачи.

Допълнителната стопанска дейност ще има следния предмет: социално подпомагане: благоустройствени дейности и дейности по изграждане, свързани с предприемаческа, бизнес и иновационни дейности, културата и творческата дейност, социалните заведения, спортни съоръжения, паметници на културата и изкуството в България: организиране на школи и курсове за обучение, квалификация и професионална подготовка: рекламна, консултантска и информационна дейност: рекламиране и популяризиране на туризъм, свързан със специфичните забележителности на селото и региона. Извършваната стопанска дейност се подчинява на условията и реда, определяни от Търговския закон, Закона за счетоводството и данъчните закони. Изпълнението и контролът върху извършваната стопанска дейност се възлага на Управителния съвет на сдружението.

Отделните дейности се обособяват на вътрешна сметка.

Членски права и задължения:

Членуването в сдружението е доброволно. Членовете могат да бъдат физически и юридически лица. Член на сдружението може да бъде всяко юридическо лице, което споделя целите на сдружението и средствата за тяхното постигане изпълнява неговия устав и плаща редовно членския си внос. Член на сдружението може да бъде всяко пълнолетно лице, което споделя целите на сдружението и средствата за тяхното постигане, изпълнява неговия устав и плаща редовно членския си внос.

Придобиване на членство:

Членовете на сдружението се приемат от Общото събрание. Кандидатите отправят писмена молба до Управителния съвет, който разглежда молбата задължително в едномесечен срок и внася кандидатурата в Общото събрание. Приемането на членовете става с явно гласуване и обикновено мнозинство.

Прекратяване на членство:

Членството се прекратява с едностранно волеизявление до сдружението:

Със смъртта или поставянето под пълно запрещение:

С не плащане на членския внос до началото на следващата календарна година:

С прекратяването на юридическото лице-член на сдружението:

С изключване:

С прекратяване дейността на сдружението.

Имущество:

Имуществото на сдружението се състои от правото на собственост и други вещни права върху основните и оборотни средства, имуществени вноски от членовете, вземания и други права в зависимост от действащите нормативни актове. Имуществото на Сдружението служи за издръжката му и за постигане на неговите цели. Сдружението формира приходите си от членски внос, дарения от български и чуждестранни институции, фондации и граждани, спонсорство от дружества и други организации в страната и чужбина, банкови кредити, предоставени целево за осъществяване на основаните цели на Сдружението, от акции и ценни книжа, средства, получени от одобрени проекти по различни програми към различни фондове и други не забранени от закона начини.

Ръководни органи на сдружението:

Общото събрание

Управителният съвет

Върховен орган на Общото събрание на Сдружението и се състои от всички негови членове. Всеки член на сдружението има право на глас в ОС, освен ако е приет по решение на УС. Членовете-юридически лица се представляват в Общото събрание от законните им представители или изрично упълномощено лице.

Управителният съвет управлява работата на Сдружението. УС се избира пряко от Общото събрание и е в състав от три члена, включително и Председателят, които са с мандат от четири години. Членовете на Управителния съвет могат да бъдат преизбрани без ограничение. Управителния съвет управлява сдружението, както и определя обема на представителната власт на отделни негови членове: осигурява изпълнението на решенията на ОС: разпорежда се с имуществото на сдружението при спазване изискванията на Устава: подготвя и внася в ОС проект за бюджет: подготвя и внася в ОС отчет за дейността на сдружението: определя реда и организира извършването на дейността на сдружението, включително и тази в обща полза и носи отговорност за това: определя адреса на сдружението: взема решения по всички въпроси, които по закон или съгласно устава не спадат в правата на друг орган: изпълнява задълженията, предвидени в Устава.

Председател и секретар на УС:

Председателят на УС осъществява оперативното ръководство на сдружението: представлява Сдружението пред трети лица: организира изпълнението на помощните дейности: свиква и ръководи заседанията на УС.

Сдружението се представлява пред държавните институции, търговските дружества и други обществени и стопански организации от Председателя на УС.

Секретарят на УС организира изпълнението на решенията на УС: осигурява организационно-технически заседания на УС и Общото събрание: сключва и прекратява договори с административния персонал и експерти: ръководи и координира дейностите на административния персонал и структурните звена на сдружението: замества Председателя на Сдружението в неговото отстъствие.

Управителният съвет е в състав:

С. А. С.-Председател, ЕГН [ЕГН], [населено място], ул.”А. С.”” № 18, ет. 3

Н. П. Г.-С.-Секретар, ЕГН [ЕГН], [населено място], ул.”И. М.” № 58, вх. Б, ет.6, ап.2

А. С. С., ЕГН [ЕГН], [населено място], ул.” А. С.”” № 18,

Сдружението се представлява от Председателя на УС пред трети лица: С. А. С., ЕГН [ЕГН], [населено място], ул.”А. С.”” № 18, ет. 3

Прекратяване и ликвидация:

Сдружението се прекратява с решение на Общото събрание: с решение на съда по регистрация, когато: не е учредено по законния ред: извършва дейност, която противоречи на обществения ред и добрите нрави: обявено е в несъстоятелност: ако в продължение на три месеца то стане с по-малко членове, отколкото са нужни според Устава и ЗЮЛНЦ.

След прекратяване дейността на Сдружението, се извършва и ликвидация. Ликвидаторът е длъжен да удовлетвори кредиторите на сдружението от наличните парични средства, а ако това е невъзможно-чрез осребряване първо на движимото, а след това на недвижимото имущество на Сдружението.

Решението подлежи на вписване в Регистъра за юридическите лица с нестопанска цел и на незабавно изпълнение.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: