Решение по дело №1320/2014 на Районен съд - Ловеч

Номер на акта: 302
Дата: 28 юли 2015 г. (в сила от 10 декември 2015 г.)
Съдия: Галя Ангелова Маринова
Дело: 20144310201320
Тип на делото: Административно наказателно дело
Дата на образуване: 28 октомври 2014 г.

Съдържание на акта Свали акта

 

Р   Е   Ш   Е   Н   И   Е

гр. Ловеч, 28.07.2015 год.

 

В ИМЕТО НА НАРОДА

 

 

ЛОВЕШКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, трети наказателен състав в открито заседание на двадесет и първи януари две хиляди и петнадесета година, в състав:

 

                                 ПРЕДСЕДАТЕЛ: ГАЛЯ МАРИНОВА

 

при секретаря Т.Г., като разгледа докладваното от съдията НАХД № 1320 по описа за 2014 година и за да се произнесе, съобрази:

 

С наказателно постановление № 339/2014 г. от 09.10.2014 година на Кирил Адриянов Йорданов – Началник на Митница - Свищов, на основание чл.123 ал.6 предл. първо, чл.124 ал.1 от ЗАДС във вр. с чл.24, чл.36 ал.2 и чл.53 от ЗАНН на К.Н.Х., ЕГН **********,*** е наложено административно наказание – глоба в размер на 12 141.30 /дванадесет хиляди сто четиридесет и един лева и тридесет стотинки/ лева за извършено нарушение по чл. 99 ал.2 т.4, предложение първо от ЗАДС. Със същото НП е отнет в полза на държавата предмета на нарушението, открити при извършеното претърсване и изземване на подробно описаните в Наказателното постановление 3 бр. /три/ обекти, в които се държат тютюневи изделия /цигари/ - 1 621 /хиляда шестотин двадесет и един броя/ кутии цигари с по 20 къса във всяка от тях, общо /32 420 къса/, без да са облепени с акцизен бндерол с надпис, съдържащ думите „Duty free”, подробно описани в описателната част на НП.

Недоволен от наказателното постановление останал жалбоподателят К.Х., който чрез адвокат В.М. от ЛАК го обжалва в срок и моли съда да отмени наказателното постановление като неправилно и незаконосъобразно. Изтъква, че съгласно чл.123 ал.6 предл. първо от ЗАДС, лице, което държи, пренася, превозва или продава алкохолни напитки и тютюневи изделия се наказва с глоба или с имуществена санкция в двойния размер на дължимия акциз, а в техния случай неправилно е изчислена и неправилно е завишена стойността на въпросните цигари, произведени в България и закупени от митницата. Твърди, че на базата на реалната стойност не е изчислен и акцизът на цигарите, който е  в пъти по-малък от наложената глоба. Според тяхното виждане, глобата на предвиденото за това нарушение не бива да надхвърля сумата от порядъка на 2 000 – 3 000 лева.

В съдебно заседание жалбоподателят, редовно призован, се явява лично и с адвокат В.М., който поддържа жалбата и моли наказателното постановление да бъде отменено като незаконосъобразно, неправилно и прекомерно завишено. Твърди, че настоящото производство повтаря грешката на ЛОС, решение №27 по в.н.о.х.д. №411/2013г., а именно вещото лице не се е съобразило с факта, че цигари „Torro Red Line” на брой 1 510 кутии от общо 1 620 не следва да се оценяват по 7.50 лева за 20 къса, тъй като, както е приел и ОС с писмото на Агенция „Митници” се приема, че такива цигари по чл.71 ал.1 т.1 от ППЗАДС наистина се оценяват по 7.50 при условие, че по никакъв повод и предлог не са регистрирани за продажба в търговската мрежа, включително и в магазините на безмитната зона. Заявява, че е очевидно, че такива цигари пак се продават, че те имат съответния надпис „Duty free„, което е „свободни от проверка”, че те се произвеждат законно и че вещото лице е подходило не според духа на закона, а според буквата на закона и по тоя начин наказанието, което му е предвидил директора Йорданов се явява почти два пъти по-тежко от законното, което трябва да се наложи.

В хода на производството, ответникът – Митница Свищов се представлява от юрисконсулт Я.Я., който не се съгласява с изложените аргументи в подкрепа на тезата за отмяна на НП. Сочи, че основният аргумент и в жалбата и в заседанието е по отношение начина, респективно и размера за определяне дължимия акциз. Счита, че административно наказващият орган подробно и изчерпателно е описал законосъобразната процедура, по която е определен акциза. Изтъква, че в тази си част, НП е било потвърдено и от заключението на вещото лице. Твърди, че процедурата по установяване на нарушението и по ангажиране на административнонаказателна отговорност са протекли законосъобразно, поради което счита, че НП следва да бъде потвърдено като законосъобразно и справедливо.

От събраните по делото писмени доказателства, от приобщената по съответния ред преписка №2237/2012г. на Районна прокуратура – Ловеч,  ведно със съдържащите се в нея НОХД №613/2013 год. на ЛРС и досъдебно производство №25-БОП/2012год. на Сектор „БОП” - Ловеч, от становището на страните, от заключението на допуснатата в хода на съдебното производство съдебно оценителна експертиза, съдът приема за установена следната фактическа обстановка:

     С постановление от 21.07.2014 год. РП – Ловеч е прекратила наказателното производство по досъдебно производство №25-БОП/2012год. на Сектор „БОП” - Ловеч, изпратено до Началника на Митница Свищов за налагане на административно наказание срещу К.Н.Х., ЕГН **********,***, във връзка с извършено нарушение по ЗАДС, ведно с материалите по дознанието.

На 19.08.2014г., с вх. №1102/0077/2014г. в Митница Свищов е получено по компетентност Постановление за прекратяване на наказателно производство с № 2237/2012г. от 21.07.2014г. на РП - гр. Ловеч, за налагане на административно наказание на лицето К.Н.Х., ЕГН ***********,*** във връзка с извършено нарушение по ЗАДС, ведно с материалите по досъдебно производство № 25-БОП, по описа на сектор БОП гр. Ловеч.

На 15.11.2012г. около 12.00 часа, при реализация на оперативен сигнал от служители на сектор „БОП” гр. Ловеч за наличие на акцизни стоки без бандерол /цигари/ е било извършено претърсване и изземване на вещи, предмет на престъпление, като единствен начин за събирането и запазването им като доказателства по постъпилата оперативна информация, първоначално в товарен автомобил марка „Форд Транзит” с peг. № ОВ 1926 АХ, находящ се /паркиран/ на околовръстен път гр. Ловеч, до разклона за кварталите Гозница и Продимчец, с водач и собственик К.Н.Х.,***.

В хода на извършеното претърсване на товарния автомобил марка „Форд Транзит” с peг. №ОВ 1926 АХ от разследващ полицай при сектор „БОП” гр. Ловеч в присъствието на поемни лица е било установено, че в задната част на товарния автомобил с водач и собственик К.Н.Х. /в каросерията/ в найлонова чанта на сиви и златни квадрати се държат акцизни стоки цигари 10 /десет/ бр. кутии с надпис „Duty Free” и на предна дясна седалка на автомобила 1 /един/ бр. кутия с надпис „Duty Free”, както следва:

1.  Цигари марка „Torro Red Line” 10 /десет/ броя кутии, всяко по 20 къса, с надпис „Duty Free”.

2.  Цигари марка „Range Klassik” 1 /един/ брои кутия, с 20 къса, с надпис „Duty Free”.

Общо: При извършеното претърсване на товарния автомобил марка „Форд Транзит” с peг. № ОВ 1926 АХ, откритите акцизни стоки цигари са 11 бр. кутии, всяка с по 20 къса, с надпис „Duty Free”.

За извършената проверка от разследващ полицай при сектор „БОП” гр. Ловеч в присъствието на поеми лица е съставен Протокол за претърсване и изземване в неотложни случаи с последващо съдебно одобрение от 15.11.2012г. по описа на сектор „БОП” гр. Ловеч.

На същия ден 15.11.2012г., при реализация на оперативен сигнал от служители на сектор „БОП” гр. Ловеч за наличие на акцизни стоки без бандерол /цигари/ е било извършено претърсване и изземване на вещи, предмет на престъпление като единствен начин за събирането и запазването им като доказателства по постъпилата оперативна информация, на складово помещение, находящо се в гр. Ловеч – складова база „Топливо” АД - гр.Ловеч, в Индустриална зона Север с ползвател на помещението К.Н.Х. ***.

В хода на извършеното претърсване на складовото помещение, находящо се в гр. Ловеч, част от складова база „Топливо” АД - гр.Ловеч, в Индустриална зона Север от разследващ полицай при сектор „БОП” гр. Ловеч в присъствието на поемни лица и в присъствието на К.Н.Х. в качеството си на ползвател на складовото помещение, с неговото съдействие /като лично е отключил входната врата на складовото помещение/ е било установено, че в складовото помещение, представляващо част от Складовата база на „Топливо” АД гр. Ловеч, Индустриална зона север, намиращо се в южната част на двора на базата, с вход от северна посока, без поставени обозначения на входната му врата, боядисана в кафяво в складовото помещение във втора преходна стая се държат акцизни стоки цигари, поставени в 3 /три/ броя хартиени кашони /двата разпечатани, а третият е запечатан/ общо 910 кутии цигари с надпис „Duty Free”, както следва:

1.    Цигари марка „Torro Red Line” 250 /двеста и петдесет/ броя кутии, всяка с по 20 къса, с надпис „Duty Free”, поставени в единия от кашоните разпечатан.

2.    Цигари марка „Torro Red Line” 160 /сто и шестдесет/ броя кутии, всяка с по 20 къса, с надпис „Duty Free”, поставени в единия от кашоните разпечатан.

3.    Цигари марка „Тогго Red Line” 500 /петстотин / броя кутии, всяка с по 20 къса, с надпис „Duty Free”, поставени в кашон с печат „Export”. Същият е запечатан.

Общо: При извършеното претърсване на складовото помещение, находящо се в гр. Ловеч, част от складова база „Топливо” АД - гр. Ловеч, в Индустриална зона север с ползвател К.Н.Х., откритите акцизни стоки цигари са 910 бр. кутии, всяка с по 20 къса, с надпис „Duty Free”.

За извършената проверка от разследващ полицай при сектор „БОП” гр. Ловеч в присъствието на поеми лица е съставен Протокол за претърсване и изземване в неотложни случаи с последващо съдебно одобрение от 15.11.2012г. по описа на сектор „БОП” гр. Ловеч.

В последствие, на 15.11.2012г., при реализация на оперативен сигнал от служители на сектор „БОП” гр. Ловеч за наличие на акцизни стоки без бандерол /цигари/ е било извършено претърсване и изземване на вещи, предмет на престъпление, като единствен начин за събирането и запазването им като доказателства по постъпилата оперативна информация, на административно сграда, находяща се в с.Драгана, обл. Ловеч, ул. Сан Стефано, представляваща сграда на бившето „МТС” с.Драгана , стопанисвана от К.Н.Х.,***.

В хода на извършеното претърсване на сграда, находяща се в с. Драгана, обл. Ловеч ул. Сан Стефано, представляваща сграда на бившето „МТС” с. Драгана от разследващ полицай при сектор „БОП” гр. Ловеч в присъствието на поемни лица и в присъствието на К.Н.Х., в качеството си на стопанисващ сградата, след покана от проверяващите полицейски служители доброволно е предал държаните в сградата, акцизни стоки цигари поставени в 1 /един/ брой черен полиетиленов чувал 200 кутии цигари и 1/един/ брой кашон, запечатан с тиксо 500 кутии цигари - общо 700 кутии цигари с надпис „Duty Free”, както следва:

1.    Цигари марка „Torro Red Line” 500 /петстотин/ броя кутии, всяко с по 20 къса, с надпис „Duty Free”, поставени в един кашон запечатан с тиксо.

2.    Цигари марка „Pearl Slims” 200 /двеста/ броя кутии, всяка с по 20 къса, с надпис „Duty Free”, поставени в един черен полиетиленов чувал.

Общо: При извършеното претърсване на сграда, находяща се в с. Драгана, обл. Ловеч, ул. Сан Стефано, представляваща сграда на бившето „МТС” с.Драгана , стопанисвана от К.Н.Х., откритите акцизни стоки /цигари/ са 700 бр. кутии, всяка с по 20 къса, с надпис „Duty Free”.

За извършената проверка от разследващ полицай при сектор „БОП” гр. Ловеч в присъствието на поеми лица е съставен Протокол за претърсване и изземване в неотложни случаи с последващо съдебно одобрение от 15.11.2012г. по описа на сектор „БОП” гр. Ловеч.

При съставянето горе цитираните 3 /три/ броя Протоколи за претърсване и изземване в неотложни случаи с последващо съдебно одобрение в присъствието на поемни лица по описа на сектор „БОП” гр.Ловеч, К.Н.Х. писмено е заявил, че държаните и открити при извършваното претърсване и изземване, акцизни стоки цигари общо 1 621 броя кутии с по 20 къса всяка с надпис „Duty Free”, предмет на нарушението за 3 /три/ обекта на извършената проверка, са негова собственост.

Съгласно чл.99 ал.2 т.4 от ЗАДС е забранено държането, пренасянето, превозването, предлагането и продажбата на тютюневи изделия с надпис, които задължително съдържат думите „DUTY FREE”.

Съгласно чл.123 ал.6 от ЗАДС, деянието - „Лице, което държи, пренася, превозва, предлага или продава алкохолни напитки или тютюневи изделия, облепени с бандерол DUTY FREE, съответно с надпис, който задължително съдържа думите DUTY FREE ...” е нарушение на действащото законодателство и е определено, като наказуемо в същата норма.

В проверяваните от служителите на сектор „БОП” гр. Ловеч 3 /три/ обекта - първи обект: товарен автомобил марка „Форд Транзит” с peг. № OB 1926 АХ с водач и собственик К.Н.Х., ЕГН **********, находящ се /паркиран/ на околовръстен път Ловеч на разклона за кварталите Гозница и Продимчец е било установено, че се държат в каросерията на товарния автомобил в чанта на сиви и златни квадрати 1 стек съдържащ /10 десет/ бр. кутии цигари марка „Тогго Red Line” и на предна дясна седалка на товарния автомобил 1бр. кутия цигари марка „Range Klassik” - общо 11 /единадесет/ броя кутии цигари, всяка с по 20 къса цигари с надпис, съдържащ думите „Duty Free”; втори обект: складово помещение, находящо се в гр. Ловеч, складова база на „Топливо” АД в Индустриална зона север с ползвател К.Н.Х., ЕГН ********** в складовото помещение във втора преходна стая е било установено, че се държат в 3 /три/ броя хартиени кашони: първият хартиен кашон, разпечатан с 25 фабрично запечатани стека по 10 кутии всеки - общо 250 кутии цигари; вторият хартиен кашон, разпечатан с 16 фабрично запечатани стека по 10 кутии всеки - общо 160 кутии цигари и третият хартиен кашон - запечатан с печат „ Exsport” с 50 стека по 10 кутии всеки - общо 500 кутии цигари марка „Тогго Red Line” - общо в трите хартиени кашони се съдържат 91 стека цигари с по 10 кутии във всеки - общо 910 кутии цигари с надпис съдържащ думите „Duty Free”; трети обект -административна сграда, находяща се в с. Драгана, обл. Ловеч, ул. Сан Стефано, представляваща бивше „МТС” с.Драгана стопанисвана от К.Н.Х., ЕГН ********** в сградата е било установено, че се държат в един брой черен полиетиленов чувал с 20 стека по 10 кутии всеки - общо 200 кутии цигари марка „Pearl Slims” и кашон, запечатан с тиксо 50 стека с по 10 кутии всеки - общо 500 кутии цигари марка „Тогго Red Line” - общо 700 бр. кутии цигари с надпис, съдържащ думите „Duty Free”. Общо в трите проверявани обекта е било установено, че от К.Н.Х., ЕГН ********** се държат общо 1 621 бр. кутии цигари, без да са облепени с акцизен бандерол и с надпис съдържащ думите „DUTY FREE”, като по този начин е нарушил забраната на чл.99 ал.2 т.4 от ЗАДС и е осъществил състава на чл.123 ал.6 предложение първо от ЗАДС.

Акцизът на предмета на нарушението общо 1 621 бр. кутии цигари с надпис съдържащ думите „Duty Eree” е изчислен от Административно наказващия орган, както следва:

С оглед определяне на щетата към фикса на държавата и на основание чл.29 ал.1 и ал.3 т.5, чл.39 от ЗАДС и чл.71 .1 т.1 от ППЗАДС, тъй като нe е регистрирана продажна цена на тези марки тютюневи изделия в публичния регистър на цените на тютюневите изделия, воден на основание чл.6 от Наредбата за условията и реда за регистриране на тютюневите изделия за горецитираните 1 621 бр. кутии цигари, /32 420 къса/, дължимият акциз е в размер на 6 070.65 лева /двойният размер на акциза е 12 141.30 лева./

Наказващият орган е приел, че от така представената фактическа и правна обстановка и извършеното претърсване и изземване по безспорен начин е установено, че в трите обекта - товарен автомобил, складово помещение в гр. Ловеч, складова база на „Топливо” АД в Индустриална зона север и административна сграда в с. Драгана, представляваща бивше „МТС” с.Драгана, и трите собственост или ползвани от К.Н.Х., ЕГН ********** се държат общо 1 621 бр. кутии цигари, без да са облепени с акцизен бандерол и с надпис съдържащ думите „DUTY FREE”, като по този начин е нарушил забраната на чл.99 ал.2 т.4 предложение първо от ЗАДС и по този начин е осъществил състава на чл.123 ал.6 предложение първо от ЗАДС.

Административнонаказващият орган е обсъдил приложението и по-скоро липсата на основания за приложението на института „Маловажен случай”, като е приел, че административнонаказателният процес е строго регламентирана дейност, при която за извършено административно нарушение се налага съответно административно наказание. Общото понятие за административно нарушение се съдържа в чл.6 от ЗАНН, а в чл.28 от ЗАНН е казано, че за маловажни случаи на административни нарушения наказващият орган - в случая началника на Митница Свищов може да не наложи наказание, като предупреди нарушителя устно или писмено, че при повторно извършване на нарушение ще му бъде наложено административно наказание. Според чл.126 „б” ал.1 от ЗАДС за маловажни случаи на нарушения по чл.118, 122, 123, 126 и 126а, установени при извършването им, митническите органи могат да налагат глоби с фиш по реда и в размерите, установени в чл.39 ал.2 от ЗАНН. В чл.126 „б” ал. 2 от ЗАДС е определено, че маловажни случаи по ал.1 са тези, при които двойният размер на акциза за стоките - предмет на нарушението не надвишава 50 лв. В случая е нарушен чл.123 ал.6 от ЗАДС и двойния размер на акциза е в размер на 12 141.30 лв., който надхвърля предвидения в чл.126 „б” ал.2 от ЗАДС размер. Следователно на нарушителя не може да бъде наложена глоба с фиш по реда на чл.126”б” ал.1 във връзка с чл.39 ал.2 от 3AHH, което от своя страна води до заключението, че не може да бъде приложена нормата на чл.28 от ЗАНН.

Административно наказващият орган е преценил, след преценка на смекчаващите и отегчаващите отговорността обстоятелства във връзка с чл.27 от ЗАНН, а именно липсата на други административни нарушения по ЗАДС на лицето К.Н.Х., ЕГН ***********, следва да се определи административно наказание „глоба” в размер, ориентиран към минимума на предвиденото за това нарушение наказание.

За това нарушение, съгласно чл.123 ал.6 предложение първо от ЗАДС „Лице, което държи, пренася, превозва, предлага или продава алкохолни напитки и тютюневи изделия, облепени с бандерол DUTY FREE, съответно с надпис, който задължително съдържа думите DUTY FREE, се наказва с глоба или с имуществена санкция в двойния размер на дължимия акциз, но не по-малко от 2000 лв. - за физическите лица и не по-малко от 4000 лв. - за юридическите лица и едноличните търговци, а при повторно нарушение - не по-малко от 6000 лв.”, като предмета на нарушението съгласно чл.124 ал.1 от ЗАДС се отнема в полза на държавата не зависимо от това чия собственост е.

Въз основа на описаната фактическа и правна обстановка и въз основа на постановление от 21.07.2014 год. на РП - Ловеч за прекратяване на наказателното производство е издадено обжалваното наказателно постановление.

При така установената фактическа обстановка, съдът приема, че отразените в НП обстоятелства отговарят на действителното положение. За тези обстоятелства - къде, как, кога и какъв е броя на въпросните акцизни стоки, свидетелстват съставените в хода на проверката протоколи от 05.11.2012 година, изготвените фотоалбуми, заключенията на извършените стоково икономическа и съдебно оценителна експертиза. Въз основа на писмените и гласни доказателства по досъдебно производство №25-БОП/2012г. на сектор „БОП” - Ловеч, наказващият орган правилно е отразил и описал фактическата обстановка, при която е извършено констатираното нарушение и обстоятелствата, при които е извършено и начина, по който е протекла проверката. Безспорно се установява от всички писмени и гласни доказателства по делото, че се касае за наличие на акцизни стоки с надпис, който съдържа думите DUTY FREE, и то за наличието им в обекти, собственост или стопанисвани от жалбоподателя, поради което е ангажирана отговорността му. Държането представлява само упражняване на фактическа власт върху определен обект на собственост и в конкретния случай фактическа власт върху намерените цигари е упражнявал именно жалбоподателя. Описанието на нарушението в НП и обстоятелствата, при които се твърди, че е извършено, определено навеждат на извода, че се касае до нарушение на чл.123 ал.6 от ЗАДС, за което нарушение от обективна страна е достатъчно ФЛ да е осъществило фактическа власт – държане на стоката, което в конкретния случай е налице. Нарушението по чл.123 ал.6 от ЗАДС е формално и самото констатиране на наличие на с надпис, който съдържа думите DUTY FREE е достатъчно основание за обосноваване на административнонаказателната отговорност на жалбоподателя. Ето защо съдът приема, че по безспорен и категоричен начин е установено, както извършеното административно нарушение, така и неговия автор.

НП отговаря на всички императивни изисквания на чл.57 от ЗАНН, правилна е и правната квалификация на деянието, както и основанието за налагане на наказанието. При определяне на размера на наказанието, наказващият орган е съобразил изискванията на чл.12 и чл.27 от ЗАНН и е наложил наказание глоба в минималния, предвиден в закона размер.

Наказващият орган е изложил и подробни съображения, че случаят не се явява маловажен по смисъла на ЗАДС, които настоящият състав напълно споделя. За да стигне до извода, че не се касае за маловажен случай, наказващият орган е взел предвид размера на двойният акциз на стоките, предмет на нарушението – 12 141.30 лева, както и разпоредбата на чл.126б от ЗАДС.

НП е издадено от компетентен орган, тъй като видно от представената заповед на Директор на Агенция Митници, Началникът на Митница Свищов е компетентен да издава НП по ЗАДС.

Поради изложеното, съдът намира, че при издаване на НП не са допуснати съществени процесуални нарушения, нарушението, за което е санкциониран жалбоподателя е безспорно доказано, поради което обжалваното НП е законосъобразно и обосновано и като такова следва да бъде потвърдено изцяло.

Настоящият състав не споделя становището на процесуалния представител на жалбоподателя, че неправилно е определен дължимия пропорционален акциз като за данъчна основа е използвана определената в чл.71 ал.1 т.1 от ППЗАДС цена от 7.50 лева за 20 къса. Съгласно чл.29 ал.1 от ЗАДС акцизът върху цигарите се определя като сума от специфичен и пропорционален акциз, като данъчната основа за пропорционалния акциз е продажната цена, регистрирана по установения ред по силата на ал.3 от същия текст. Този ред е установен в Наредбата за условията и реда за регистриране на цените на тютюневи изделия, приета с Постановление № 192 на Министерския съвет от 2004 г. /обн. в ДВ бр.71 от 13.08.2004г., в сила от 01.01.2005г./. За регистрираните съгласно посочената наредба продажни цени на тютюневи изделия се води регистър, който е публичен и от него се установява, че за държаните от Х. марки цигари няма регистрирани продажни цени. Следователно правилно като продажна цена /данъчна основа за изчисляване на пропорционалния акциз/ по силата на чл.29 ал.3 т.5 от ЗАДС е определена посочената в чл.71 ал.1 т.1 от ППЗДАС цена за 20 къса от 7.50 лева.

При тези съображения, съдът намира, че наказателното постановление е правилно и законосъобразно, поради което следва да бъде потвърдено.

Водим от гореизложеното и на основание чл.63 ал.1 от ЗАНН съдът

 

                                 Р   Е   Ш   И :

 

ПОТВЪРЖДАВА НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 339/2014 г. от 09.10.2014 година на Кирил Адриянов Йорданов – Началник на Митница - Свищов, с което на основание чл.123 ал.6 предл. първо, чл.124 ал.1 от ЗАДС във вр. с чл.24, чл.36 ал.2 и чл.53 от ЗАНН на К.Н.Х., ЕГН **********,*** е наложено административно наказание – глоба в размер на 12 141.30 /дванадесет хиляди сто четиридесет и един лева и тридесет стотинки/ лева за извършено нарушение по чл.99 ал.2 т.4 предл. първо от ЗАДС като ЗАКОНОСЪОБРАЗНО.

Решението подлежи на касационно обжалване пред Ловешки административен съд по реда на глава дванадесета от АПК в 14 дневен срок от съобщението на страните, че е изготвено.

 

 

 

                       РАЙОНЕН СЪДИЯ :