Решение по дело №603/2019 на Районен съд - Ихтиман

Номер на акта: 115
Дата: 28 май 2020 г. (в сила от 15 юни 2020 г.)
Съдия: Димитър Георгиев Цончев
Дело: 20191840200603
Тип на делото: Административно наказателно дело
Дата на образуване: 28 октомври 2019 г.

Съдържание на акта

Р Е Ш Е Н И Е

гр. И., 28.05.2020 г.

 

В ИМЕТО НА НАРОДА

 

  РАЙОНЕН СЪД - И., пети състав, в открито заседание на 28.05.2020 г., в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДИМИТЪР ЦОНЧЕВ

Секретаря Н. Б., като разгледа докладваното от председателя НАХД № 603 по описа за 2019 г. и въз основа на закона и доказателствата по делото:

Р Е Ш И:

ПРИЗНАВА обвиняемия М.Г.С., ЕГН **********, роден на *** г. в гр. С., български гражданин, неженен, със средно образование, неосъждан, живущ ***, за НЕВИНОВЕН в това, че на … г. около 23.25 часа в гр. Д.Б., обл. С., на ул. „Т.“, в десния външен джоб на якето си, без надлежно разрешително държал високорисково наркотично вещество – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама на стойност 17.10 лв., като деянието представлява маловажен случай, като на основание чл. 9, ал. 2 НК го ОПРАВДАВА по обвинението да е извършил престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК.

На основание чл. 112, ал. 2 НПК веществените доказателства по делото – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама, да бъдат унищожени след приключване на делото с окончателен съдебен акт.

Решението може да се обжалва и протестира пред СОС в 15-дневен срок от днес.

          

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

 

Мотиви по НАХД № 603/2019 г. по описа на РС - И., пети състав

Районна прокуратура – И. е внесла предложение по реда на глава двадесет и осма от НПК за освобождаване наказателна отговорност чрез налагане на административно наказание на обвиняемия по пр.пр. № … г. по описа на РП – И., ДП № ./2019 г. по описа на РУ – К., М.Г.С. ЕГН **********, роден на *** г. в гр. С., български гражданин, неженен, със средно образование, неосъждан, живущ ***, за това, че на … г. около 23.25 часа в гр. Д.Б., обл. С., на ул. „Т.“, в десния външен джоб на якето си, без надлежно разрешително държал високорисково наркотично вещество – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама на стойност 17.10 лв., като деянието представлява маловажен случай – престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК.

         ПО ДОПУСТИМОСТТА НА ПРОИЗВОДСТВОТО:

Обвиняемият е неосъждан. За престъплението, за което е привлечен в качеството на обвиняем, е предвидено наказание глоба до 1000 лв. и от него не са причинени вреди, не е причинена тежка телесна повреда или смърт, деецът не е бил в пияно състояние или след употреба на наркотични вещества или техни аналози, не са налице множество престъпления, не е извършено спрямо орган на власт при или по повод изпълнение на службата му, следователно налице предпоставките делото да бъде разгледано по реда на глава реда на глава двадесет и осма от НПК.

         ОТ ФАКТИЧЕСКА СТРАНА:

         За времето от 20.30 ч. на … г. до 08.30 ч. на … г. свидетелите Н.М. и П.К. – полицейски служители при РУ – К., изпълнявали служебните си задължения, съгласно утвърдения график за работа и дежурства в РУ – К., като автопатрул № …. на територията на гр. Д.Б.. На … г. около 23.25 часа по време на извършван обход в града на кръстовището на ул. „Т.“ с ул. „Х. С.“ и ул. „Г.К.“ свидетелите осъществили проверка на движещи се по ул. „Т.“ пешеходци – В.Д., М. П., свидетелите В.Х., И. А. и обвиняемият М.С.. Самоличността на проверяваните лицата била установена от представените от тях лични документи, като единствено обвиняемият не представил такъв документ. Поведението му било неадекватно – бъркал в джобовете си, от които падали вещи. С оглед на липсата на документ за самоличност обвиняемият С. бил задържан от свид. М. и К. с цел установяване на самоличността му. На място свид. М. извършил личен обиск по реда на ЗМВР на обв. С., при който в дрехите на последния били намерени 1 брой мобилен телефон и едно прозрачно найлоново пликче, съдържащо бяло прахообразно вещество. Полиетиленовото пликче било в десния външен джоб на якето на обвиняемия. Обвиняемият С. предал на полицейските служители откритото вещество, за което бил съставен протокол за доброволно-предаване. На място в РУ – К. дежурният експерт извършил полеви наркотест, който показал, че изследваната субстанция реагира на наркотично вещество – амфетамин.

         От заключението на назначената в хода на досъдебното производство физико-химична експертиза, било установено, че прахообразното вещество, съдържащо се предаденото от обвиняемия полиетиленово пликче, представлява амфетамин, примесен с кофеин, с нето тегло на двете вещества общо 0.57 грама на стойност 17.10 лв.

         ПО ДОКАЗАТЕЛСТВАТА:

Изложената и приета от съда фактическа обстановка се установява от събраните по делото доказателствени източници: показанията на свидетелите Н.М., П.К., В.Х., И.А., протокол за доброволно предаване, протокол за оценка на наркотични вещества, протокол за оглед на веществени доказателства и справка за съдимост.

Доказателствените източници са логични, взаимно допълващи се и непротиворечиви. Така от показанията на свидетелите очевидци – полицейските служители се установяват датата, точният час и цялостно обстоятелстствата около процесната проверка. Те намират подкрепа в показанията на свид. Х. и А., които очертават по идентичен начин основните обстоятелства от предмета на доказване– време, място, проверени лица, поведението на обвиняемия и резултатът от проверката. Липсата на спомен у свид. Х. и А. относно точната дата и час на проверката е обяснима, доколкото разпитът им е проведен приблизително 4 месеца след случилото се, освен това двамата свидетели сочат приблизителен темпорален обхват, който съвпада със съобщения от свидетелите М. и Х. в техните показания.

От протокола за оглед на веществени доказателства може да се направи извод, че предаденото с протокол за доброволно предаване вещество е идентично с изследваното.

От заключението на физико-химична, която съдът кредитира в цялост, тъй като е обективна, безпристрастна и компетентно изготвена, се установява, че предаденото прахообразно вещество представлява амфетамин, примесен с кофеин, с нето тегло 0.57 грама.

От протокол за оценка на наркотични се установява стойността на веществото, като математическото изчисление е извършено съобразно Приложение № 2 от Постановление на Министерски съвет №   г.

Неотносими към предмета на доказване са показанията на свид. Р.С. и А.М.. Те не са очевидци на процесната проверка. Чрез показанията си свидетелите отричат някой измежду тях да е продал на обв. С. намереното у него наркотично вещество примесено с кофеин. Последното обстоятелство е извън предмета на доказване в производството, доколкото Р.С. и А.М. нямат качеството на обвиняеми по делото за престъпление, свързано с разпространение на наркотични вещества.

От доказателствената съвкупност следва да бъдат изключени показанията на М.С., дадени в качеството му на свидетел, тъй като впоследствие същият е привлечен в качеството на обвиняем. Те не са годно доказателствено средство поради забраната, установена в чл. 118, ал. 1 НПК (вж. в този смисъл Решение № 108 от 9.03.1998 г. на ВКС по н. д. № 806/1997 г., II н. о., Тълкувателно решение № 24 от 27.09.1978 г. по н. д. № 22/78 г., ОСНК). Чрез използването на обсъжданите доказателствени източници посредством недопустима процесуална техника фактически се заобикаля правото, което обвиняемият е упражнил, да откаже да дава обяснения.  

ОТ ПРАВНА СТРАНА:

При така установената фактическа обстановка, съдът намира, че като обвиняемият М.Г.С. на .. г. около 23.25 часа в гр. Д.Б., обл. С., на ул. „Т.“, в десния външен джоб на якето си, без надлежно разрешително държал високорисково наркотично вещество – амфетамин, примесено с кофеин, с нето тегло 0.57 грама на стойност 17.10 лв. е осъществил формално състава на престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК, поради което деянието е противоправно. Липсва обаче съответстващо на тази противоправност ниво на обществена опасност на извършеното. А като се изхожда от даденото в чл. 9, ал. 1 НК легално определение за престъпление, именно обществената опасност е водещо съображение за противоправността. Оценката на едно деяние като общественоопасно зависи от обективните негови свойства и най-вече от свойството му да застраши или да причини вреда на защитени обществени отношения.

Криминализирайки държането на високорискови наркотични вещества без съответното разрешение, законодателят е имал предвид проявите, при които вероятността от настъпването на вредоносен ефект върху правно защитените блага е висока. Конкретният случай не е такъв, тъй като обществената опасност е явно незначителна. Касае се за млад човек, неосъждан, държал пренебрежимо малко количество високорисково наркотично вещество, което може да се направи извод, че е за лична употреба и на много ниска стойност – амфетамин – 0.57 грама, примесен с кофеин на стойност 17.10 лв. Примесът на веществото с кофеин допълнително понижава обществената опасност на извършеното, тъй като съставомерно би могло да бъде единствено държането на високорисково наркотично вещество амфетамин, но не и на кофеин. Наличните данни, че обвиняемият употребява наркотици, сочат на негативна характеристика за личността на обвиняемия. Последното твърдение обаче, дори да се приеме за доказано, не е в състояние да повиши обществената опасност на деянието, за да обоснове неговата съставомерност и да оправдае наказателна репресия. Безпредметно е да се изследва колко точно грама от процесните 0.57 съставляват амфетамин и колко кофеин доколкото по-новата съдебната практика е константа, че при липсата на повишаващи обществената опасност на дееца обстоятелства, както по настоящото дело, дори и в случаите, когато е осъществено държане на високорисково наркотично вещество в по-голямо количество, деянието само формално осъществява признаците на престъпление по чл. 354а, ал. 5 НК (вж. Решение № 4 от 4.04.2017 г. на ВКС по н. д. № 1148/2016 г., II н. о., НК Решение № 42 от 15.03.2019 г. на ВКС по н. д. № 63/2019 г., II н. о., НК,   Решение № 68 от 25.02.2015 г. на ВКС по н. д. № 2000/2014 г., II н. о., НК Решение № 870 от 17.10.2005 г. на ВКС по н. д. № 242/2005 г., II н. о.).

С оглед на изложеното на основание чл. 9, ал. 2 НК обвиняемият следва да бъде признат за невиновен по така повдигнатото обвинение в престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК.

Съдът не споделя доводите, развити в съдебно заседание от защитника на обвиняемия за неяснота на обвинението, поради непосочване процентното съдържание на високорисковото наркотично вещество амфетамин. Процентното съдържание на наркотичното вещество не е съставомерен признак на престъплението по чл. 354, ал. 5 НК. Такива са държането на наркотично вещество, неговия вид, количество и парична стойност. В случая всичко това е посочено в постановлението за освобождаване от наказателна отговорност, поради това при изготвянето му не е допуснато съществено процесуално нарушение. Компонента активно вещество подлежи на доказване както в досъдебна така и в съдебна фаза и има значение за обществената опасност на конкретното деяние. Безсъмнение в случаите, когато активния компонент е с ниска стойност обществената опасност на деянието е по-ниска и обратно. В случая както беше посочено активния компонент е безпредметно да бъде изследват поради много малкото количество наркотично вещество, примеса му с кофеин, ниската парична стойност на веществото, понижаващите обществената опасност на конкретния деец обстоятелства (млада възраст, чисто съдебно минало) и липсата на повишаващи обществената опасност на дееца обстоятелства, което прави деянието несъставомерно на основание чл. 9, ал. 2 НК.

На основание чл. 112, ал. 2 НПК веществените доказателства по делото – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама, следва да бъдат унищожени след приключване на делото с окончателен съдебен акт.

Предвид изхода на делото сторените в хода на производството разноски следва да останат в тежест на държавата на основание чл. 190, ал. 1 НПК.

Така мотивиран съдът постанови решението си.

 

                                               РАЙОНЕН СЪДИЯ:

      

Съдържание на мотивите

Р Е Ш Е Н И Е

гр. И., 28.05.2020 г.

 

В ИМЕТО НА НАРОДА

 

  РАЙОНЕН СЪД - И., пети състав, в открито заседание на 28.05.2020 г., в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДИМИТЪР ЦОНЧЕВ

Секретаря Надя Борисова, като разгледа докладваното от председателя НАХД № 603 по описа за 2019 г. и въз основа на закона и доказателствата по делото:

Р Е Ш И:

ПРИЗНАВА обвиняемия М.Г.С., ЕГН **********, роден на *** г. в гр. С., български гражданин, неженен, със средно образование, неосъждан, живущ ***, за НЕВИНОВЕН в това, че на 26.04.2019 г. около 23.25 часа в гр. Д.Б., обл. С., на ул. „Т.“, в десния външен джоб на якето си, без надлежно разрешително държал високорисково наркотично вещество – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама на стойност 17.10 лв., като деянието представлява маловажен случай, като на основание чл. 9, ал. 2 НК го ОПРАВДАВА по обвинението да е извършил престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК.

На основание чл. 112, ал. 2 НПК веществените доказателства по делото – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама, да бъдат унищожени след приключване на делото с окончателен съдебен акт.

Решението може да се обжалва и протестира пред СОС в 15-дневен срок от днес.

          

РАЙОНЕН СЪДИЯ:

 

 

 

 

 

 

 

Мотиви по НАХД № 603/2019 г. по описа на РС - И., пети състав

Районна прокуратура – И. е внесла предложение по реда на глава двадесет и осма от НПК за освобождаване наказателна отговорност чрез налагане на административно наказание на обвиняемия по пр.пр. № 404/2019 г. по описа на РП – И., ДП № 56/2019 г. по описа на РУ – К., М.Г.С. ЕГН **********, роден на *** г. в гр. С., български гражданин, неженен, със средно образование, неосъждан, живущ ***, за това, че на 26.04.2019 г. около 23.25 часа в гр. Д.Б., обл. С., на ул. „Т.“, в десния външен джоб на якето си, без надлежно разрешително държал високорисково наркотично вещество – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама на стойност 17.10 лв., като деянието представлява маловажен случай – престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК.

         ПО ДОПУСТИМОСТТА НА ПРОИЗВОДСТВОТО:

Обвиняемият е неосъждан. За престъплението, за което е привлечен в качеството на обвиняем, е предвидено наказание глоба до 1000 лв. и от него не са причинени вреди, не е причинена тежка телесна повреда или смърт, деецът не е бил в пияно състояние или след употреба на наркотични вещества или техни аналози, не са налице множество престъпления, не е извършено спрямо орган на власт при или по повод изпълнение на службата му, следователно налице предпоставките делото да бъде разгледано по реда на глава реда на глава двадесет и осма от НПК.

         ОТ ФАКТИЧЕСКА СТРАНА:

         За времето от 20.30 ч. на 26.04.2019 г. до 08.30 ч. на 27.04.2019 г. свидетелите Н.М. и П.К. – полицейски служители при РУ – К., изпълнявали служебните си задължения, съгласно утвърдения график за работа и дежурства в РУ – К., като автопатрул № 100 на територията на гр. Д.Б.. На 26.04.2019 г. около 23.25 часа по време на извършван обход в града на кръстовището на ул. „Т.“ с ул. „Христо Смирненски“ и ул. „Георги Кирков“ свидетелите осъществили проверка на движещи се по ул. „Т.“ пешеходци – Васил Димитров, Милко Петров, свидетелите В.Х., И.А. и обвиняемият М.С.. Самоличността на проверяваните лицата била установена от представените от тях лични документи, като единствено обвиняемият не представил такъв документ. Поведението му било неадекватно – бъркал в джобовете си, от които падали вещи. С оглед на липсата на документ за самоличност обвиняемият С. бил задържан от свид. Митев и Кръстев с цел установяване на самоличността му. На място свид. Митев извършил личен обиск по реда на ЗМВР на обв. С., при който в дрехите на последния били намерени 1 брой мобилен телефон и едно прозрачно найлоново пликче, съдържащо бяло прахообразно вещество. Полиетиленовото пликче било в десния външен джоб на якето на обвиняемия. Обвиняемият С. предал на полицейските служители откритото вещество, за което бил съставен протокол за доброволно-предаване. На място в РУ – К. дежурният експерт извършил полеви наркотест, който показал, че изследваната субстанция реагира на наркотично вещество – амфетамин.

         От заключението на назначената в хода на досъдебното производство физико-химична експертиза, било установено, че прахообразното вещество, съдържащо се предаденото от обвиняемия полиетиленово пликче, представлява амфетамин, примесен с кофеин, с нето тегло на двете вещества общо 0.57 грама на стойност 17.10 лв.

         ПО ДОКАЗАТЕЛСТВАТА:

Изложената и приета от съда фактическа обстановка се установява от събраните по делото доказателствени източници: показанията на свидетелите Н.М., П.К., В.Х., И.А., протокол за доброволно предаване, протокол за оценка на наркотични вещества, протокол за оглед на веществени доказателства и справка за съдимост.

Доказателствените източници са логични, взаимно допълващи се и непротиворечиви. Така от показанията на свидетелите очевидци – полицейските служители се установяват датата, точният час и цялостно обстоятелстствата около процесната проверка. Те намират подкрепа в показанията на свид. Х. и Аркчийски, които очертават по идентичен начин основните обстоятелства от предмета на доказване– време, място, проверени лица, поведението на обвиняемия и резултатът от проверката. Липсата на спомен у свид. Х. и А. относно точната дата и час на проверката е обяснима, доколкото разпитът им е проведен приблизително 4 месеца след случилото се, освен това двамата свидетели сочат приблизителен темпорален обхват, който съвпада със съобщения от свидетелите Митев и Х. в техните показания.

От протокола за оглед на веществени доказателства може да се направи извод, че предаденото с протокол за доброволно предаване вещество е идентично с изследваното.

От заключението на физико-химична, която съдът кредитира в цялост, тъй като е обективна, безпристрастна и компетентно изготвена, се установява, че предаденото прахообразно вещество представлява амфетамин, примесен с кофеин, с нето тегло 0.57 грама.

От протокол за оценка на наркотични се установява стойността на веществото, като математическото изчисление е извършено съобразно Приложение № 2 от Постановление на Министерски съвет № 23/29.01.1998 г.

Неотносими към предмета на доказване са показанията на свид. Р.С. и А.М.. Те не са очевидци на процесната проверка. Чрез показанията си свидетелите отричат някой измежду тях да е продал на обв. С. намереното у него наркотично вещество примесено с кофеин. Последното обстоятелство е извън предмета на доказване в производството, доколкото Р.С. и А.М. нямат качеството на обвиняеми по делото за престъпление, свързано с разпространение на наркотични вещества.

От доказателствената съвкупност следва да бъдат изключени показанията на М.С., дадени в качеството му на свидетел, тъй като впоследствие същият е привлечен в качеството на обвиняем. Те не са годно доказателствено средство поради забраната, установена в чл. 118, ал. 1 НПК (вж. в този смисъл Решение № 108 от 9.03.1998 г. на ВКС по н. д. № 806/1997 г., II н. о., Тълкувателно решение № 24 от 27.09.1978 г. по н. д. № 22/78 г., ОСНК). Чрез използването на обсъжданите доказателствени източници посредством недопустима процесуална техника фактически се заобикаля правото, което обвиняемият е упражнил, да откаже да дава обяснения.  

ОТ ПРАВНА СТРАНА:

При така установената фактическа обстановка, съдът намира, че като обвиняемият М.Г.С. на 26.04.2019 г. около 23.25 часа в гр. Д.Б., обл. С., на ул. „Т.“, в десния външен джоб на якето си, без надлежно разрешително държал високорисково наркотично вещество – амфетамин, примесено с кофеин, с нето тегло 0.57 грама на стойност 17.10 лв. е осъществил формално състава на престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК, поради което деянието е противоправно. Липсва обаче съответстващо на тази противоправност ниво на обществена опасност на извършеното. А като се изхожда от даденото в чл. 9, ал. 1 НК легално определение за престъпление, именно обществената опасност е водещо съображение за противоправността. Оценката на едно деяние като общественоопасно зависи от обективните негови свойства и най-вече от свойството му да застраши или да причини вреда на защитени обществени отношения.

Криминализирайки държането на високорискови наркотични вещества без съответното разрешение, законодателят е имал предвид проявите, при които вероятността от настъпването на вредоносен ефект върху правно защитените блага е висока. Конкретният случай не е такъв, тъй като обществената опасност е явно незначителна. Касае се за млад човек, неосъждан, държал пренебрежимо малко количество високорисково наркотично вещество, което може да се направи извод, че е за лична употреба и на много ниска стойност – амфетамин – 0.57 грама, примесен с кофеин на стойност 17.10 лв. Примесът на веществото с кофеин допълнително понижава обществената опасност на извършеното, тъй като съставомерно би могло да бъде единствено държането на високорисково наркотично вещество амфетамин, но не и на кофеин. Наличните данни, че обвиняемият употребява наркотици, сочат на негативна характеристика за личността на обвиняемия. Последното твърдение обаче, дори да се приеме за доказано, не е в състояние да повиши обществената опасност на деянието, за да обоснове неговата съставомерност и да оправдае наказателна репресия. Безпредметно е да се изследва колко точно грама от процесните 0.57 съставляват амфетамин и колко кофеин доколкото по-новата съдебната практика е константа, че при липсата на повишаващи обществената опасност на дееца обстоятелства, както по настоящото дело, дори и в случаите, когато е осъществено държане на високорисково наркотично вещество в по-голямо количество, деянието само формално осъществява признаците на престъпление по чл. 354а, ал. 5 НК (вж. Решение № 4 от 4.04.2017 г. на ВКС по н. д. № 1148/2016 г., II н. о., НК Решение № 42 от 15.03.2019 г. на ВКС по н. д. № 63/2019 г., II н. о., НК,   Решение № 68 от 25.02.2015 г. на ВКС по н. д. № 2000/2014 г., II н. о., НК Решение № 870 от 17.10.2005 г. на ВКС по н. д. № 242/2005 г., II н. о.).

С оглед на изложеното на основание чл. 9, ал. 2 НК обвиняемият следва да бъде признат за невиновен по така повдигнатото обвинение в престъпление по чл. 354а, ал. 5 вр. ал. 3, пр. 2, т. 1 НК.

Съдът не споделя доводите, развити в съдебно заседание от защитника на обвиняемия за неяснота на обвинението, поради непосочване процентното съдържание на високорисковото наркотично вещество амфетамин. Процентното съдържание на наркотичното вещество не е съставомерен признак на престъплението по чл. 354, ал. 5 НК. Такива са държането на наркотично вещество, неговия вид, количество и парична стойност. В случая всичко това е посочено в постановлението за освобождаване от наказателна отговорност, поради това при изготвянето му не е допуснато съществено процесуално нарушение. Компонента активно вещество подлежи на доказване както в досъдебна така и в съдебна фаза и има значение за обществената опасност на конкретното деяние. Безсъмнение в случаите, когато активния компонент е с ниска стойност обществената опасност на деянието е по-ниска и обратно. В случая както беше посочено активния компонент е безпредметно да бъде изследват поради много малкото количество наркотично вещество, примеса му с кофеин, ниската парична стойност на веществото, понижаващите обществената опасност на конкретния деец обстоятелства (млада възраст, чисто съдебно минало) и липсата на повишаващи обществената опасност на дееца обстоятелства, което прави деянието несъставомерно на основание чл. 9, ал. 2 НК.

На основание чл. 112, ал. 2 НПК веществените доказателства по делото – амфетамин /примесен с кофеин/, с нето тегло 0.57 грама, следва да бъдат унищожени след приключване на делото с окончателен съдебен акт.

Предвид изхода на делото сторените в хода на производството разноски следва да останат в тежест на държавата на основание чл. 190, ал. 1 НПК.

Така мотивиран съдът постанови решението си.

 

                                               РАЙОНЕН СЪДИЯ: