Определение по дело №600/2008 на Окръжен съд - Благоевград

Номер на акта: Не е посочен
Дата: 23 януари 2009 г.
Съдия: Маргарита Коцева
Дело: 20081200200600
Тип на делото: Частно наказателно дело
Дата на образуване: 29 декември 2008 г.

Съдържание на акта

РЕШЕНИЕ

Номер

1065

Година

14.10.2002 г.

Град

Кърджали

В ИМЕТО НА НАРОДА

Окръжен Съд - Кърджали

На

10.14

Година

2002

В закрито заседание в следния състав:

Председател:

Мария Кирилова Дановска

Секретар:

Прокурор:

като разгледа докладваното от

Мария Кирилова Дановска

Фирмено дело

номер

19965100800526

по описа за

1996

година

Постъпило е заявление за вписване на новонастъпили обстоятелства в надлежния регистър при съда, свързани с промяна в устава на Сдружение с нестопанска цел “Център за икономически проучвания и стратегии”.

От приложените към делото доказателства се установява, че на 09.07.2002г. на проведено общо събрание на сдружението е взето решение за съобразяване на устава му съгласно разпоредбата на §1, ал.4 от ПЗР на ЗЮЛНЦ, като решението е взето с необходимия кворум.

Съдът като прецени редовността на молбата и приложените към нея доказателства счита, че искането е основателно.

Водим от изложеното окръжният съд

РЕШИ:

ВПИСВА в регистъра на юридическите лица с нестопанска цел при Окръжен съд-Кърджали т.1, per.5, стр.126, парт.5, пореден номер на вписването..2..новонастъпили обстоятелства в Сдружение с нестопанска цел “Център за икономически проучвания и стратегии” - ПРОМЕНИ в устава на сдружението, както следва:

I. ИЗМЕНЕНИЯ В УСТАВА, КАКТО СЛЕДВА:

Чл.2 /1/ Сдружението е юридическо лице с нестопанска цел за осъществяване на дейност в частна полза по смисъла на ЗЮЛНЦ.

/4/ Сдружението е учредено за неопределен срок.

Чл.4. Седалището на сдружението е гр.Кърджали, ул."Отец Паисий” 17, вх.А, ап.13

Чл.5./1/ Сдружението има следните цели: да съдейства на членовете си за осъществяването на творчески контакти и за формирането на изследователски и творчески колективи сред икономическите среди в България и чужбина; да способства за организирането на обществени мероприятия като семинари, конференции симпозиуми, работни срещи и други подобни, с оглед публична изява членовете си и на формираните от тях творчески колективи и даване на публичност на резултатите от икономически проучвания ; да оказва помощ и съдействие на членовете си чрез разпространяване сред тях на актуална икономическа информация; да съдейства и подпомага за организирането и осъществяването на научно-изследователски и приложни икономически проучвания, анализи и прогнози; да способства за публикуването, разпространяването и практическото приложение на резултатите от икономически изследвания; да представлява и изразява общите становища на членовете си с оглед постигане на общ интерес.

/2/ Общото събрание на Сдружението може да формулира и други цели, които трябва да бъдат в съзвучие с изложените в предходната алинея.

Чл.6. За постигането на целите си Сдружението осъществява следните дейности: 1. Подпомагане на членовете си и други заинтересувани лица в страната и чужбина за установяване на творчески контакти и за формиране на творчески колективи;2. Сътрудничество с български и чуждестранни организации, които имат сходни цели и дейност;3. Събиране, преработка и интерпретация на статистическа и друга информация с оглед предоставяне на членовете на сдружението и на други заинтересовани лица; 4. Организиране на теоретически и приложни конференции и симпозиуми, семинари, работни срещи, лектории, курсове и други подобни; 5. Организиране изпълнението на научно­изследователски и приложни икономически изследвания и проучвания и изследователски проекти, включително по заявка на български и чуждестранни възложители; 6.издаване, отпечатване и разпространяване на изследователски трудове, научни доклади, студии, брошури, информационни бюлетини и други издания, които сдружението смята за желателни за постигане на целите му; 7. Други дейности, които способстват за постигане на целите на Сдружението.

Чл.8.Членове на Сдружението могат да бъдат дееспособни физически лица, които са заинтересувани за постигане целите му, приемат неговия устав и желаят да участват в дейността му.

/3/ Нови членове на сдружението се приемат от Общото събрание на Сдружението, въз основа на писмена молба, подадена до УС, която съдържа изявление, че приема устава на сдружението.

Чл.10 Членовете на сдружението са длъжни да заплащат встъпителна вноска в размер на 100 лв. и годишен членски внос, определен с решение на Общото събрание.

Чл.13./1/ Членството в Сдружението се прекратявай. 1.По собствено желание, заявено с писмена молба до Управителния съвет;2.поради смърт или поставяне под пълно запрещение; З.при изключване; 4. С прекратяването на Сдружението; 5. При отпадане.

/2/ Основание за изключване е неспазването на Устава и на решенията на Общото събрание, което прави по-нататъшното членство несъвместимо. Изключването настъпва след вземане на решение за изключване от Общото събрание.

/3/ Отпадане на член настъпва в случай, че същия не е внесъл встъпителната си вноска в срока по чл.10, ал.2 или годишния си членски внос до изтичането на календарната година, за която се отнася. Отпадането се вписва в регистъра на членовете въз основа на решение на УС.

/4/ При прекратяване на членството, с изключение на прекратяване на осн.чл.13,ал.1, т.5, се възстановява направена встъпителна вноска.

Чл.14. Органите на Сдружението са Общото събрание и Управителния съвет.

Чл.15. Общото събрание е върховен орган за управление и се състои от всички членове на Сдружението. То се свиква на редовно заседание най-малко веднъж годишно.

Чл. 16./1/ Общото събрание се свиква по решение на Управителния съвет, по инициатива на Президента или по искане на най-малко 1/3 от членовете на Сдружението. Ако в последния случай УС не свика ОС в двуседмичен срок, то се свиква от съда по реда на чл.26, ал.1 от ЗЮЛНЦ.

/2/ Общото събрание се свиква чрез писмено уведомление, съдържащо покана до членовете най-малко 30 дни преди датата на събранието.

/3/ Поканата съдържа информация за дата, час и място на провеждането на събранието, дневния ред и по чия инициатива се свиква.Поканата се обнародва в ДВ в срока по предходната алинея. С обнародването на поканата се счита, че всички членове на сдружението са уведомени за насроченото общо събрание.

/4/ Общото събрание се счита за законно, ако присъстват най-малко от половината от всички членове.Ако не се яви нужния кворум, събранието се отлага за един час по-късно при същия дневен ред и се счита за законно, колкото и членове да се явят.

Чл.17./1/ Общото събрание: 1. Изменя и допълва Устава; 2. Взема решения за преобразуване и прекратяване на Сдружението; 3. Взема решения за приемане на нови членове и за изключване на членове; 4. Приема бюджета, одобрява годишния отчет за изпълнението му и освобождава УС от отговорност; 5.Приема отчета за дейността на Сдружението; 6.Определя числеността на УС, избира и освобождава членовете на УС; 7. От състава на УС избира Президент и Изпълнителен директор; 8.По предложение на УС определя основните насоки за дейността на Сдружението, приема програми за дейността на Сдружението; 9. Взема решения относно участието на Сдружението в други организации или упълномощава УС за вземане на такива решения; 10. Взема решения за встъпителните вноски и определя размера на членския внос; 11.приема други вътрешни актове; 12. Взема решения за откриване и закриване на клонове; 13.Отменя решения на другите органи на Сдружението, които противоречат на закона, устава или други вътрешни актове, регламентиращи дейността на Сдружението; 14. Решава и други въпроси за дейността на Сдружението.

/2/ Решенията по т.1 се вземат с мнозинство 2/3 от членовете, по т.2 и 3 се вземат с мнозинство от 2/3 от присъстващите, а останалите решения - с обикновено мнозинство от присъстващите.

Чл.19./1/ Управителният съвет се състои най-малко от трима членове, като точния им брой се определя от Общото събрание при избирането им.

/2/. УС в съответствие с Устава и решенията на ОС: 1. Приема програми, планове и отделни задачи и взема решения за организиране и участие на Сдружението във важни обществени прояви, в съответствие с целите му; 2. Ръководи и регулира оперативно дейността на Сдружението; 3. Взема решения по управляването и стопанисването на имуществото, с оглед неговото опазване и увеличаване; 4. Приема проект на годишния бюджет и се отчита за изпълнението му пред Общото събрание, внася частични изменения в бюджета може да включва нови разходни пера, ако след одобряването на бюджета са разкрити нови източници на финансиране; 5. Приема и внася за разглеждане и одобряване от Общото събрание годишен доклад за работата на Сдружението; 6. Приема организационно-управленската структура на Сдружението, одобрява правилата за организация на отчетността, работната заплата и други вътрешни правила на Сдружението; 7. Определя реда за кандидатстване за членство; 8. Определя възнаграждението на длъжностните лица, избрани от Общото събрание; 9. Решава други въпроси, предвидени в Устава.

/З/УС се избира за срок от пет години.

/4/Заседанията на УС са законни, ако присъстват най-малко половината от членовете му.

/5/Решенията на УС се вземат с обикновено мнозинство на членовете му.

/6/В неотложни и други особени случаи УС може да взема решения неприсъствено, с протокол, подписан от всичките му членове.

Чл.20./1/ Президентът на Сдружението се избира от ОС от състава на УС и има следните правомощия: 1 .ръководи заседанията на ОС; 2. Изпълнява функциите на Председател на УС и ръководи неговата дейност; 3. Представлява Сдружението в отношенията му с национални и чуждестранни организации и институции; 4. Подписва документите на Сдружението; 5.сключва трудовите договори със служителите; 6. В рамките на бюджета, плановете, програмите и решенията на УС взема решения за целесъобразно разходване на предвидените средства за дейността на Сдружението; 7.решава други въпроси, които са му възложени от ОС или УС.

/2/ Президентът може да упълномощава Изпълнителния директор или други членове на УС да упражняват някои от правомощията му, предвидени в Устава;

/3/ Президентът на Сдружението може да се избира на обществени начала.

Чл.21. Изпълнителният директор на Сдружението се избира от ОС от състава на УС и има следните правомощия: 1. Организира изпълнението на решенията на Общото събрание и на Управителния съвет; 2. Ръководи текущата дейност; 3. В отсъствие на Президента упражнява неговите правомощия; 4. Има пълномощия да задължава сметките и да подписва документи на Сдружението; 5.изпълнява функциите на зам.-председател на УС;6. Представлява Сдружението;

Чл.25.Сдружението се представлява от Президентът и Изпълнителния директор, заедно и поотделно.

Чл.26. Сдружението се прекратява с решение на ОС или от Съда по реда и при условията на чл.13, ал.1 от ЗЮЛНЦ.

Чл.27./1/ При прекратяване на Сдружението се извършва ликвидация;

/2/ Ликвидацията се извършва от УС или от определено от него лице.

Чл.28. След удовлетворяване на кредиторите на сдружението, имуществото на сдружението се разпределя между неговите членове, в съответствие с решение на ОС, взето с 2/3 мнозинство от присъстващите членове.

II.ИЗБОР НА НОВ УПРАВИТЕЛЕН СЪВЕТ: Румен Николов Добрински, с ЕГН **********-Президент; Бойко Иванов Николов, с ЕГН **********-Изп.директор; Николай Асенов Марков, с ЕГН **********-член.

Решението подлежи на незабавно изпълнение.

Председател: