Решение по дело №5163/2019 на Софийски градски съд

Номер на акта: 202
Дата: 11 март 2020 г. (в сила от 11 март 2020 г.)
Съдия: Александра Драгомирова Йорданова
Дело: 20191100605163
Тип на делото: Въззивно наказателно дело от общ характер
Дата на образуване: 13 декември 2019 г.

Съдържание на акта

 

 

 

 

 

 

 

                                                    Р   E  Ш  Е  Н  И  Е

  гр. София ,11.03.2020г.

 

                                             В  И М Е Т О    НА   НАРОДА 

                                          

 

 

               СОФИЙСКИ  ГРАДСКИ   СЪД , Наказателно отделение  ,  ІХ  - ти Въззивен  състав , в открито  заседание на    двайсет и четвърти януари  през  двехиляди и    двадесета        година в състав:

 

 

 

 

                                                    Председател  :  ДИМИТРИНА А.

                                                           Членове  : 1 .  АЛЕКСАНДРА  ЙОРДАНОВА

                                                                             2. СИМОНА УГЛЯРОВА

 

 

 

 

при   участието    на    секретаря  Пандурска   и     в присъствието на   прокурора  Пиронева    ,   като  разгледа  докладваното от съдия Йорданова В . Н.  О.  Х.  Д .  № 5163    по описа за 2019      година ,   и за да се произнесе взе предвид следното   :               

                                       Производството е по реда на чл. 313   от НПК.                                  

                                       С  присъда    от  07.11.19г. по  Н .О .Х .Д . №  12133   /18г , СРС, НО, 135 с - в  е  признал подсъдимия   Ю.Е.М. виновен  за извършено престъпление по чл.       150 ал.1 от НК и вр. чл. 54   от НК  му   е наложил наказание лишаване от свобода за срок от      3 години ,чието изпълнение е отложено по реда на чл. 66  ал.1  от НК за срок от 5 години ,считано от влизане на присъдата в сила. С  присъдата    е осъден  на основание чл.45, вр. чл.52 от ЗЗД подсъдимия Ю.Е.М.  да заплати на гражданския ищец и частен обвинител Д.Р.Ч., пострадала от престъплението по чл.150 ал.1 от НК обезщетение за причинените й неимуществени вреди в размер  на 2000 лв. /две хиляди/ лева, ведно със законната лихва от датата на увреждането -12.04.2018 г. до окончателното изплащане на сумата, като  е  отхвърлен гражданския иск за разликата до 10 000 лв. (десет хиляди лева), като недоказан по размер. С  присъдата    е осъден  на основание чл. 189, ал.З от НПК подсъдимия Ю.Е.М.  да заплати направените в хода на досъдебното производство разноски в размер на 234,60 (двеста тридесет и четири лева и 0,60 ст.) лева по сметка на 06 РУ - СДВР. С  присъдата    е осъден  на основание чл. 189, ал. 3 от НПК подсъдимия Ю.Е.М.  да заплати в полза на бюджета на съдебната власт и по сметка на СРС сумата от 75 (седемдесет и пет) лева, сторени в хода на делото разноски. С  присъдата    е осъден  на основание чл. 190, ал. 2 от НПК подсъдимия Ю.Е.М.  да заплати сумата от 10 (десет) лева за служебно издаване на два броя изпълнителни листа в полза на Държавата и по сметка на СРС. С  присъдата    е осъден  на основание чл.189, ал.З, изр.2 от НПК подсъдимия Ю.Е.М.  , да заплати в полза на частния обвинител и граждански ищец  Д.Р.Ч. направените от последния разноски по делото в размер на 1600 (хиляда и шестстотин) лева. С  присъдата    е осъден  на основание чл.2 от Тарифа за държавните такси, които се събират от съдилищата по Гражданския процесуален кодекс (ГПК) подсъдимия Ю.Е.М.  , да заплати в полза на бюджета на съдебната власт и по сметка на СРС сумата от 80 ( осемдесет) лева, представляваща държавна такса върху уважения размер от гражданския иск.  

                                   Срещу   присъдата    е    постъпила   жалба от  упълномощените  защитници  на подсъдимия – адв. А. и адв.С.  , с която се иска да    се  отмени постановената   присъда  и подсъдимия Ю.Е.М. да бъде оправдан по повдигнатото обвинение  или алтернативно се иска да се  намали размера на наложеното наказание , както  и да се отхвърли предявения граждански иск или алтернативно се иска да се  намали  неговия  размер .                                              

                                     В съдебно заседание     упълномощените  защитници  на подсъдимия Ю.Е.М. – адв. А. и адв.С.  подържат подадената жалба и пледират   присъдата на първоинстанционния  съд да бъде отменена , като подсъдимия бъде оправдан по внесеното обвинение  спрямо него.                               

                                      В съдебно заседание представителят на СГП       намира жалбата за неоснователна и пледира да се   потвърди   присъдата на първоинстанционния  съд .   

                                       В съдебно заседание  повереникът на    частния обвинител и граждански ищец  Д.Р.Ч.  – адв.К.  оспорва подадената жалба и  се присъединява изцяло към изложеното от представителя на СГП ,като пледира за потвърждаване изцяло на присъдата на първоинстанционния  съд , а също и  за  присъждане на направени пред въззивния съд разноски .               

                                     В съдебно заседание    частния обвинител и граждански ищец  Д.Р.Ч.   подържа изцяло изложеното от своя повереник и сочи , че няма какво да добави -                 

                                      В съдебно заседание       подсъдимият   Ю.Е.М. подържа изложеното от своя защитник   и  моли да бъде отменена  наложената му присъда от първата съдебна инстанция, тъй като не е извършил нищо от описаните действия  .

                                      Съдът като обсъди доказателствата по делото , доводите на  страните  и след служебна проверка по реда на чл. 313 от НПК намира за установено следното :

                                     Жалбата  е      неоснователна   .

                                      Първоинстанционният съд   в рамките на наказателното производство е събрал доказателства , имащи значение за  установяване на обективната истина по делото, при спазване на всички правила визирани в нормите  на НПК .

                                       Въз основа  на събрания от него доказателствен материал   е приел за установена следната  фактическа обстановка  :                                       

                                      Подсъдимият Ю.Е.М.  е    роден на *** г. в гр. Плевен, българин, български гражданин, неосъждан, работи в Служба “Военна полиция”.

                                      Пострадалата Д.Р.Ч. е родена на *** ***, като към инкриминираната дата - 12.04.2018 г. била в отпуск за отглеждане на дете.

                                      Подсъдимият и пострадалата се познавали - били семейни приятели. Повод за познанството им била свидетелкатаМ. И. К. - вуйна на пострадалата, която била в приятелски отношения със семействоМ..

                                       Свидетелката  К. живеела в САЩ и често изпращала колети на пострадалата. За периода 15.03.2018 г. - 30.03.2018 г. подсъдимият и съпругата му – свидетелката  В.М.били в САЩ на гости на свидетелката  К.. Последната помолила семействоМ. да предадат пакет с подаръци на свидетелката  Ч., след като се приберат в България. В тази връзка на 11.04.2018 г. съпругът на пострадалата – свидетеля  А.Ч.се свързал с подсъдимия М. с цел да се уговорят кога да получат въпросния пакет. Понеже не успели да се срещнат на 11.04.2018 г., свидетеля Ч.обяснил на подсъдимия  М., че известно време няма да е в гр. София, тъй като ще бъде в командировка. Въпреки това подсъдимият предложил на следващия ден (на 12.04.2018 г.) да отиде до дома на семейство Ч., находящ се в гр. София, ул. „*********и да остави пакета с подаръци на свидетелката Ч., което предложение било прието.

                                     Така в изпълнение на уговорката им, на 12.04.2018 г. около 10:30 ч. подсъдимия  М. се свързал по телефона със свидетелката  Ч., като й казал, че пътува към дома й. Около 11:00 ч. подсъдимия М. пристигнал със служебния си автомобил, с който пътувал заедно с колегата си –свидетеля М.Х., до блока на свидетелката Ч.. Позвънил й отново, за да я уведоми, че е пристигнал, но тъй като свидетелката Ч. видяла служебния автомобил на подсъдимия  М., не вдигнала телефона, а направо слязла пред блока за да посрещне подсъдимия и да вземе пратката. Когато  подсъдимия М. и свидетелката Ч. се срещнали пред блока подсъдимият предложил да внесе пакета в апартамента на пострадалата, което и направил - влязъл в апартамента на свидетелката Ч., събул обувките си и оставил пакета на масата в кухнята.

                                     След това подсъдимият  М. започнал да отправя комплименти по адрес на пострадалата Ч., че е много красива и че е отслабнала, при което последната се смутила и с цел да отклони вниманието му, се насочила към коридора и започнала да говори за извършения там ремонт. Подсъдимият я последвал, и когато и двамата били в коридора я хванал за лява ръка,   завъртял я и започнал да я опипва по задните части. Пострадалата се уплашила, опитала се да го избута, но подсъдимия  М. приложил сила, изразяваща се в притискането на тялото й към стената, след което продължил да я опипва, както по задните части, така и по гърдите и половия й орган. Допълнително подсъдимият М. започнал да отърква половия си орган в нейния. От така извършените действия подсъдимият се възбудил.

                                 В един момент пострадалата Ч.,успяла да се отскубне от подсъдимия М. и стигнала до входната врата на апартамента, като успяла да я открехне леко. В този момент обаче подсъдимият отново я притиснал към стената и продължил да я опипва. Докато били извършвани тези действия спрямо пострадалата, тя викала за помощ и молела подсъдимия М. да я пусне. В същия момент покрай апартамента на пострадалата Ч. минавала свидетелката  Е.Х.(съседка от горен етаж на блока), която чула виковете на пострадалата, отворила вратата на апартамента и видяла как подсъдимият притиска пострадалата Ч. към стената, опипвал я и се отърквал у нея.

                                След като подсъдимият М. забелязал свидетелката  Х.преустановил действията си, обул обувките си и напуснал жилището на пострадалата Ч.. От своя страна свидетелката  Х.помогнала на пострадалата да се съвземе от случилото се.

                                 Видно от заключението на изготвената и приета по делото СППЕ пострадалата Д.Р.Ч. е психично здрава. Не е налице развита остра стресова реакция. Относно изживяното към инкриминирания момент — чувство на срам, неудовлетвореност (от живота си по принцип), отвращение, раздразнение, негативен фон на настроението, тревожност, известни страхови изживявания, са във физиологични граници и не са довели до травматично разстройство.Описаният страхов афект е с невисок интензитет и продължителност, като изживяванията й не са довели до оформяне на нозологична единица от типа на тревожните и депресивни разстройства. Не се установяват наличието на симптоми на дистрес, нарушаващи адаптационните механизми и социалното й функциониране. Допълнително е установено, че психическото състояние на пострадалата й позволява да възприема, запаметява и възпроизвежда факти от действителността, както и да дава показания, които вярно да отразяват обективната действителност.

                                     Горната фактическа обстановка  се  установява   по несъмнен начин от събраните по делото  гласни и писмени  доказателства  и доказателствени средства    : обясненията на подсъдимия, дадени в хода на съдебното следствие, показанията на пострадалата Д.Ч. - дадени в хода на съдебното следствие и на свидетелите Е.Х.- дадени в съдебно заседание; А.Ч.- дадени в съдебно заседание; М.Х., В.М.,М. К., М.У., Р. А. - дадени в съдебно заседание и прочетени по съответния ред на чл. 281 от НПК; заключението на приетата по делото съдебно психолого - психиатрична експертиза (л. 16-25 ДП), протокол за разпознаване на лице (л.33-34 от ДП), справка съдимост (л.39 от ДП), както и останалите приложени по делото доказателства и доказателствени средства.

                          Така  установената фактическа обстановка е правилна и почива на събрания доказателствен материал. СРС  е изследвал  и установил всички  обстоятелства  ,свързани с механизма на извършване на деянието и авторството на подсъдимия          , които имат значение за ангажиране на  наказателната    му       отговорност .

                                       Събраният доказателствен материал     в своята съвкупност съдържа доказателства , които  са безпротиворечиви и се намират във взаимна кореспонденция , последователност и вътрешно – логична връзка.  Интерпретацията на тези доказателства            ,направена  в мотивите на първоинстанционната присъда , е вярна и се споделя  от настоящата въззивна инстанция  .           

                                       При така изяснената фактическа обстановка първоинстанциония  съд е  направил следните правни изводи      , които се споделят и от настоящата въззивна инстанция :

                            Подсъдимият         с деянието  си     е  осъществил от обективна и субективна страна състава на престъплението  по  чл. 150 ал. 1 от НК,  а именно      на 12.04.2018 г. около 11:00 часа в гр. София, в ж.к. ***село, ул. ********е извършил действия с цел да възбуди полово желание без съвкупление по отношение на лице, навършило 14 годишна възраст -Д.Р.Ч., на 27 години, като я опипвал по дупето, гърдите и половия орган, отърквал половия си орган в нейния, като употребил за това сила - притиснал я с тялото си към стената, така че да не оказва съпротива.

                            От обективна страна  по делото се установява ,че  подсъдимия        на  инкриминираната  дата и  място  ,  е осъществил действия по отношение на лице, навършило 14 годишна възраст -Д.Р.Ч., на 27 години, като я опипвал по дупето, гърдите и половия орган, отърквал половия си орган в нейния, От обективна страна  по делото се установява ,че  за извършването на тези действия  подсъдимия е  употребил   сила , изразила се в притискане на пострадалата  с тялото на подсъдимия  към стената, така че  същата да не оказва съпротива.  От обективна страна  по делото се установява ,че извършването на  действията от страна на подсъдимия е целяло у същия да бъде възбудено  полово желание без  да се осъществи съвкупление .                    

                                                Деянието   е осъществено при форма на вината пряк умисъл , доколкото подсъдимия       е съзнавал общественоопасния характер на деянието си , предвиждал е неговите общественоопасни последици и е искал тяхното настъпване   .    

                                                               Доводите         на защитата    за   недоказаност на извършеното   престъпление   по  чл. 150 ал. 1 от НК от страна на подсъдимия    по делото     , настоящият въззивен съд намира за неоснователни  ,тъй като в тази насока са събраните    от първата инстанция    подробно изброени   гласни  и  писмени доказателства и доказателствени средства  . В тази насока  следва да  се отбележи , че първоинстанционният   съд е  направил  подробен анализ на събрания от него  доказателствен материали  , който    се споделя изцяло и от настоящата съдебна инстанция .  В тази насока следва да се посочи ,че  извършването на  инкриминираното  деяние се установява по безсъмнен начин от  показанията на разпитаните по делото свидетели очевидци Д.Ч.  и Е.Х.,от  изготвения протокол за разпознаване на лице (л.33-34 от ДП) след извършеното разпознаване ,   както и заключението на приетата по делото съдебно психолого - психиатрична експертиза (л. 16-25 ДП) . Въззивният съд  намира ,че  показанията на  Д.Ч.   за обстоятелствата  на случилото се на инкриминираната  дата , включително и относно извършените спрямо нея от страна на подсъдимия действия  с цел да възбуди полово желание без съвкупление ,  а именно   опипване по дупето, гърдите и половия орган, отъркване на  половия си орган в нейния  , посредством притискане на пострадалата  с тялото на подсъдимия  към стената, така че  същата да не оказва съпротива.   , са подробни , последователни , безпротиворечиви  и  логични   . Същите кореспондират изцяло и са  в пълно съответствие с изложеното от  неволния свидетел очевидец на случилото се , а именно съседката Е.Х., която  се е   отзовала на чутите викове от страна  на Д.Ч.   идващи от апартамента на последната     да бъде оставена и да бъдат преустановени действията  на подсъдимия. Именно последните са накарали  свидетелката Е.Х.да се приближи до вратата на апартамента  и да възприеме пряко и непосредствено  случващото се в коридора на апартамента и извършените от подсъдимия действия по отношение на пострадалата .Не са налични съществени несъответствия в показанията на двете свидетелки очевидки за действията  на  подсъдимия в този момент , при което не са налице и основания да не бъдат кредитирани показанията им.  Сочената липса на разпечатки от разговори   от мобилни телефони на двете свидетелки  по това време ,  не дискредитира техните показания , тъй като същите не биха установили местонахождението на свидетелките в този момент . Доводите за допуснато съществено нарущение на процесуални правила при извършеното разпознаване , не се споделя от въззивния съд ,тъй като при предявяване на протокола за  разпознаване и двете поени лица потвърждават ,че са налични техни подписи в него , а в показанията  си на досъдебното производство , приобщени към доказателствения материал ,чрез тяхното прочитане излагат показания ,че на разпознаващата е бил предоставен фотоалбум със 4 снимки.  Неоснователно е изложеното от защитата  ,че   всички действия по досъдебното производство са били необективни  и в нарушение на нормите на НПК , тъй като съобщението  за извършено престъпление е подадено от  Д.Ч.   на 19.04.18г. ,  а  то е заведено  на 20.04.18г., като разпитите на същата ,  нейния съпруг А.Ч.и Е.Х.са от датата 19.04.18г. , доколкото е видно от материалите в досъдебното производство ,че  на л.1 от досъдебното производство е налично уведомление  от 19.04.18г. на разследващ полицай Г.от 06 РПУ СДВР, с  което се уведомява СРП , че  на осн. чл. 212 ал.2 от НПК   на  19.04.18г. е започнато досъдебно производство в 06  РПУ за извършено престъпление по чл.150 ал.1 от НК със следното действие , а именно разпит на свидетел.  В тази връзка следва да се посочи ,че централната фаза на наказателния процес е съдебното производство по делото ,където  в хода на проведеното съдебно следствие се събират всички възможни доказателства за изясняване на обективната истина по делото  .  В хода на съдебното следствие пред СРС са разпитани всички  свидетели по делото , при  което е неоснователно изложеното от защитата ,че „ част от протоколите на разпитаните същия ден  - 19.04.18г. свидетели  нямат номер ,но въпреки това са зачетени „ , доколкото  не става  ясно какви номера трябва да имат протоколите от досъдебно производство  на разпитаните свидетели по делото , при положение ,че на същите е проведен разпит в хода на съдебното производство ,  а показанията им от 19.04.18г. дадени на досъдебно производство ,  не са четени от СРС и не са приобщавани към доказателствения материал , чрез тяхното прочитане , за да бъдат  същите коментирани от защитата.

                                        Настоящата съдебна инстанция намира ,че при  определянето на  предвиденото наказание лишаване от свобода       от 2 до 8    години в нормата на  чл. 150 ал.1 от НК   по отношение на подсъдимия        за    извършеното от него   престъпно  деяние  по настоящето дело , а именно наказание лишаване от свобода  за срок от   3  години , чието изпълнение е  отложено по реда на  чл. 66 ал.1 НК за срок от  пет    години,  считано от влизане на присъдата в сила ,   са отчетени в достатъчна степен всички обстоятелства  относно конкретната тежест на извършеното деяние и обстоятелствата , при които същото е извършено  , а именно  отчетения от СРС факт , че пострадалата и подсъдимият са се познавали от няколко години , като  са  били семейни приятели , в резултат на което подсъдимият е имал по  - лесен  достъп до дома на пострадалата , която го е възприемала с  голямо доверие  като техен семеен приятел ,  а последното освен ,че  е улеснило в извършването на инкриминираното деяние от страна  на подсъдимия по делото , е  било и по – стресиращо за пострадалата ,  доколкото деянието е било извършено от семеен приятел , който се е ползвал с нейното доверие.  Правилно от СРС като  отегчаващо обстоятелство   е отчетен и факта, че подсъдимия М. е служител в правоохранителните органи на Военна полиция и като такъв същият следва да следи за спазването на реда и законността в страната, но въпреки това е извършил престъпно посегателство срещу половата неприкосновеност на личността , както и е отчетена  обществената опасност на подсъдимия      по делото  , който е       неосъждан, и    е с положителни характеристични данни , както и е взето предвид наличното му здравословно състояние   , които обстоятелства са  смекчаващи  вината на подсъдимия  обстоятелства   ,при което  правилно е прието , че  не са налице основания за приложение на чл. 55 ал.1 т.1  от    НК , тъй като  по делото не  са налице нито  многобройни , нито изключителни  смекчаващи вината на подсъдимия     обстоятелства ,като и най – лекото предвидено в закона наказание лишаване от свобода за срок от    2 години да  се явява несъразмерно тежко .    Съдът    намира  ,че   не са   налице  основания за намаляване размера на наложеното наказание  лишаване от свобода  за срок от  3   години     , тъй като същото е съобразено със степента  на  обществена опасност  на конкретно извършеното деяние , при което е  засегнатата  половата неприкосновеност на личността. Правилно е преценено , че по делото са налице предпоставките за приложението на чл. 66, ал. 1 НК  , тъй като към момента на осъществяване на деянието подсъдимият не е осъждан на лишаване от свобода за престъпление от общ характер ,  наложеното наказание е за срок  от 3 години  , и за  постигане  целите на наказанието и поправянето на осъдения   не е наложително  да бъде изтърпяно наказанието ,  като СРС е  определил    максималния размер   от  5   години, считано от влизане на присъдата в сила, което е основателно с оглед на    тежестта на извършеното деяние .

                                           По отношение на гражданския иск  правилно е преценено то СРС ,че са налице предпоставките на чл.45 от ЗЗД за  осъществяване  на гражданската отговорност на подсъдимия за извършения от него деликт по отношение на личността на пострадалото лице -граждански ищец Д.Р.Ч.., доколкото осъщественото  от подсъдимия  М.  деяние , е противоправно,  виновно извършено и в резултат на него ,на  пострадалата са причинени неимуществени вреди, доколкото  същата е претърпяла болки и страдания, както и значителен стрес от случилото се, като тези вреди са в пряка причинна връзка с извършеното от подсъдимия деяние.  При определянето на конкретния размер на  дължимото обезщетение в  размер от  2000 лв. ,правилно от първата съдебна инстанция е бил отчетен  интензитета на извършеното престъпно деяние спрямо пострадалата и цялостните последици от същото , при което  настоящия съд , не намира основание за намаляване размера на  присъденото обезщетение по уважения частично граждански иск.

                                         Законосъобразно с   присъдата  с  оглед изхода на делото  е осъден  на основание чл. 189, ал.З от НПК подсъдимия Ю.Е.М.  да заплати направените в хода на досъдебното производство разноски в размер на 234,60 (двеста тридесет и четири лева и 0,60 ст.) лева по сметка на 06 РУ – СДВР , както   да заплати в полза на бюджета на съдебната власт и по сметка на СРС сумата от 75 (седемдесет и пет) лева, сторени в хода на делото разноски.

                                         Законосъобразно с   присъдата  с  оглед изхода на делото    е осъден  на основание чл.189, ал.З, изр.2 от НПК подсъдимия Ю.Е.М.  , да заплати в полза на частния обвинител и граждански ищец  Д.Р.Ч. направените от последния разноски по делото в размер на 1600 (хиляда и шестстотин) лева.

                                         Законосъобразно с   присъдата    е осъден  на основание чл.2 от Тарифа за държавните такси, които се събират от съдилищата по Гражданския процесуален кодекс (ГПК) подсъдимия Ю.Е.М.  , да заплати в полза на бюджета на съдебната власт и по сметка на СРС сумата от 80 ( осемдесет) лева, представляваща държавна такса върху уважения размер от гражданския иск.  

                            Законосъобразно с   присъдата    е осъден  на основание чл. 190, ал. 2 от НПК подсъдимия Ю.Е.М.  да заплати сумата от 10 (десет) лева за служебно издаване на два броя изпълнителни листа в полза на Държавата и по сметка на СРС.

                                         По направеното изявление в съдебно заседание   от повереникът на    частния обвинител и граждански ищец  Д.Р.Ч.  – адв.К.   , която      пледира за присъждане на направени  разноски пред въззивния съд  , въззивният  съд   намира,че същото следва да бъде отправено до СРС , който да се произнесе  със съответен акт , за да може върху него да бъде упражнен инстанционен контрол  при евентуално обжалване  на  същия от страните по делото , доколкото при наличие на произнасяне  от страна на въззивната инстанция  по направеното искане ,актът на въззивния съд   би бил необжалваем и окончателен , без върху него да може   да бъде упражнен инстанционен съдебен  контрол  .

                                       При извършената служебна проверка , въззивният съд не констатира при разглеждането на делото от първоинстанционния съд    да са допуснати съществени процесуални нарушения , които да  налагат  отмяната на първоинстанционната присъда .

                                        Поради изложените съображения и на осн.  чл. 338 от НПК , обжалваната           присъда на СРС следва да бъде  потвърдена,    а   жалбата   да се остави без уважение .

                                       Воден от горното съдът

 

 

 

 

                                                            Р   Е   Ш   И   :

 

 

 

                           П О Т В Ъ Р Ж Д А В А   присъда    от  07.11.19г.     по  Н .О .Х .Д . №  12133   /18г , СРС, НО, 135 с - в.                                       

                                        Решението  е окончателно и  не подлежи  на обжалване или протест .

 

 

 

 

 

                                           ПРЕДСЕДАТЕЛ   :                       

 

 

 

                                                       

                                                        Членове : 1.                          

 

 

 

 

 

                                                                        2.