Разпореждане по дело №2217/2022 на Административен съд - Варна

Номер на акта: 12187
Дата: 27 септември 2022 г.
Съдия: Евелина Иванова Попова
Дело: 20227050702217
Тип на делото: Административно дело
Дата на образуване: 26 септември 2022 г.

Съдържание на акта

             

 

                РАЗПОРЕЖДАНЕ  

  

№…………./………..2022 г.

 

Административен съд, Варна, ПЕТНАДЕСЕТИ СЪСТАВ, в закрито съдебно заседание на двадесет и шести септември две хиляди двадесет и втора година в състав:  

 

СЪДИЯ ЕВЕЛИНА ПОПОВА

            

Като разгледа докладваното от съдията адм. дело № 2217 по описа на съда за две хиляди двадесет и втора година, за да се произнесе взе предвид следното:

 

Производството по делото е образувано по жалба на А.О.Е. срещу заповед № 22-0237-000122/29.08.2022 г. на полицейския инспектор в РУ – Айтос при ОД на МВР – Бургас, с която на жалбоподателя на основание чл. 171 т. 1 б. „б“ ЗДвП е наложена принудителна административна мярка „временно отнемане на СУМПС до решаване на въпроса за отговорността, но не повече от 18 месеца“.

В жалбата се съдържа и искане за спиране на допуснатото по силата на чл. 172 ал. 6 ЗДвП предварително изпълнение на наложената ПАМ.

Съдът като съобрази, че жалбата съдържа нередовност по смисъла на чл. 151 т. 3 АПК, намира че на основание чл. 158 ал. 1 АПК производството по делото следва да се остави без движение с произтичащите от това последици.  

Нередовността на съдебното производство е процесуална пречка и за незабавното произнасяне на съда по обективираното в жалбата искане по чл. 166 ал. 4 АПК за спиране на допуснатото по силата на закона предварително изпълнение на наложената ПАМ по чл. 171 т. 1 б. „б“ ЗДвП, тъй като по смисъла на чл. 166 ал. 2 АПК, към който препраща чл. 166 ал. 4 АПК, спиране на предварителното изпълнение може да се допусне от съда при всяко положение на делото до влизане на решението в сила, от което следва, че абсолютна положителна процесуална предпоставка за допустимостта на искането за спиране е наличието на подадена допустима жалба срещу ИАА, спирането на предварителното изпълнение на който се претендира. Допустимостта на оспорването на ИАА включва и редовността на подадената срещу него жалба, условие за която е и изпълнението на изискването на чл. 151 т. 3 АПК.

Воден от изложеното, съдът

     

                                           РАЗПОРЕДИ

 

ОСТАВЯ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ производството по адм. дело № 2217/2022 г. по описа на Адм. съд Варна, ХV състав.

УКАЗВА на жалбоподателя, че в жалбата е допусната нередовност по смисъла на чл. 151 т. 3 АПК, за отстраняване на която му ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ в седемдневен срок от получаване на съобщението да представи по делото доказателство за платена по сметка на Административен съд - Варна държавна такса за оспорването в размер на 10 /десет/ лева.  

ПРИ НЕИЗПЪЛНЕНИЕ В СРОК производството по делото ще се прекрати.

УКАЗВА на жалбоподателя, че по искането по чл. 166 ал. 4 АПК за спиране на допуснатото по силата на чл. 172 ал. 6 ЗДвП предварително изпълнение на наложената със заповед № 22-0237-000122/29.08.2022 г. на полицейски инспектор в РУ – Айтос при ОД на МВР – Бургас принудителна административна мярка по чл. 171 т. 1 б. „б“ ЗДвП съдът ще се произнесе след отстраняване на указаната нередовност в жалбата.

С цел процесуална икономия УКАЗВА на жалбоподателя, че с жалбата до съда не е посочил доказателства за твърдението, на което е основал искането си по чл. 166 ал. 4 АПК, че като едноличен собственик на „Айлис“ ЕООД пътува ежедневно из страната, за да зарежда суровини за производството, с което се занимава дружеството, като включително не става ясно и какво е това производство, с ежедневното зареждане на какви точно суровини е свързано, както и че той лично е ангажиран с транспортирането им. В тази връзка му ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ също в седемдневен срок от получаване на съобщението да представи по делото съответните писмени доказателства, имащи отношение към основателността на искането по чл. 166 ал. 4 АПК.

 

                                                                   СЪДИЯ: