О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
гр. Кюстендил,
Кюстендилският окръжен съд, гражданска колегия, в открито заседание
на втори юни
през двехиляди и единадесета година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: Ваня Богоева
при секретаря М.С.
като разгледа докладваното от съдия Ваня Богоева т. д. № 21
по описа за 2011 г. на КОС и, за да се произнесе взе предвид :
Адв.
Е. С., САК в качеството си на процесуален представител по пълномощие на „Ю. К.”
ЕООД със седалище и адрес на управление гр.
С., район „***”, ул.”**” № **, ет. * със съдебен адрес гр. С., ул.”***”
№ *, ет.*, ап. * е подала молба от
Ответникът Община Дупница, гр. Дупница, пл. „Свобода” № 1 изразява становище за неоснователност на искането, поради което същото да бъде отхвърлено.
КОС след като прецени становището на страните, фактите и обстоятелствата по делото приема за установено следното:
Производството по делото е било образувано по подадена от ищцовото ТД и.м., с която против Община Дупница са предявени обективно съединени частични искове за заплащане на част от дължими възнаграждения по сключени между страните договори за консултантски услуги, както и претенция за присъждане на изтекла мораторна лихва.
Тъй като и. м. е била нередовна с
разпореждане от
Предвид установената по делото фактическа обстановка настоящата инстанция приема молбата за възстановяване срока за отстраняване нередовностите на и. м. по чл. 64, ал. 2 от ГПК за недопустима, поради което я оставя без разглеждане.
Разпоредбата на чл. 64, ал. 2 от ГПК предвижда процесуалната възможност за възстановяване на пропуснат срок, ако се докаже, че пропускането му се дължи на особени непредвидени обстоятелства, които страната не е могла да преодолее и доказването им е в тежест на тази страна, която е направила искането. Молбата за възстановяване се подава в едноседмичен срок от съобщението за пропускането му предвид чл. 64, ал. 3 от ГПК.
Съдът намира, че поради пропускът да укаже на страната в какъв срок следва да извърши процесуалните действия по отстраняване нередовностите на и.м. не е налице пропуснат срок по смисъла на ГПК, поради което следва да се приеме, че депозираната молба за отстраняване на нередовностите е подадена в срок. Т.е. в случая не е налице изтекъл срок, в който страната чрез процесуалният й представител по пълномощие да не е извършила процесуални действия по отстраняване нередовности на и.м.
Предвид изложеното съдът не обсъжда представените с молбата медицински документи и не обсъжда въпроса установяват ли същите наличието на особени непредвидени обстоятелства по смисъла на посочената процесуална норма.
Предвид това и доколкото за ищеца не са налице последици от пропуснат срок / какъвто в случая няма, то за него липсва правен интерес от разглеждане на искането му по чл. 64, ал. 2 от ГПК и същото следва да бъде оставено без разглеждане.
Водим от горното, КОС
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ
без разглеждане искането на адв. Е. С., процесуален представител по пълномощие
на „Ю. К.” ЕООД със седалище и адрес на управление гр. С., район „***”, ул.”***” № **, ет. * със
съдебен адрес гр. С., ул.”***” № *, ет.*, ап. * обективирано в молба вх. № 2528
/
По молбата за отстраняване нередовностите на и.м. съдът ще се произнесе с отделен съдебен акт.
Определението не подлежи на обжалване.
ОКРЪЖЕН СЪДИЯ :