Разпореждане по дело №1736/2015 на Районен съд - Лом

Номер на акта: 6392
Дата: 17 ноември 2015 г.
Съдия: Албена Георгиева Миронова
Дело: 20151620101736
Тип на делото: Гражданско дело
Дата на образуване: 16 ноември 2015 г.

Съдържание на акта Свали акта

 

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

17 ноември, 2015 година

 

АЛБЕНА МИРОНОВА, съдия в Районен съд гр.Лом, докладчик по гражданско дело № 1736/2015 год. по описа на съда, в закрито заседание на седемнадесети ноември, 2015 год., след като се запознах с исковата молба на : Е.Г.К., ЕГН **********,***, чрез пълномощника, адв. И. А., МАК, против  „ЕНЕМОНА старт” АД – гр. Козлодуй,  ЕИК *********,  намирам, че исковата молба отговаря на изискванията на чл.129 ГПК и следва да й се даде ход, съгласно чл.130 от ГПК, поради което

 

Р А З П О Р Е Ж Д А М:

 

ДА СЕ ДАДЕ ХОД НА ИСКОВАТА  МОЛБА на Е.Г.К., ЕГН **********,***, чрез пълномощника, адв. И. А., МАК, против  „ЕНЕМОНА старт” АД – гр. Козлодуй,  ЕИК *********,  за неизплатени трудови възнаграждения и обезщетение по чл. 221, ал. 1 КТ.

На основание чл. 131 ГПК препис от исковата молба с приложенията, следва да се изпрати на ответника, на когото съдът УКАЗВА да подаде писмен отговор в едномесечен срок от получаване на настоящата молба с разпореждането.

Писменият отговор следва да съдържа: 1. Посочване на съда и номера на делото; 2. Името и адреса на ответника, както и на неговия законен представител или пълномощник, ако има такива; 3. Становище по допустимостта и основателността на иска; 4. Становище по обстоятелствата, на които се основава искът; 5. Възраженията срещу иска и обстоятелствата, на които те се основават; 6. Подпис на лицето, което подава отговора.

Към отговора следва да се представят: пълномощно ако се подава от пълномощник и препис от отговора с приложенията за ищеца.

В отговора си на исковата молба ответникът е длъжен да посочи всички доказателствата и конкретните обстоятелства, които ще доказва с тях, и да представи всички писмени доказателства, с които разполага.

УКАЗВА на ответника, че ако в едномесечният срок не подаде писмен отговор, не вземе становище, не направи възражения, не посочи доказателства, не представи писмени доказателства или не упражни правата си  - по чл. 211, ал. 1 ГПК  - да предяви насрещен иск, ако той по рода си е подсъден на същия съд и има връзка с първоначалния иск или ако може да стане прихващане с него;  чл. 212 ГПК -  да предяви инцидентен установителен иск, като  поиска съдът да се произнесе в решението си и относно съществуването или несъществуването на едно оспорено правоотношение, от което зависи изцяло или отчасти изходът на делото; и чл. 219, ал. 1 ГПК - да привлече трето лице, когато това лице има право да встъпи, за да помага, той губи възможността да направи това по-късно, освен ако пропускът се дължи на особени непредвидени обстоятелства.

            С оглед характера на производството, което протича по реда на Гл. ХХV ГПК, бързо производство, съдът

            УКАЗВА  на ответника приложимите разпоредби на ГПК:

Чл. 314. (1) Ищецът може със становището си по доклада на съда, а ответникът с писмения отговор, да поиска съдът да се произнесе с решението си относно съществуването или несъществуването на едно оспорено правоотношение, от което зависи изцяло или отчасти изходът на делото.

(2) По реда на това производство не може да се предявяват насрещни искове, да се привличат трети лица и да се предявяват искове срещу тях.

(3) По искове за опразване на наети и заети за послужване помещения не се допускат възражения за собственост и за извършени подобрения в имота.

 

Съдът УКАЗВА на страните за приложимите разпоредби за призоваване по делата:

Задължение за уведомяване:

Чл. 41. (1) Страната, която отсъства повече от един месец от адреса, който е съобщила по делото или на който веднъж й е връчено съобщение, е длъжна да уведоми съда за новия си адрес. Същото задължение имат и законният представител, попечителят и пълномощникът на страната.

(2) При неизпълнение на задължението по ал. 1 всички съобщения се прилагат към делото и се смятат за връчени. За тези последици страната трябва да бъде предупредена от съда при връчване на първото съобщение.

…..

Чл. 50. (1) Мястото на връчване на търговец и на юридическо лице, което е вписано в съответния регистър, е последният посочен в регистъра адрес.

(2) Ако лицето е напуснало адреса си и в регистъра не е вписан новият му адрес, всички съобщения се прилагат по делото и се смятат за редовно връчени.

(3) Връчването на търговци и на юридически лица става в канцелариите им и може да се извърши на всеки служител или работник, който е съгласен да ги приеме. При удостоверяване на връчването връчителят посочва имената и длъжността на получателя.

(4) Когато връчителят не намери достъп до канцеларията или не намери някой, който е съгласен да получи съобщението, той залепва уведомление по чл. 47, ал. 1 . Второ уведомление не се залепва.

 

Копие от разпореждането на ищцовата страна за сведение.

 

 

 

                                                                                Районен съдия: