Определение по дело №630/2017 на Окръжен съд - Варна

Номер на акта: 1605
Дата: 29 май 2017 г.
Съдия: Мария Иванова Христова
Дело: 20173100900630
Тип на делото: Търговско дело
Дата на образуване: 26 май 2017 г.

Съдържание на акта

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№___________

гр. Варна, ___.05.2017г.

 

ВАРНЕНСКИ ОКРЪЖЕН СЪД, ТЪРГОВСКО ОТДЕЛЕНИЕ в закрито заседание на двадесет и девети май през две хиляди и седемнадесета година, в състав:

                                                           ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: МАРИЯ ХРИСТОВА

           

като разгледа докладваното от съдията

т.д.№630 по описа за 2017г. на ВОС,

за да се произнесе взе предвид следното:

 

            Производството е образувано по предявен от „БАНКА ПИРЕОС БЪЛГАРИЯ” АД, гр.София, чрез адв.Недев, срещу „ЛЪКИ 2006” ЕООД, гр.Варна иск с правно основание чл.517, ал.4 от ТЗ.

            Съдът, като извърши проверка за редовността на исковата молба и допустимостта на производството, констатира, че по предявения иск не е внесена следващата се държавна такса.

На ищеца следва да се укаже и представянето на доказателства за внесена държавна такса по сметка на ВОС.

Водим от горното и на осн. чл. 129, ал. 1 ГПК вр. чл.128, т.З ГПК

 

ОПРЕДЕЛИ:

 

ОСТАВЯ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ производството по т.д. №630/17г. на ВОС.

ЗАДЪЛЖАВА ищеца в едноседмичен срок от получаване на съобщението да представи доказателства за внесена държавна такса по сметка на Варненски окръжен съд в размер от 80 лв.

УКАЗВА на ищеца, че при неизпълнение на указанията в срок, исковата молба ще бъде върната, а производството по делото прекратено.

Допълнителни указания във връзка с призоваването:

За търговците: чл.50 (1) Мястото на връчване на търговец и на юридическо лице, което е вписано в съответния регистър, е последният посочен в регистъра адрес. (2) Ако лицето е напуснало адреса си и в регистъра не е вписан новият му адрес, всички съобщения се прилагат по делото и се смятат за редовно връчени. (3) Връчването на търговци и на юридически лица става в канцелариите им и може да се извърши на всеки служител или работник, който е съгласен да ги приеме. При удостоверяване на връчването връчителят посочва имената и длъжността на получателя. (4) Когато връчителят не намери достъп до канцеларията или не намери някой, който е съгласен да получи съобщението, той залепва уведомление по чл.47, ал.1. Второ уведомление не се залепва.

За физическите лица: чл. 40 от ГПК (1) Страната, която живее или замине за повече от един месец в чужбина е длъжна да посочи лице в седалището на съда, на което да се връчват съобщенията – съдебен адресат, ако няма пълномощник по делото в РБ. Същото задължение имат и законният представител, попечителят и пълномощникът на страната. (2) Когато лицата по ал. 1 не посочат съдебен адресат всички съобщения се прилагат към делото и се смятат за връчени. чл. 41 от ГПК (1) Страната, която отсъства повече от един месец от адреса, който е съобщила по делото или на който веднъж й е връчено съобщение, е длъжна да уведоми съда за новия си адрес. Същото задължение имат и законният представител, попечителят и пълномощникът на страната. (2) При неизпълнение на задължението по ал. 1 всички съобщения се прилагат към делото и се смятат за връчени.

 

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: