Определение по дело №163/2010 на Окръжен съд - Благоевград

Номер на акта: Не е посочен
Дата: 14 април 2010 г.
Съдия: Красимир Аршинков
Дело: 20101200200163
Тип на делото: Частно наказателно дело
Дата на образуване: 8 април 2010 г.

Съдържание на акта Свали акта

РЕШЕНИЕ

Номер

43

Година

26.04.2010 г.

Град

Кърджали

В ИМЕТО НА НАРОДА

Окръжен Съд - Кърджали

На

04.26

Година

2010

В закрито заседание в следния състав:

Председател:

Веселина Атанасова Кашикова

Секретар:

Прокурор:

като разгледа докладваното от

Веселина Атанасова Кашикова

Фирмено дело

номер

20105100800009

по описа за

2010

година

Производството по делото е по реда чл.595 и сл. от ГПК във вр. с чл. 18 от Закона за юридическите лице с нестопанска цел.

Постъпило е заявление от Управителния съвет на сдружение с нестопанска цел „МЕСТНА ИНИЦИАТИВНА ГРУПА - ОБЩИНА МОМЧИЛГРАД”, гр. Момчилград за вписване в надлежния регистър на съда на учреденото сдружение. Представен е протокол от проведено на 05.03.2010 година учредително събрание, на което тридесет и девет физически лица са взели решения за учредяване и регистрация на сдружение с нестопанска цел „МЕСТНА ИНИЦИАТИВНА ГРУПА - ОБЩИНА МОМЧИЛГРАД”, гр. Момчилград за осъществяване на дейност в обществена полза, като са определили наименованието, седалището, целите и средствата за постигането им, вида на дейност съгласно чл. 2 от Закона за юридическите лица с нестопанска цел, предмета на дейност, органите на управление и правомощията им, правилата относно начина на представителство на сдружението, реда на възникване и прекратяване на членството, срока на действие на сдружението. Приет е Устав на сдружението с нестопанска цел, подписан от всички учредители и е избран управителен съвет на сдружението. Избран е председател на Управителния съвет, който да представлява сдружението. Представен е нотариално заверен образец от подписа на председателя на УС. Представени са декларации от членовете на Управителния съвет, от които е видно, че отговарят на условията на чл. 35 от Устава за да бъдат избирани като такива.

С оглед на изложеното, съдът намира, че искането за вписване на учреденото сдружение с нестопанска цел е основателно и следва да се впише, поради което и на основание чл.597 и чл. 595 от ГПК във връзка с чл. 18 от ЗЮЛНЦ

Р Е Ш И :

ВПИСВА в регистъра за юридическите лица с нестопанска цел /сдружения и фондации/ при Кърджалийския окръжен съд учреденото сдружение с нестопанска цел за осъществяване на дейност в обществена полза „МЕСТНА ИНИЦИАТИВНА ГРУПА - ОБЩИНА МОМЧИЛГРАД”; със седалище и адрес на управление: гр. Момчилград, ул. «Момчил Войвода» № 3.

Цели на сдружението: Да подпомага развитието на селските райони; да развива и утвърждава европейските практики и подходи за децентрализирано развитие на селските райони отдолу-нагоре, включително чрез подхода ЛИДЕР на Европейския селскостопански фонд за развитие на селските райони; Да насърчава сближаването на българската земеделска политика с Общата земеделска политика на ЕС; да подпомага развитието на селското стопанство и да допринася за укрепване на селските райони; да подпомага развитието на селските райони в сферите на: конкурентоспособността, опазването на околната среда, подобряване качеството на живот и разнообразяване на икономическите дейности в селските райони; да стимулира въвеждането на нови методи и ресурси за развитие на селските райони като развива целева и иновативна политика в селските райони; да спомага за развитието на неземеделски икономически дейности, включително туризъм в селските райони; да създава и развива нови, по-качествени услуги в съответствие с нуждите на местното население/общност; да подпомага, активизира и разширява транс-националното взаимодействие като участва в създаването и развитието на мрежи за сътрудничество; да насърчава обмена на опит между отделните местни инициативни групи в други селски райони на страната; да работи за засилване на местната идентичност на селските райони; Да спомага за развитието на между- общинското сътрудничество; да съдейства за увеличаване на местния капацитет и знания на района; да работи за разширяване на достъпа до доходи за местните жители; да работи за подобряване на конкурентоспособността на типичните местни продукти; да работи за увеличаване на възможностите за подобряване участието и организацията на местната общност с цел по-добро развитие на селските райони; да мотивира участието на местните действащи лица в развитието на района, за да се гарантира изпълнение на местни инициативи отдолу-нагоре; да работи и помага за изграждане на гражданско общество, демократизация и прозрачност в дейността на централните и местните органи на управление, чрез осъществяване на граждански инициативи и сътрудничество с държавни институции, местни и регионални власти; да повишава цялостната привлекателност на селските райони като място за достоен и интересен живот и възнаграждаваща работа.

За постигане на целите си, Сдружението може да извършва всички дейности, незабранени от закона, при спазване на изискванията на ЗЮЛНЦ и Раздел V от настоящия Устав, свеждащи се до следния предмет: Прилагане на подхода ЛИДЕР по Европейския селскостопански фонд за развитие на селските райони и други децентрализирани програми за развитие, основани на участието на местните общности. Кандидатстване за финансиране на Стратегията на местна инициативна група пред МЗГ спрямо правилата на подхода ЛИДЕР и съответните разпоредби на МЗГ, както и кандидатстване за финансиране пред други програми на Европейския съюз. Организиране на конкурси за финансиране на проекти по Стратегията на местната инициативна група спрямо правилата на ЛИДЕР и съответните разпоредби на МЗГ. Разработване на анализи, стратегии, доклади, програмни документи. Осъществяване на изследователски програми, социологически проучвания, експертна и консултантска дейност. Организиране и провеждÓне на работни срещи, обучения, семинари, конференции, форуми, дебати и обсъждания с представители на всички нива на държавно управление, бизнес средите и нестопанските организации. Създаване на партньорски отношения с университети, изследователски институти, държавна администрация, бизнес среди. Предлагане на различни форми за обучение и професионална квалификация. Издаване на брошури, бюлетини и други печатни материали. Прилагане на мерки за изграждане на капацитет в общността. Участие в дейности на мрежа от структури в селски райони. Поддържане на база от данни и осигуряване на обмен на информация и успешни практики.

В осъществяване на дейността си Сдружението може да извършва стопанска дейност, доколкото тази дейност е допълнителна и пряко свързана с дейността по предходния член и приходите от нея се разходват за постигане целите на сдружението.

Допълнителната стопанска дейност е както следва: Издателска дейност; Консултантска дейност и услуги, изготвяне на анализи, организиране и провеждане на семинари, обучения, демонстрации, проучвания и други подобни във връзка с предмета на дейност и целите на Сдружението; Създаване и разпространение на информационни продукти; Управление на собствено имущество; Упражняване на права върху интелектуална собственост.

Стопанската дейност, осъществявана от Сдружението, се подчинява на действащите нормативни актове за съответния вид дейност.

За осъществяването на стопанската дейност, Сдружението може да учредява самостоятелно или в партньорство свои предприятия и кооперации, съгласно ТЗ и ЗК.

За постигане на своите цели Сдружението използва всички средства, които не противоречат на Конституцията и законите на страната.

Членове на Сдружението могат да бъдат дееспособни физически и юридически лица, които желаят да допринесат за постигането на целите на Сдружението. Членовете-юридически лица се представляват пред Сдружението oт своите представители-физически лица.

Членството в Сдружението е доброволно.

Кандидатът (или законния представител на юридическото лице — кандидат) подава писмена молба до Управителния съвет в която декларира, че е запознат и приема разпоредбите на устава на Сдружението. Молбата следва да съдържа трите имена, ЕГН и точен адрес за физическите лица, а кандидатите – юридически лице следва да представят решение на управителните си органи за участие в сдружението и удостоверения за регистрацията си.

Членството се придобива с решение на Управителния съвет.

При отказ на Управителния съвет кандидатът подава писмена молба до Общото събрание. В този случай членството се придобива с решение на Общото събрание.

Членовете на Сдружението имат следните права: да участват в управлението на Сдружението; да бъдат информирани за неговата дейност; да ползва имуществото на Сдружението само доколкото това е свързано с упражняване не дейности и функции в неговите управителни органи или такива, възложени с решение на тези органи; да се ползват от резултатите от дейността на Сдружението съгласно с разпоредбите на устава; да спазват устава и изпълняват решенията ш органите на управление; да спазват и изпълняват разпоредбите на устава на Сдружението и законите в тази връзка; да участват редовно на събранията наСдружението и в дейността му и да работят за осъществяване на целите му; До заплащат в срок до 31 март на съответната година на годишен членски внос от 12 (<дванадесет) лева за физически лица и 50 (петдесет) лева - за юридически лица; Да работят за укрепване на Сдружението. Заплащат встъпителна вноска - 10 лв. за физически лица и 20 лв. за юридически лица.

За задълженията на Сдружението членът отговаря до размера ш предвидените в устава и определените от общото събрание членски внос ъ имуществени вноски. Над този размер членът не отговаря лично за задълженията ш Сдружението.

Членствените права и задължения, с изключение на имуществените, са непрехвърлими и не преминават върху други лица при смърт, съответно при прекратяване.

Членството в Сдружението се прекратява: С едностранно писмено заявление отправено до УС на Сдружението; С прекратяване на Сдружението; При отпадане поради невнасяне на членски внос, определените от Общото събрание имуществени вноски и системно неучастие в дейността на Сдружението; Със смъртта или поставяне под пълно запрещение, респективно прекратяване на юридическата личност на член на Сдружението; С изключването по решение на Общото събрание.

Член на Сдружението може да бъде изключен с решение на Общото събрание, когато нарушава предвидените в настоящия Устав задължения или извърши други действия, които правят нататъшното му членство в Сдружението невъзможно или несъвместимо с целите и дейността на Сдружението.

Отпадането се счита настъпило с вземането на решение за това от Управителния съвет, когато член на Сдружението: не е внесъл в срок 1 /една/ годишна вноска по членския внос; е преустановил участието си в дейността на Сдружението, като не е присъствал на повече от 2 /две/ последователни заседания на общото събрание или не е изпълнил друго свое задължение в срока, определен от Общото събрание или Управителния съвет.

Горните обстоятелства се констатират от УС по документите на Сдружението, който докладва отпадането на общото събрание и го отразява в документацията на Сдружението.

Във всички случаи на прекратяване на членството Сдружението не дължи връщане на направените имуществени вноски (членски внос). Прекратилия членството си член е длъжен да направи дължимите имуществени вноски за периода на членството му, с изключение на случая по чл. 19 т. 4. Също така, при прекратяване на членството по чл. 19. ал. 1, ако напускащият член е изразил несъгласие с решение на Общото събрание за допълнителни имуществени вноски и не по-късно от 15 дни след като е узнал за решението е подал уведомление, че напуска Сдружението на това основание, последният не дължи определените със същото решение вноски.

Органи на управление на сдружението са Органи на Сдружението са: Общо

събрание и Управителен съвет.

Общото събрание е върховен орган на Сдружението. То се състои от всички членове на Сдружението. Учредителното общо събрание се състои от всички учредители.

Членовете на Сдружението - физически лица участват лично в общото събрание. Те могат да бъдат представлявани от упълномощено лице с пълномощно с нотариална заверка на подписите. Пълномощник не може да бъде член на Сдружението, респ. физическо лице, което представлява член-юридическо лице, или член на Управителния съвет. Пълномощникът не може да представлява повече от един член на сдружението. Преупълномощаване не се допуска.

Общото събрание: Изменя и допълва устава; Приема други вътрешни актове; Избира и освобождава членовете на Управителния съвет; Изключва члеÝове; Приема членове в случаи на отказ от страна на Управителния съвет; Взема решение за откриване и закриване на клонове; Взема решение за участие в други организации; Взема решение за преобразуване или прекратяване на Сдружението; Приема основни насоки и програма за дейността на Сдружението; Приема бюджета на Сдружението; Взема решение относно дължимостта и размера на членския внос или на имуществените вноски; Приема отчета за дейността на Управителния съвет; Отменя решенията на другите органи на Сдружението, които противоречат на закона, устава или на вътрешни актове, регламентиращи дейността на Сдружението; Приема правилата и реда за извършване на общественополезна дейност; Взема и други решения предвидени в устава. Определя седалището и адреса на управление на Сдружението;

Правата по чл. 27, ал.1.,т.1, 3, 4, 5, 9, 11 и 12 от Устава не могат да се възлагат на други органи на Сдружението.

Решенията на общото събрание са задължителни за другите органи на Сдружението.

Решенията на общото събрание подлежат на съдебен контрол относно тяхната законосъобразност и съответствие с устава.

Общото събрание се свиква от Управителния съвет по негова инициатива или по искане на една трета от членовете на Сдружението. Ако в последния случай управителния съвет в месечен срок не отправи писмено покана за свикване на общото събрание, то се свиква от съда по седалището на Сдружението по писмено искане на заинтересуваните членове или упълномощено от тях лице.

Поканата трябва да съдържа дневния ред, датата, часа и мястото за провеждането на общото събрание и по чия инициатива то се свиква.

Поканата се обявява най малко 1 месец преди провеждане на общо събрание. Писмените материали, свързани с дневния ред на общото събрание, трябва да бъдат предоставени на разположение на членовете най-късно до датата на публикуване или изпращане на поканата за свикването на събранието. На заседанието на общото събрание се изготвя списък на присъстващите членове на Сдружението-физически лица, респ. представляващи членовете-юридически лица, или техните пълномощници при условията на чл. 25. Те удостоверяват присъствието си с подпис, като преди това се легитимират с личната си карта. Списъкът се заверява oт председателя, секретаря и преброителите на общото събрание.

Общото събрание е законно, ако присъстват лично или чрез пълномощник повече от половината от всички членове. При липса на кворум събранието се отлага с един час по-късно на същото място и при същия дневен ред и може да се проведе колкото и членове да се явят.

Всеки член на общото събрание има право на един глас, който упражнява лично или чрез пълномощника си при условията на чл. 25.

Член на общото събрание няма права на глас при решаването на въпроси отнасящи се до: Него, неговия съпруг/а/ или роднини по права линия - бе: ограничение, по съребрена линия - до четвърта степен, или по сватовство - до втора степен включително; Юридически лица, в които той е управител или може да наложи или възпрепятства вземането на решения.

Решенията на общото събрание се вземат с мнозинство от присъстващите.

Решенията по чл. 25, ал.1, т.1 и 7 от ЗЮЛНЦ се вземат с мнозинство 2/3 от присъстващите.

По въпроси, които не са включени в обявения в поканата дневен ред, не може да се вземат решения.

За заседанието на общото събрание се води протокол. Той се подписва от председателя, секретаря и преброителите на събранието. Протоколите се водят исъхраняват според изискванията на закона.

Към протоколите се прилага списък на присъстващите, пълномощните по чл. 25 и документите, свързани със свикването на общото събрание.

Всеки член, присъствал на общото събрание, има право да иска и следи за точното записване в протокола на приетите решения.

Управителния съвет се състои от 7(седем) лица - членове на Сдружението. Членовете на управителния съвет се избират за срок от 3 /три/ години. До избирането на нов управителен съвет членовете на стария изпълняват своите функции. Членовете на управителния съвет могат да бъдат преизбрани без ограничение. При избора на членове на УС, трябва да се следват следните принципи: Представителите на общинската власт и представителите на публични държавни институции съставляват не повече от половината членове на Управителния съвет. Останалите членове на УС трябва да бъдат представители на частния сектор, включително земеделски и извън-земеделски бизнес; банков сектор; представители на преработваща промишленост, НПО, граждани. В УС на сдружението могат да бъдат избирани лица, които живеят или работят на територията на община Момчилград.

Членовете на УС трябва да имат постоянно местоживеене в страната, да притежават подходяща професионална квалификация и опит за постигане целите на Сдружението и да не са осъждани за престъпления от общ характер.

Управителния съвет: Представлява Сдружението, чрез Председателя си, както и определя обема на представителната власт на други негови членове;

Приема членове на Сдружението; Осигурява изпълнението на решенията на Общото събрание; Разпорежда се с имуществото на Сдружението при спазване изискванията на устава; Подготвя и внася в общото събрание проект за бюджет; Подготвя и внася в общото събрание отчет за дейността на Сдружението; Определя реда и организира извършването на дейността на Сдружението, включително и тази в обща полза, и носи отговорност за това;

Взема решение по всички въпроси, които по закон или съгласно устава не спадат в правата на друг орган. Избира от състава си Председател на Управителния съвет. Може да избере от своя състав до двама заместник председатели на Управителния съвет. Изпълнява задълженията, предвидени в устава.

Специфични функции на Управителния съвет: Приема дългосрочната стратегия за организационното развитие на Сдружението, актуализира я ежегодно или при всяко подписване и/или преподписване на договор с финансиращи институции, включително МЗГ; Изготвя и приема организационна структура, правилник и процедури за функционирането на изпълнителните органи на Сдружението; Избира и освобождава изпълнителните и оперативните звена на Сдружението, чиито функции и отговорности се регламентират във вътрешни правила и процедури на сдружението; Делегира на експертни съвети и/или журита правомощия по оценка на проектните предложения, финансирани от СДРУЖЕНИЕТО по подхода ЛИДЕР или други финансиращи програми; Взема окончателни решения за финансиране на проекти по подхода ЛИДЕР или други финансиращи програми; Членовете на УС не могат да кандидатстват по проекти, финансирани от Сдружението и не могат да участват в други изпълнителни или оперативни органи на сдружението; УС управлява бюджета на Сдружението чрез организиране на конкурси на база на приетата стратегия на Сдружението и съобразени с изискванията на финансиращата организация/институция; Избира представители на Сдружението в национални и европейски мрежи на селските региони; Взема решение относно участието на Сдружението в управлението и контрола на други юридически лица;

Заседанията на управителния съвет се свикват и ръководят от председателя. Председателят е длъжен да свиква заседание на УС при писмено искане на една трета от членовете му. Ако председателят не свика заседание на УС в седмичен срок, то може да се свика от всеки един от заинтересуваните членове на УС. При отсъствие на председателя заседанието се ръководи от определените заместник- председатели или от друг член на УС.

Управителния съвет може да взема решение, ако на заседанието присъстват повече от половината от неговите членове.

Решенията се вземат с мнозинство на присъстващите, а решенията по чл.14, ал. 2 и чл. 31,т.3 и 6 от ЗЮЛНЦ с мнозинство от всички членове.

Управителния съвет може да вземе решение и без да бъде провеждано заседание (неприсъствено), ако протоколът за взетото решение бъде подписан без забележки и възражения за това от всички членове на УС.

Членовете на управителния съвет носят солидарна отговорност за своите действия, с които увреждат интересите на Сдружението. Всеки от членовете на съвета може да бъде освободен от отговорност, ако се установи, че няма вина за настъпилите вреди.

Председателят на Управителния съвет има следните правомощия: Представлява сдружението пред: държавни органи, институции и учреждения, местни органи на власт и управление, обществени организации, финансови институции, данъчни органи, митнически органи, органи на НОИ, на НЗОК и трети лица; Отчита своята дейност пред управителния съвет един път годишно; Изготвя и представя доклад за дейността на Сдружението през отчетния период; Свиква и ръководи заседанията на управителния съвет; Осъществява функции по публично представителство на Сдружението на национално и международно ниво, когато няма избран от Управителния съвет представител на Сдружението. Решава други въпроси, свързани с дейността на Сдружението в съответствие с устава; Подписва договори зафинансиране на проекти от страна на Сдружението с бенефициенти от местните общности по правилата и разпоредбите на финансиращи организации, включително с МЗХ по подхода ЛИДЕР.

Всеки член на управителен орган може да бъде освободен преди изтичане намандата му с решение на Общото събрание, ако: 1. важни съображения, свързани с дейността на Сдружението, наложат това; 2. възникнат конкретни законови пречки за участието му в съвета, или систематически не изпълнява задълженията си произтичащи от настоящия устав, или извършва закононарушения, или други дейности, с които може да увреди доброто име на Сдружението. Всеки член ш управителен орган може да го напусне с писмено изявление до съответния орган, на освобождаването му става с решение на Общото събрание.

Набиране на средствата, имущество, управление и разпореждане с имуществото: Сдружението набира средства като кандидатства за финансиране на Стратегията си пред програмите на Европейския съюз, включително по подход. ЛИДЕР на Европейския селскостопански фонд за развитие на селските райони.

Други източници на средства на Сдружението са от членския внос имуществените вноски на членовете, стопанската дейност предвидена в закона и този устав, дарения от физически и юридически лица, спонсорство и други.

Имуществото на Сдружението се състои от право на собственост и други вещни права върху движимо и недвижимо имущество, вземания, други прав; предвидени от закона.

Всички членове на Сдружението дължат годишен членски внос в размер определен с решение на общото събрание, платим до тридесет и първи март н; текущата календарна година. За годината на учредяването членовете учредители дължат годишния членски внос в цял размер и който се внася в срок от два месеца след регистрацията на сдружението.

Имуществените вноски на членовете се определят по вид и размер от общото събрание, което посочва в решението си начина и срока на внасянето им.

При приключване на годишния баланс със загуба общото събрание може да вземе решение, с квалифицирано мнозинство 2/3 от присъстващите, за внасяне на допълнителни вноски от членовете за покриването на загубата.

Сдружението не разпределя печалба.

Сдружението разходва имуществото си за посочените в Чл. 38 ал. 1 от ЗЮЛНЦ цели и дейности и по-конкретно за: Управление и администриране на средства по подхода ЛИДЕР по Европейския селскостопански фонд за развитие на селските райони и други децентрализирани програми за развитие, основани на участието на местните общности. Финансиране на проекти на местни бенефициенти за осъществяване на стратегията на Сдружението за развитие на селските райони в областта на: конкурентоспособността, опазването на околната среда, подобряване качеството на живот и разнообразяване на икономическите дейности в селските райони; Дейности, свързани с приобщаването на Сдружението към националната и европейска мрежи на селските райони и Местни инициативни групи. Обучителни, информационни, изследователски и други дейности, необходими за осъществяването на целите на сдружението. Други цели, определени със закон.

Допустимите бенефициенти на сдружението, критериите за избори на проекти и процедурите за финансиране на проекти на бенефициентите се определят от правилника и процедурите за функционирането на изпълнителните органи на Сдружението.

Сдружението може безвъзмездно да разходва имуществото и да осъществява дейността насочена за постигане на целите, определени в този устав.

Прекратяване на сдружението: Сдружението не може да се преобразува в юридическо лице с нестопанска цел за осъществяване на дейност в частна полза.

Сдружението се прекратява : С решение на Общото събрание; С решение на окръжния съд по седалището на Сдружението, когато: не е учредено по законния ред; извършва дейност, която противоречи на закона или е противна на обществения ред или на добрите нрави; е обявено в несъстоятелност;

При прекратяване на Сдружението се извършва ликвидация, за която се прилагат разпоредбите на Търговския закон.

Ликвидацията се извършва от управителния съвет, а в случаите, определени със закон, ликвидаторът се назначава от окръжия съд по седалището.

Ликвидаторът е длъжен по възможност да удовлетвори кредиторите на Сдружението от наличните парични средства, а ако това е невъзможно-чрез осребряване първо на движимото, а след това на недвижимото имущество.

Имуществото не може да се прехвърля по какъвто и да е начин на: Учредителите и настоящите и бившите членове; Лицата били в състава на органите му и служителите му; Ликвидаторите освен дължимото възнаграждение; Съпрузите на лицата по т.1-3; Роднините на лицата от т.1-3 по права линия без ограничение, по съребрена линия-до четвърта степен, или по сватовство-до втора степен включително.

Имуществото, останало след удовлетворяването на кредиторите, се предоставя по решение на съда на юридическо лице с нестопанска цел, определено за извършване на общественополезна дейност със същата или близка нестопанска цел, ако не е определена такава в устава или от общото събрание, взело решение за прекратяване и обявяване в ликвидация на сдружението.

Ако имуществото не бъде предоставено по реда на ал.1, то се предоставя на община - Момчилград.

Вписването на Сдружението се заличава по искане на ликвидатора, на прокурора или органите на държавния финансов контрол, служебно от министъра на правосъдието в предвидените от ЗЮЛНЦ случаи.

Заличаването на вписването, освен в случая по искане на ликвидатора, не освобождава Сдружението и управителните му органи от задълженията и отговорностите по ЗЮЛНЦ.

Сдружението се учредява за неопределен срок.

Членове на Управителния съвет са: МЕТИН БЕЙСИМ ИБРЯМ, ЕГН**********, постоянен адрес: област Кърджали, община Момчилград, гр. Момчилград ул.Георги Бенковски № 37 - Председател; ГИНЧО ХРИСТОВ КОЛЕВ, ЕГН **********, постоянен адрес: област Кърджали, община Момчилград, гр. Момчилград, ул.Сан Стефано № 12, вх.А, ет.З, ап.8. Заместник-председател; ВЕЛИ ШАБАН ШАКИР, ЕГН **********, постоянен адрес: област Кърджали, община Момчилград, гр. Момчилград ул.Георги Бенковски № 46 - Заместник- председател; ЕРДИНЧ ИСМАИЛ ХАЙРУЛА, ЕГН **********, постоянен адрес: област Кърджали, община Момчилград , с. Прогрес, ул.Първа №2 - член на УС; ЮМЕР САДЪК ЮМЕР, ЕГН **********, постоянен адрес: област Кърджали, община Момчилград, гр. Момчилград ул.Гюмюрджинска № 64, вх.А, ет.1, ап.1. - член на УС; НЕБАХАТ ФЕИМ ЮСЕИН, ЕГН **********, настоящ адрес: област Кърджали, община Момчилград, гр. Момчилград ул.Девети септември № 5, вх.Б. ет.З, 16. - член на УС и ЕРТАН ШЮКРЮ АХМЕТ-КАРАДЖА, ЕГН **********. постоянен адрес: област Кърджали, община Момчилград, гр. Момчилград ул.Двадесет и шести декември 16, вх.Б, ап.11- член на УС.

Сдружението се представлява от председателя на Управителния съвет МЕТИН БЕЙСИМ ИБРЯМ, ЕГН **********, с постоянен адрес: област Кърджали, община Момчилград, гр. Момчилград ул.Георги Бенковски № 37.

Решението подлежи на незабавно изпълнение.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: