Присъда по дело №29/2021 на Районен съд - Исперих

Номер на акта: 260014
Дата: 2 септември 2021 г. (в сила от 18 септември 2021 г.)
Съдия: Юлияна Василева Цонева Йорданова
Дело: 20213310200029
Тип на делото: Наказателно дело от общ характер
Дата на образуване: 12 февруари 2021 г.

Съдържание на акта Свали акта

П  Р  И  С  Ъ  Д  А

 

Номер:260014., 02.09.2021г., гр.Исперих

 

В ИМЕТО НА НАРОДА

 

ИСПЕРИХСКИ РАЙОНЕН СЪД

На втори септември през 2021 година,

в публично заседание, в състав:                                                                                                              

                                                                                   Председател: Юлияна ЦОНЕВА

                                                                       Съдебни заседатели: Д.Р.

                                                                                                            Б.Б.

Секретар: Наталия Тодорова,

Прокурор: Валентин Цанев,

като разгледа докладваното от председателя НОХД № 29 по описа за 2021 година и

 

П Р И С Ъ Д И :

 

ПРИЗНАВА подсъдимата И.С.В., родена на ***г***, българска гражданка, живуща ***, без  образование, неомъжена, ЕГН-**********, неосъжда, за ВИНОВНА в това, че през периода от м.ноември 2017г. до м.декември 2018г., в с.Китанчево, обл.Разградска и в Република Турция, в условията на продължавано престъпление, с цел да набави за себе си и за други лица – С В. С, ЕГН-**********, Д С А, ЕГН-**********, М М М, ЕГН-********** и М М С, ЕГН-**********,***, имотна облага, е възбудила и поддържала заблуждение у М.Ч. – гражданин на Република Турция, че е родена в РТурция, иска да се върне там, но трябва да продаде наследствен поземлен имот в Република България, като за това изтъкнала различни трудности, свързани с продажбата му, мотивирайки го да изпрати сам и чрез негов роднина парични преводи по системата „Уестърн Юнион“ и с това му причинила имотна вреда в общ размер на 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева,  представляваща левовата равностойност на 8 620.00  евро – престъпление по чл.209, ал.1 във вр. с чл.26, ал.1 от НК, поради което на посоченото правно основание я ОСЪЖДА на наказание “Лишаване от свобода” за срок от 2 (две) години, което  при условията на чл.373, ал.2 във вр. с чл.372, ал.4 от НПК във вр. с чл.58а, ал.1 от НК НАМАЛЯВА с една трета и й НАЛАГА НАКАЗАНИЕ “Лишаване от свобода” за срок от 1 (една) и 4 (четири) месеца, изпълнението на което ОТЛАГА, на основание чл.66, ал.1 от НК за изпитателен срок от 3 (три) години.

ВЪЗЛАГА на РУ на МВР - гр.Исперих възпитателната работа по отношение на условно осъдената през време на изпитателния срок.

ОСЪЖДА подсъдимата И.С.В., ЕГН-**********, ДА ЗАПЛАТИ на гражданския ищец М.Ч. – гражданин на Република Турция, сумата 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) леваобезщетение за претърпените имуществени вреди от престъплението, ведно със законната лихва върху тази сума от датата на увреждането – 31.12.2018г. до окончателното й изплащане.

ОСЪЖДА, на основание чл.189, ал.3 от НПК, подсъдимата И.С.В., ЕГН-**********,  ДА ЗАПЛАТИ:

- в полза на Държавата по сметка на Окръжен следствен отдел към Окръжна прокуратура-гр.Разград сумата от 180.00 (сто и осемдесет) лева – направени разноски на досъдебното производство;

- по сметка на Районна прокуратура-гр.Разград, ТО-Исперих сумата от 210.00 (двеста и десет) лева – направени разноски за езикови преводи, и

- по сметка на РС-гр.Исперих сумата от 674.37 (шестстотин седемдесет и четири лева и 37 ст) лева – дължима ДТ върху уважения размер на гражданския иск и отделно сумата от 79.80 (седемдесет и девет лева и 80 ст) лева – направени разноски за екиков превод в съдебното производство .               

Присъдата подлежи на обжалване и протестиране пред Разградски окръжен съд в 15-дневен срок от днес.

                                                                                     РАЙОНЕН СЪДИЯ:

 

                                                                          СЪДЕБНИ ЗАСЕДАТЕЛИ: 1/

 

                                                                                                                           2/

 

Съдържание на мотивите Свали мотивите

П  Р  И  С  Ъ  Д  А

 

Номер:260014., 02.09.2021г., гр.Исперих

 

В ИМЕТО НА НАРОДА

 

ИСПЕРИХСКИ РАЙОНЕН СЪД

На втори септември през 2021 година,

в публично заседание, в състав:                                                                                                              

                                                                                   Председател: Юлияна ЦОНЕВА

                                                                       Съдебни заседатели: Д.Р.

                                                                                                            Б.Б.

Секретар: Наталия Тодорова,

Прокурор: Валентин Цанев,

като разгледа докладваното от председателя НОХД № 29 по описа за 2021 година и

 

П Р И С Ъ Д И :

 

ПРИЗНАВА подсъдимата И.С.В., родена на ***г***, българска гражданка, живуща ***, без  образование, неомъжена, ЕГН-**********, неосъжда, за ВИНОВНА в това, че през периода от м.ноември 2017г. до м.декември 2018г., в с.К, обл.Р и в Република Т, в условията на продължавано престъпление, с цел да набави за себе си и за други лица – С В. С, ЕГН-**********, Д С А, ЕГН-**********, М М М, ЕГН-********** и М М С, ЕГН-**********,***, имотна облага, е възбудила и поддържала заблуждение у М.Ч. – гражданин на Република Т, че е родена в РТ, иска да се върне там, но трябва да продаде наследствен поземлен имот в Република Б, като за това изтъкнала различни трудности, свързани с продажбата му, мотивирайки го да изпрати сам и чрез негов роднина парични преводи по системата „Уестърн Юнион“ и с това му причинила имотна вреда в общ размер на 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева,  представляваща левовата равностойност на 8 620.00  евро – престъпление по чл.209, ал.1 във вр. с чл.26, ал.1 от НК, поради което на посоченото правно основание я ОСЪЖДА на наказание “Лишаване от свобода” за срок от 2 (две) години, което  при условията на чл.373, ал.2 във вр. с чл.372, ал.4 от НПК във вр. с чл.58а, ал.1 от НК НАМАЛЯВА с една трета и й НАЛАГА НАКАЗАНИЕ “Лишаване от свобода” за срок от 1 (една) и 4 (четири) месеца, изпълнението на което ОТЛАГА, на основание чл.66, ал.1 от НК за изпитателен срок от 3 (три) години.

ВЪЗЛАГА на РУ на МВР - гр.Исперих възпитателната работа по отношение на условно осъдената през време на изпитателния срок.

ОСЪЖДА подсъдимата И.С.В., ЕГН-**********, ДА ЗАПЛАТИ на гражданския ищец М.Ч. – гражданин на Република Т, сумата 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) леваобезщетение за претърпените имуществени вреди от престъплението, ведно със законната лихва върху тази сума от датата на увреждането – 31.12.2018г. до окончателното й изплащане.

ОСЪЖДА, на основание чл.189, ал.3 от НПК, подсъдимата И.С.В., ЕГН-**********,  ДА ЗАПЛАТИ:

- в полза на Държавата по сметка на Окръжен следствен отдел към Окръжна прокуратура-гр.Р сумата от 180.00 (сто и осемдесет) лева – направени разноски на досъдебното производство;

- по сметка на Районна прокуратура-гр.Р, ТО-Исумата от 210.00 (двеста и десет) лева – направени разноски за езикови преводи, и

- по сметка на РС-гр.И сумата от 674.37 (шестстотин седемдесет и четири лева и 37 ст) лева – дължима ДТ върху уважения размер на гражданския иск и отделно сумата от 79.80 (седемдесет и девет лева и 80 ст) лева – направени разноски за екиков превод в съдебното производство .               

Присъдата подлежи на обжалване и протестиране пред Разградски окръжен съд в 15-дневен срок от днес.

                                                                                     РАЙОНЕН СЪДИЯ:

 

                                                                          СЪДЕБНИ ЗАСЕДАТЕЛИ: 1/

 

                                                                                                                           2/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мотиви към Присъда № 260014/02.09.2021г. по НОХД № 29/2021г. по описа на РС-Исперих

   Повдигнато е обвинение срещу подсъдимата И.С.В., ЕГН-********** ***, за това, че през периода от м.ноември 2017г. до м.декември 2018г., в с.К, обл.Р и в Република Т, в условията на продължавано престъпление, с цел да набави за себе си и за други лица – С В. С, ЕГН-**********, ДСА ЕГН-**********, М М М, ЕГН-********** и М М С, ЕГН-**********,***, имотна облага, е възбудила и поддържала заблуждение у М.Ч. – гражданин на Република Т, че е родена в РТ, иска да се върне там, но трябва да продаде наследствен поземлен имот в Република Б, като за това изтъкнала различни трудности, свързани с продажбата му, мотивирайки го да изпрати сам и чрез негов роднина парични преводи по системата „Уестърн Юнион“ и с това му причинила имотна вреда в общ размер на 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева,  представляваща левовата равностойност на 8 620.00  евро – престъпление по чл.209, ал.1 във вр. с чл.26, ал.1 от НК.

   Срещу подсъдимата е предявен граждански иск и е конституиран като граждански ищец в наказателното производство пострадалият от престъплението М.Ч., гражданин на РТ, като претендира да му бъде заплатено обезщетение за претърпените от него имуществени вреди от престъплението, възлизащи съобразно повдигнатото обвинение в размер на 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева.

   Подсъдимата в производство за предварително изслушване на страните по реда на чл.370 във вр. с чл.371, т.2 от НПК признава изцяло фактите, изложени в обстоятелствената част на обвинителния акт и изразява съгласие да не се събират доказателства за тези факти при водене на съкратено съдебно следствие. Съжаляват за постъпката си.

   Представителят на РП-Иподдържа обвинението от фактическа и правна страна. Отчитайки големия размер на вредите, произтичащи от престъплението, които не са възстановени, но от друга страна наличието на смекчаващи вината обстоятелства предвид личността на подсъдимата, като неосъждана и без криминалидтически регистрации до момента, пледира за осъдителна присъда с налагане на наказание „Лишаване от свобода” около минималния размер, а именно за срок от 18 месеца, чието изпълнение да се отложи при прилагане на чл.66 от НК за срок от 3 (три) години и 6 (шест) месеца. По отношение  на гражданския иск ангажира становище за уважаването му в рамките на доказаното в хода на Досъдебното производство и внесения обвинителен акт.

   Защитата не оспорва фактическата и правна страна на обвинението, както и наличието на основания за произнасяне на осъдителна присъда. Пледира за налагане на наказание при условията на чл.55, ал.1, т.1 от НК, т.е. под най-ниския, предвиден от закона размер с оглед наличието на многобройни смекчаващи вината обстоятелства, каквито са самопризнанието на подсъдимата, разкаянието й за извършеното от нея, недоброто й семейно и материално положение, като майка на две деца и съжителник, принуден да работи в чужбина. Пледира и за прилагане на редукцията по чл.58а от НК. Твърди, че подсъдимата е осъзнала вината си и в този смисъл вече бил постигнат спрямо нея ефекта на превенцията за поправянето и превъзпитанието й.

   При водено съкратено съдебно следствие, в условията на чл.372, ал.4 във вр. с чл.371, т.2 от НПК, съдът ползвайки самопризнанията на подсъдимата, които се подкрепят от доказателствата, събрани на досъдебното производство и без да събира доказателства за фактите, изложени в обстоятелствана част на обвинителния акт, изцяло възприема същите.

Към момента на извършване на деянието подсъдимата И.С.В. била безработна и се грижела за двете си деца, родени от съжителството и със свидетеля М М М. Живеела в с.Ко и решили да изкара пари по схемата на т.нар. „телефонни измами“, като измами някой турски гражданин и го мотивира да й изпрати пари. По този начин, не по телефон, но по интернет се свързала със свидетеля М.Ч. – гражданин на Република Т, с когото поддържала комуникация и за периода от м.ноември 2017г. до м.декември 2018г. възбудила и поддържала заблуждение у него, че е родена в РТ, иска да се върне там, но трябва да продаде наследствен поземлен имот в Република Б, като за това изтъкнала различни трудности, свързани с продажбата му, мотивирайки го да изпрати сам и чрез негов роднина парични преводи по системата „Уестърн Юнион“. Пострадалия лично, както и чрез своя племенник Д Ч. й изпращал исканите парични суми, докато в един момент разбрал, че е станал обект на измама. По този начин подсъдимата му причинила имотна вреда в общ размер на 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева,  представляваща левовата равностойност на 8 620.00  евро.

Възприетата от обвинението и от съда фактическа обстановка се очертава и подкрепя изцяло от събраните по делото гласни и писмени доказателства, както и от заключението на извършената съдебно-икономическа експертиза. За изясняване на обективната истина допринасят и самопризнанията на подсъдимата, които кореспондират изцяло със събрания доказателствен материал, вкл. и показанията на пострадалия свидетел. В своята съвкупност доказателствата установяват фактическата обстановка досежно събитията, предшестващи, съпътстващи и последващи извършването на деянието, установяват отделни елементи от състава на престъплението - времето на неговото осъществяване, мястото, начина, по който е извършено, предмета на посегателство и неговото авторство. Изискани са справки от всички банкови и финансови институции на територията на
Р
епублика България, относими към инкриминирания период.

    Въз основа на така изложеното от фактическа страна, от правна страна съдът приема обвинението срещу подсъдимата И.С.В., ЕГН-********** за безспорно ДОКАЗАНО. От обективна и субективна страна, е осъществила състав на престъпление по чл.209, ал.1 във вр. с чл.26, ал.1 от НК - измама, като през периода от м.ноември 2017г. до м.декември 2018г., в с.Китанчево, обл.Разградска и в Република Турция, в условията на продължавано престъпление, с цел да набави за себе си и за други лица – С В. С, ЕГН-**********, Д С А, ЕГН-**********, ММ М ЕГН-********** и М М С, ЕГН-**********,***, имотна облага, е възбудила и поддържала заблуждение у М.Ч. – гражданин на Република Т, че е родена в РТ, иска да се върне там, но трябва да продаде наследствен поземлен имот в Република Б, като за това изтъкнала различни трудности, свързани с продажбата му, мотивирайки го да изпрати сам и чрез негов роднина парични преводи по системата „Уестърн Юнион“ и с това му причинила имотна вреда в общ размер на 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева,  представляваща левовата равностойност на 8 620.00  евро.

   От обективна страна, изпълнителното деяние се изразява във възбуждане и поддържане на заблуждение у другиго, в случая у пострадалия М.Ч., като с действията си е формирала неверни представи у чуждестранния гражданин относно условията, които са го мотивирали да извърши акт на разпореждане със собственото си имущество. Подсъдимата го е заблудила, съобщавайки неверни данни за себе си и  семейството си, своето социално положение и имотно състояние, за да предразположи и да получи симпатиите на своя събеседник, провокирайки желание от негова страна да й помогне финансово. Неговите погрешни представи били засилвани с факти и обстоятелства относно органазиране на пътуването й за РТи затрудненията, които са възникнали в тази връзка. По този начин подсъдимата в един продължителен период е поддържали това заблуждение, като е твърдяла различни причини, препятстващи отпътуването й, за преодоляването на които пречки винаги изтъквала необходимост от парични средства, осигурявани й безрезервно от пострадалия чрез парични преводи от чужбина. В действителност подсъдимата В. изобщо не е имала намерение да предприема пътуване за Турция, а единствено да се възползва от заблуждението на пострадалия, за да получи изпратените й от него парични суми.

   Налице е типичният предмет на престъплението – измаменото лице и ощетеното имущество. Извършеното от подсъдимата деяние засяга личната собственост на пострадалия М.Ч., като  с  користна цел, а именно да създаде облага за себе си, е възбудила и поддържала у пострадалия неправилна, погрешна представа относно личността на кореспондиращата с него жена, действителните й занимания и намерения относно реализиране на уговореното пътуване до РТ, причините, които са възпрепятствали отпътуването й. Измамливите действия са повлияли на волята на пострадалия, поставяйки го в заблуждение, така че от своя страна да извърши действия, които са му причинили имотна вреда, разпореждайки се в нейна полза с лични парични средства и които не би извършил без заблуждението, в което е въведен. Проявил съпричастност към проблемите, които твърдяла подсъдимата, неколкократно й превеждал парични суми с право да се разпорежда с тях, което разпореждане фактически било осъществено лично от нея и чрез други лица. По този начин за пострадалия М.Ч. е настъпила реална имотна вреда, като елемент от обективната страна на престъплението, представляваща стойността на преведената и невъзстановена парична сума в левовата равностойност от 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева.

   Заблуждението е възбудено и поддържано по идентичен начин, чрез различни действия на подсъдимата, извършвани през непродължителен период от време, които поотделно осъществяват състава на едно и също престъпление. Същите са извършени при една и съща обстановка и при еднородност на вината, при което последващите деяния се явяват от обективна и субективна страна продължение на предшестващите. Ето защо съдът приема, че деянията са осъществени в условията на продължавано престъпление по смисъла на чл.26, ал.1 от НК.

   От субективна страна, съдът приема, че подсъдимата е съзнавала общественоопасния характер на извършеното от нея деяние, предвиждали е неговите общественоопасни последици и е искала тяхното настъпване, с оглед на което възприема виновно нейно поведение, при форма на вината - пряк умисъл по смисъла на чл.11, ал.2 от НК. Подсъдимата е действала с присъщата за състава на престъплението користна цел. Субективният елемент на престъплението се обективира в изпълнителното деяние на престъпната проява, в предшестващите и последващите същата събития и действия на подсъдимата. Тя е съзнавала, че въвежда в заблуждение и поддържа същото у чуждестранния гражданин. Предвиждала е, че вследствие на това въздействие върху измамения, у него ще възникнат неправилни представи, които ще го мотивират да се разпореди със собственото си имущество, както и че в резултат на този акт имуществото му ще бъде увредено – прибирала за себе си изпращаните от пострадалия парични средства без да има намерение за изпълнение на обсъжданото с пострадалая отпътуване за РТ. По този начин тя е съзнавала имуществените вреди, които пострадалият търпи от нейните действия и е искала настъпването на тези вреди. Подсъдимата е целяла имотна облага за себе си, съзнавайки неизбежността на настъпилата имотна вреда за пострадалия М.Ч..

   Действайки по описания по-горе начин, с оглед на осъщественото от подсъдимата престъпление по чл.209, ал.1 във вр. с чл.26, ал.1 от НК, тя ангажира наказателна отговорност по посочения законов текст и следва да понесе съответно на общественоопасния характер на деянието и степента на обществена опастност на личността си, наказание. В тази връзка, по отношение на подсъдимата, съдът обсъди подбудите й за извършване на престъпното деяние, както и наличието на отегчаващи и смекчаващи вината и отговорността й обстоятелства. Като подбуди и причини за извъшване на престъплението от страна на подсъдимата съдът възприе стремежът й за обогатяване по нетрудов път и чрез измамливи действия. Макар и в трудоспособна възраст и в обективна възможност за упражняване на трудова дейност, към  обсъждания момент подсъдимата е била безработна и е решила по един съзнаван престъпен начин да спечели пари за себе си – чрез измама да осигури благополучие за себе си, но е действала в разрез със закона, поради което подбудите не оправдават действията й. Отегчаващо вината и отговорността обстоятелство е високата обществена опасност на деянието като престъпление против собствеността и зачестилите прояви на този вид престъпна дейност. Налице са квалифициращи обстотялества –продължителност в извършване на деянието, както и наличие на реално причинена имуществена вреда и то в значителни размери. Подсъдимата се е облагодетелствала неправомерно от получените парични средства.

Като смекчаващи вината и отговорността обстоятелства съдът отчете чистото съдебно минало на подсъдимата, самопризнанието, което прави, съдействайки за разкриване на обективната истина по случая, критичното й отношение към проявата, показвайки пред съда правосъзнание за поправяне. Така изброени тези обстоятелства не са нито изключителни по своята същност и характер, нито многобройни, поради което съдът прецени, че не са налице предпоставките за прилагане на чл.55, ал.1, т.1 от НК за определяне на наказание под най-ниския, предвиден от закона размер, в който смисъл са поддържани доводи от защитата и не се възприемат от съда.

   За извършеното от подсъдимата престъпление измама по чл.209, ал.1 във вр. с чл.26, ал.1 от НК, законът предвижда наказание “Лишаване от свобода” от 1 (една) до 6 (шест) години. Съдът определи наказание под средния и около минималния, определен от закона размер, а именно „Лишаване от свобода” за срок от 2 (две) години, което  при условията на чл.373, ал.2 във вр. с чл.372, ал.4 от НПК във вр. с чл.58а, ал.1 от НК намали с една трета и й наложи наказание “Лишаване от свобода” за срок от 1 (една) и 4 (четири) месеца. Спрямо  подсъдимата съдът отчете, че са налице материалните и формални предпоставки за прилагане института на условното осъждане, поради което, отложи изпълнението на наказанието за минималния изпитателен срок от 3 (три) години, на основание чл.66, ал.1 от НК.

   Съдът приема, че така наложеното наказание ще окаже необходимото възпитателно и поправително въздействие върху личността на подсъдимата и ще бъдат постигнати целите на наказанието, предвидени в разпоредбата на чл.36 от НК.   

 

   По отношение на предявения  граждански иск:

   Съдът приема за безспорно установено, че в резултат на извършеното престъпление спрямо пострадалия М.Ч., същият е претърпял имуществени вреди, изразяващи се в обедняването му с паричната сума, която е превел на подсъдимата, мотивиран от измамливите действия спрямо него. Като последица тези имуществени вреди произтичат пряко и непосредствено от извършенана престъпна проява и е налице  пряка причинна връзка между тях, като подсъдимата отговаря лично за обезщетяване на тези вреди. Същите са доказани в размера от 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева,  представляваща левовата равностойност на 8 620.00  евро. Причинявайки му виновно и противоправно описаните вреди, подсъдимата ангажира освен наказателната си, също така и гражданскоправната си отговорност по смисъла на чл.45 от ЗЗД, а именно да обезщети пострадалия за причинените му вреди при наличие на осъществен от нейна страна състав на непозволено увреждане. Дължи и законната лихва от датата на деликта до окончателното изплащане. При непозволеното увреждане лихвите са компенсаторни и се дължат като допълнение на обезщетението от деня на събитието - чл. 84, ал.3 от ЗЗД.

Въз основа на горното съдът уважи предявения граждански иск, съобразно размера на щетите по повдигнатото обвинение, а именно за сумата 16 859.26 (шестнадесет хиляди осемстотин петдесет и девет лева и 26 ст) лева, ведно със законната лихва върху тази сума от датата на увреждането – 31.12.2018г. до окончателното й изплащане.

 

   На основание чл.189, ал.3 от НПК, съдът осъди подсъдимата И.С.В., ЕГН-**********,  ДА ЗАПЛАТИ:

- в полза на Държавата по сметка на Окръжен следствен отдел към Окръжна прокуратура-гр.Разград сумата от 180.00 (сто и осемдесет) лева – направени разноски на досъдебното производство;

- по сметка на Районна прокуратура-гр.Разград, ТО-Исперих сумата от 210.00 (двеста и десет) лева – направени разноски за езикови преводи, и

- по сметка на РС-гр.Исперих сумата от 674.37 (шестстотин седемдесет и четири лева и 37 ст) лева – дължима ДТ върху уважения размер на гражданския иск и отделно сумата от 79.80 (седемдесет и девет лева и 80 ст) лева – направени разноски за екиков превод в съдебното производство .               

 

   По изложените съображния, възприемайки по този начин обективната истина по случая, ръководен от закона и своето вътрешно убеждение, съдът постанови присъдата си.

                                                                                                 РАЙОНЕН СЪДИЯ: